Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cate sanse ai la a-3 -a casnicie?


Recommended Posts

Victoria ma refeream la copil,la fata ,la ceea ce a spus ....ca nu-i este chir asa e bine.

Ah, Diana. Normal ca fetei nu i-a fost bine. De cand s-au separat parintii ei, pe vremea cand ea avea 4 ani, a fost intotdeauna impartita intre 2 case. Eu nu am auzit-o niciodata zicand "Ma duc acasa", ci numai "Ma duc la mama" sau "Ma duc la tata". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Ce nu pot eu intelege e de ce unele femei fac copii cu fiecare barbat cu care are o relatie cat de cat serioasa, deci nici vorba de casatorie.

Poate cred de fiecare data 'ca de data asta chiar ca el' ........

Prietena mea e foarte multmuita ....si are o familie mare....deja e bunica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate cred de fiecare data 'ca de data asta chiar ca el' ........

Prietena mea e foarte multmuita ....si are o familie mare....deja e bunica. 

 

Ab, eu nu ma refeream la cele care se casatoresc de mai multe ori, - daca vei citi cu mai multa atentie mesajul meu anterior, vei vedea -, ci la femeile care fac cate un copil cu fiecare barbat cu care au o relatie cat de cat serioasa, deci nici vorba de casatorie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ab, eu nu ma refeream la cele care se casatoresc de mai multe ori, - daca vei citi cu mai multa atentie mesajul meu anterior, vei vedea -, ci la femeile care fac cate un copil cu fiecare barbat cu care are o relatie cat de cat serioasa, deci nici vorba de casatorie.

Am inteles ce ai vrut sa zici.....si da eu cred ca de fiecare date ele cred ca 'gata asta e' si fac un copil.

Cred ca asa a fost si in cazul prietenei mele, cu al treilea a si adoptat a si facut unul......cu al patrulea nu a mai facut ca deja era prea batrina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ce ai vrut sa zici.....si da eu cred ca de fiecare date ele cred ca 'gata asta e' si fac un copil.

Cred ca asa a fost si in cazul prietenei mele, cu al treilea a si adoptat a si facut unul......cu al patrulea nu a mai facut ca deja era prea batrina. 

 

Probabil ca, aceasta femeie are si resurse financiare, din moment ce isi poate permite sa creasca atatia copii.

 

Numai ca eu nu ma refeream la aceasta prietena a ta, ci la multe altele care abia de au pt ele, si care abia intrate intr-o relatie, raman insarcinate si aduc copilul pe lume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf! Alizee, la scoala la Victoria e un baietel, care mai are inca 3 surori. Baiatul are 6 ani, sora cea mai mare are vreo 10 si cea mai mica vreun an. Copiii astia sunt crescuti de stra-bunici! Si mama lor d ecate ori iasa din puscarie, mai tranteste un copil, si face ce face si iar ajunge in puscarie. Si oamenii astia, stra-bunici, cresc 4 copii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf! Alizee, la scoala la Victoria e un baietel, care mai are inca 3 surori. Baiatul are 6 ani, sora cea mai mare are vreo 10 si cea mai mica vreun an. Copiii astia sunt crescuti de stra-bunici! Si mama lor d ecate ori iasa din puscarie, mai tranteste un copil, si face ce face si iar ajunge in puscarie. Si oamenii astia, stra-bunici, cresc 4 copii!

 

Acea femeie este iresponsabila. Bietii copii !

 

Protectia sociala ii ajuta pe copii ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu pot eu intelege e de ce unele femei fac copii cu fiecare barbat cu care are o relatie cat de cat serioasa, deci nici vorba de casatorie.

Poate ca sa-i faca pe plac barbatului actual.

Poate unii masculi sunt de acord sa creasca "copilul altuia", dar vor sa aiba si copilul propriu.

Poate femeia vrea sa consollideze relatia, si considera ca un copil cu respectivul prezinta o garantie in plus.

Tot spuneati pe aici ca o hartie nu reprezinta nici o garantie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca sa-i faca pe plac barbatului actual.

Poate unii masculi sunt de acord sa creasca "copilul altuia", dar vor sa aiba si copilul propriu.

Poate femeia vrea sa consollideze relatia, si considera ca un copil cu respectivul prezinta o garantie in plus.

Tot spuneati pe aici ca o hartie nu reprezinta nici o garantie.

 

Pt mine, hartia aia are rolul de a ma proteja social de bazdacii barbatului. Daca, la un moment dat ii vine sa plece in lume, eu pot divorta si sa fac partaj pe bunurile muncite de amandoi. La concubinaj, mai greu sa faci asta.

 

Privitor la femeile care fac copii la voia intamplarii, de cate ori ma uit la stiri sau citesc pe net, aceste femei sunt din cele care nu gandesc la consecinte : au ramas insarcinate, gata, il fac. Nu isi prea mari probleme daca dupa aceea nu au ce sa le dea copiilor sa manance sau ca nu sunt bani pt haine, incaltaminte, scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...