Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cate sanse ai la a-3 -a casnicie?


Recommended Posts

Deci mamica(42 de ani ) unui baietel de 3 ani ,dar avand doi copii deja mari cu primul sot,cu al doilea acesta de 3 ani,si acu recasatorita cu un altu....fericita multumita.

S mai am exemple .......muulte..

Dar eu nu le pot rumega ..........daca teai impiedicat la primul .la ad doilea ,al treilea ........hmmmmmm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Insa eu am teorii personale -poate sunt prejudecati,nu spun nu...insa sunt ale mele si mi le asum...ce nu vor place multora...de genul un copil_un barbat...adica la mine nu va exista niciodata,dar niciodata,doi copii cu doi tati,sau trei copii cu trei tati!Nu,nu,nu!!!!

 

Nu vreau sa supar pe nimeni,nu vreau sa jignesc pe nimeni...e doar teoria mea...si am aplicat-o!!!!

 

Dana

Noi avem o prezentatoare aici care are 4 copii cu 4 barbati si i se spune 4by4 (4X4). [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti ca si americanii care nu au etajul 13 :)))) daca ai chef sa te casatoresti a 7-a oara, o faci si gata. Nu te impiedici de cifra si de ce spun altii.

 

Copiii sufera doar atunci cand parintii nu stiu sa se poarte. In rest nu sufera nimeni cu nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o prietena care e la a patra casnicie.

 

Din primele doua casnici are doua fete - cu soti diferiti.

A treia casnicie a fost cu un roman - au  adoptat un baiat din Romania in 91, si mai au un baiat impreuna.

A patra oara s-a casatorit la 47 de ani .....inca sint impreuna.

De-a lungul vietii a locuit(mutat) in 27 de case.

 

Ea zice ca este foarte multumita de ce a facut in viata.

Depinde ce doresti de la viata.......eu numai cind ma gindesc decite ori s-a mutat si mi se face rau. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeti ca fiecare isi cauta ce ii se potriveste? 

 

Pai  daca nu ti s-a potrivit odata sau de doua ori...de ce insisti sa crezi ca a treia oara  ,ti se va potrivi?

 

Cautarile astea se pot materializa si altfel...fara un document ,care ti s-a demonstrat de doua ori ca pentru tine nu e ...ceea ce ti se potriveste.

 

Eu sunt fac parte dintre cei care sustin casatoria legala,cu acte cum se spune...insa a insista in ceva ce nu e de tine...hmmmm,nu e gen ul meu cel putin.

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ab doamne da ce i-a trebuit 4 ???????

Atatea copii???

Stiu femei care sunt la a-3 doar pt partea materiala,s-au casatorit "ca nu mai faceam fata singura".....da cu sentimentul cum ramane ?

Sa te casatoresti a 3-a ,a 4 - doar pt partea materiala si nu cu drag iarasi e un mare minus pt mine.

Cunosc barbatii care au spus "ma casatoresc iar,ca nu mai pot singur,tre sa ma ajute cineva"

Cum supravietuiesti cu aceea persoana,fara acel feeling.

Si eu consider ca a avea copii cu n tatii.........nu e ok,pt mine ,repet!

Nu as putea fii niciodata corecta,as fii numai de partea copilului,cu toata dragostea cu care i-as purta-o unui mascul........

Mai si vad atatea in jur.......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai  la fel  zic si eu ..........pt mine a fii in concubinj sau cu acte e aceeasi treaba........

Si a nu stiu cata oara .......nuuuuuuuuu!!!!!!!!

Dianama...pentru mine actul ala face diferenta...

 

edit.Deci daca tu te referi si la concubinaj...titlul e gresit din punctul meu de vedere,casatoria nu e una si aceasi lucru(din punct de vedere legal)cu concubinajul..pentru mine nu...

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...