Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Servici vs stat cu copilul


Recommended Posts

  • Răspunsuri 356
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu cred la fel, dar invers decat tine [soricel] .

Prefer oricand o persoana straina bunicilor. La bunici am marele avantaj ca stiu ca fac tot ce-I omeneste posibil sa-I stie in siguranta, dar mai departe, cel putin in cazul meu, decat sa-I las pe mainile bunicilor (de fapt a unei bunici in mod principal) mai bine bona!

 

imi pare rau micky. stiu ca mai sunt si exceptii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca intr-o familie cu copii, cand mama sta acasa, atmosfera e mai relaxanta pt toata lumea sa zic asa.

 adica , cand sotul si copilul vin acasa deja e mancare si curatenie facuta. nu mai e nici presiune pe sot sa ajute la gospodarie, doar se relaxeaza dupa 8-10 ore de munca.

iar sotia are timp sufficient sa le faca pe indelete nu dupa ce a venit si ea obosita de la service...si in 2 ore treb sa le faca pee toate.

 

e timp suficient si esti relaxata incat sa poti supravehea copilul la lectii sau daca nu mai e cazul macar ai timp sa discuti cu el. ori cum suntem noi mergem in parc si in cursul saptamanii, avem timp liber de petrecut impreuan sau cu alti copii.

iar seara/dimineata avem timp si  stam in pat citim, relax...

 

eu cu sotul avem timp seara sa vorbim, sa vedem un serial...si in general totul se petrece lejer si nimeni nu e pe fuga, stresat ca nu ii ajunge timpul.

 

edci asta cred ca e marele avantaj ca nu mai e timpul limitat sa le faci pe toate cand ai doar cateva orre seara la dispozitie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca intr-o familie cu copii, cand mama sta acasa, atmosfera e mai relaxanta pt toata lumea sa zic asa.

 adica , cand sotul si copilul vin acasa deja e mancare si curatenie facuta. nu mai e nici presiune pe sot sa ajute la gospodarie, doar se relaxeaza dupa 8-10 ore de munca.

iar sotia are timp sufficient sa le faca pe indelete nu dupa ce a venit si ea obosita de la service...si in 2 ore treb sa le faca pee toate.

 

 

 

Lucrind amindoi in familie sint mai multi bani ...deci automat un nivel de trai mai bun - stiti voi ce am vrut sa zic......aici includ totul de la viata de zi cu zi pina la vacante.

Iar sotia nu inteleg de ce trebuie sa faca totul singura cind vine de la munca.

Automat iti permiti ajutor platit in casa , iar partenerul poate contribui la treburile zilnice.

 

Eu personal sint foarte impotriva statului acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle si ab, dupa parerea mea, amandoua aveti dreptate. Fiecare ptr. familia ei. 

Exact, fiecare cum simte ......

Eu cind stateam acasa mai aveam un pic si o luam pe aratura ......eu recunosc nici nu am stare ...... [:-)))]

Si eu .....sint mult mai organizata cu treburile in casa cind lucrez decit cind am stat acasa ....tot mereu lasam cite ceva pe miine.

Cind stau acasa - pentru mine- timpul parca e mai scurt  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...