Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea acasa, poezie sau nebunie?


Recommended Posts

Cred ca este in trend asta cu nasterea acasa,habar n-am cum d emi-au cazut ochii pe asa ceva,ca eu nu cuat informatii despre nastere oricum. [:-)))] [:-)))]

 

Deci s epoate naste si in natura [fri] ,chiar in showri live [:D]

 

http://stirile.rol.ro/nasteri-in-salbaticie-show-ul-de-televiziune-care-merge-prea-departe-atentie-imagini-explicite-924469.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pt link, mie mi-a placut, l-am savurat si-l dau mai departe. Urmarisem acu cateva luni tone de nasteri naturale acasa. Cred ca acum avem avantajul personalului care e acolo pentru orice intervine. Deci, in continuare, nu cred ca e o nebunie nasterea acasa. Inconjurati de toata tehnologia, putem folosi asta in avantajul nostru, spre a ne reintoarce la natura si natural.

 

33+ la noi in culcus

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai am putin si nasc. La spital, cica. Dar la cat de greu te interneaza astia, poate nasc si eu acasa, chiar si fara intentie. Data trecuta eram pe jos de durere, la propriu, si moasa tot voia sa ma trimita acasa ca cica nu eram in travaliu inca! Negociam cu ea cat sa mai stau la spital pana sa plec acasa, si noroc ca mi s-a rupt apa exact cand se pregatea sa imi faca cu mana din mers, si abia atunci m-a internat. Norocul meu, ca de-atunci pana am nascut au trecut vreo 3 ore si ceva.

 

Asa ca poate va relatez live cum e sa nasti acasa, daca e prea tarziu sa mai ajung la spital. Noroc ca o sa fie soacra-mea aici sa ma asiste  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Deci , am nascut trei copii la spital,in piatra neamt, si vine al patru-lea ,dat imi doresc enorm sa nasc acasa. Cand ma gandesc la ce a fost in Spital, sunt mutilata si imi vine sa vomit. Respectati si alte pareri care contravin ceea ce credeti voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin unpinned this subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...