Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cate sanse ai la a-3 -a casnicie?


Recommended Posts

Cred ca sansele ti le mai faci si singur....ca e prima, ca e a 2, ca e a 3 a, etc.....eu am fost a 4 a sotie a tatalui copilului meu, evident acest lucru l-am aflat dupa ce treburile au inceput sa "puta", a cui e vine? evident ca a mea pt ca n-am cascat ochii si nu mi-am destupat urechile, am ignorat aluziile ....ce-am invatat? multe, cred ca e relatia care m-a maturizat, m-a adus cu picioarele pe pamant....totul  s-a intamplat repede, m-am "trezit" din vis cu un copil micut, dorit de ambii, cumva aruncati pt ca ii stateam, ambii, in calea exprimarii lui ca individ. Nu ma vad, acum, acceptand pe altcineva in duo nostru, eu si copilul, cred ca inconstient am format un "scut"....cat o fi de bine, de rau....habar nu am, cert e ne e bine asa, deocamdata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Institutia vietii. Eu n-as mai incerca nici acum, cu o "institutie" esuata la activ si-o alta relatie de 9 ani inainte de institutie - deci se poate chema ca sunt la a treia.

E o gluma: care e cel mai intalnit motiv al unui divort? Casatoria. :D

Eu vad acum casatoria ca pe-o alta forma de manipulare a statului, a statelor, de a tine ordinea in lume. Relatiile, concubinajele, sunt nesigure. Creeaza "haos" si nu ofera un bun exemplu pt ordinea lumii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad acum casatoria ca pe-o alta forma de manipulare a statului, a statelor, de a tine ordinea in lume. Relatiile, concubinajele, sunt nesigure. Creeaza "haos" si nu ofera un bun exemplu pt ordinea lumii.

Mda...ei ca sa vezi...asta e noua "teorie"avansata!!!!!

 

Ihi chaos si dezordinea lumii!!! [batcap] [batcap]

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Institutia vietii. Eu n-as mai incerca nici acum, cu o "institutie" esuata la activ si-o alta relatie de 9 ani inainte de institutie - deci se poate chema ca sunt la a treia.

E o gluma: care e cel mai intalnit motiv al unui divort? Casatoria. :D

Eu vad acum casatoria ca pe-o alta forma de manipulare a statului, a statelor, de a tine ordinea in lume. Relatiile, concubinajele, sunt nesigure. Creeaza "haos" si nu ofera un bun exemplu pt ordinea lumii.

Nici eu nu am inteles logica manipularii statului prin "haosul casatoriei"! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...