Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cate sanse ai la a-3 -a casnicie?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici noi nu suntem casatoriti (amandoi am trecut printr-un divort si am stabilit ca e mai bine asa...dar ne vom casatori candva [:)]); am implinit 12 ani de relatie saptamana trecuta; copila noastra are 11 ani (am ramas insarcinata la o luna dupa ce ne-am cunoscut; am stiut ca el este "the one" si nu m-am inselat)...anul trecut mi-a dat bani sa le fac alor mei casa in Romania; banii aia in caz ca ne despartim nu are cum sa-i mai recupereze...dar lucrul asta nu l-a interesat; gestul l-a facut pt ca ma iubeste si vrea sa le multumeasca alor mei pt ajutorul dat in ultimii ani (cu copila)...asa ca pt unii hartia aia nu prea are importanta, importante sunt altele  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti indragostit(a) ii faci pe plac partenerurului si esti ca si cum ai fi fara creier.

Sigur,sunt de acord ,insa ii poti face partenerului pe plac si altfel...ii gatesti o supa gustoasa de exemplu! [:)]

 

Imi pare rau,desi stiu ca ai dreptate,nu pot fi de acord cu aceasta mentalitate,

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu cred ca e misto,ia ganditi-va sa fi avut vreo 5-6 casnicii si sa ajungi sa ai asa vreo 80 si de primaveri, si cand iti astepti copii pe la tine sa te pomenesti ca-i zici unuia dintre copii "mah, tu al cui esti, care e tactu?" [:-)))]

 

Acu, la drept vorbind, este posibil sa tragi lozul castigator, prima, a doua oara sau opta oara.

 Uitati-va la Tariceanu ce fericit este [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In ziua de azi concubinajul este recunoscut legal ... pana si in romania.

Bunurile se impart ca si in cazul casatoriei.

Ca si daca l-ai gasit pe fat-frumos cu casa, masina si bani, degeaba ai hartia ca la divort pleci asa cum ai venit. Doar cu geamantanul.

Lucrurile se impart egal atunci cand veniturile celor 2 si aportul lor este egal.

 

Asa ca ma protejeaza hartia, cum?!

 

Eu zic ca doar psihic. Iti ofera un confort psihic acea stabilitate data de "institutia casatoriei".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...