Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Servici vs stat cu copilul


Recommended Posts

Cred ca este enorm de greu sa te descurci cu 4 copii. Eu am o fetita, are 4 ani, si mi-este greu sa ma descurc uneori cu timpul. Nu imi pot imagina cum este sa ai 4 copii, sa iti faci timp pentru fiecare in parte, sa discuti si sa fii apropiata de fiecare. Felicitari pentru puterea de mama pe care o ai!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 356
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa revin cu informatii, dilema mea a rezolvat-o .....copilul!

 

Prin mai, in mijlocul unei combinatii de a 7-a bona a copilului si o perioda f grea la servici, am dat copilul la gradinita pana la pranz. In ideea sa pastram bona ca o sa vina virozele, vacantele....

 

A, si cum a rezolvat dilema copilul meu? Intr-o zi la gradinita s-a baricadat intr-o casuta de jucarie cand a venit bona sa il ia si a zis ca el pleca doar cu mami! Asa ca de atunci, adica de 5 luni, e la program lung la gradi, am avut doar 2 zile de viroza in toata perioada si evident nu mai avem bona.

 

A trebuit sa imi reduc programul, ceea ce as fi zis ca e imposibil .... deci deocamdata dilema rezolvata, sau macar amanata!

Sigur ca ma gandesc la o solutie sa am un program compatibil cu cresterea unui copil si pe viitor, dar in mod cert a disparut varianta de stat acasa cu copilul.

 

Nu de alta dar la gradi a facut progrese uimitoare, nu atat ca a invatat cifrele pe care nu le stia nici in romana in inca vre-o 2 limbi, dar progrese mai palpabile pentru mine, gen mancat singur, imbracat singur, isi pune lucrurile in ordine, chiar strange jucariile.... cate o data! Si ne asculta, acum la 3 ani si 10 luni vorbim ca "oamenii mari" cu el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiama, in alt mediu decit acasa copiii invata altfel si altceva decit invata cu noi.

 

Apoi e cum spune Lai : poate nu ai sa ai o cariera perfecta, nici o casa bec 24h/24 h, nici toate rufele areanjate in dulap, nici catelusul plimbat si bibilit, insa daca tu esti multumita, copilasul tau e vesel si sanatos, si totul e in echilibru, atunci sigur e de bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...