Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nume de alint pentru bebe din burtica!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La asta ma gandeam si eu...cum sa-i spunem bebelusului pana se va naste?  Vazand subiectul deschis de tine, am crezut ca gasesc ceva idei aici.

Pana acum i-am spus simplu Bebe, Bebita, Baby, dar de acum trebuie sa-i gasim un nume de alint.

Cunosc persoane care si-au numit copilul din burtica Bobocel, Muguras.

Indiferent cum i-am spune, pentru fiecare dintre noi, pruncul ce creste in noi este tot ce e mai frumos, este miracolul nostru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe noi ne tot bateau toti la cap sa le spunem cum o va chema pe bebita si nu ne credeau deloc cand le spuneam ca nu ne-am hotarat inca. La un moment dat, sotul se enerveaza si le spune ca o s-o numim Fefeleaga ca sa o alintam Fefe. De atunci si pana la botez asta i-a fost numele: Fefe.

Partea cea mai draguta este ca, din acel moment, toti bebelusii prietenilor au fost Fefe (indiferent ca erau fetite sau baietei). Toti dadeau vestea astfel: "Vom avea un Fefe!".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe linga multele imi place sa-i spun brumarel, brumarici, (ca trebuie sa vina in noiembrie) bebe scump, scumpici, micutsul, dulcecutsul ... cei doi copii (unul de 4 ani si celalalt de 12 sapt in burtica) sint viata mea si uneori mi se pare ca niciun cuvint nu e suficient de dezmierdator ca sa le arat cat ii iubesc! :) [bib] [deziuata] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe linga multele imi place sa-i spun brumarel, brumarici, (ca trebuie sa vina in noiembrie) bebe scump, scumpici, micutsul, dulcecutsul ... cei doi copii (unul de 4 ani si celalalt de 12 sapt in burtica) sint viata mea si uneori mi se pare ca niciun cuvint nu e suficient de dezmierdator ca sa le arat cat ii iubesc! :) [bib] [deziuata] [flo]

ce frumos ai scris.. sper sa ai o nastere usoara si brumarici al tau sa se nasca puternic si sanatos [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe linga multele imi place sa-i spun brumarel, brumarici, (ca trebuie sa vina in noiembrie) bebe scump, scumpici, micutsul, dulcecutsul ... cei doi copii (unul de 4 ani si celalalt de 12 sapt in burtica) sint viata mea si uneori mi se pare ca niciun cuvint nu e suficient de dezmierdator ca sa le arat cat ii iubesc! :) [bib] [deziuata] [flo]

Si mie imi place brumarel...de fapt in cazul meu brumarica, pentru ca si eu tot in noiembrie voi naste. Sanatate, sarcina si nastere usoara tuturor mamicilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...