Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 637
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

andik, pup, mai intai eram foarte ocupata , 2 job-uri, inca o fetita de 10 ani care necesita muulta atentie , mai necesita si akm mititica, dar e un copil intelept si imi intelege lipsa timpului, dupa care m-am "obisnuit" doar sa va citesc , iar acum m-am si inscris .

 

si eu am o fetita mai maricica de aproape 9 ani.

Si sotul meu e uituc rau... cumpara diverse si uita sa le ia dupa ce le achita (noroc ca-l stiu vanzatoarele si le pun deoparte), am patit-o zilele trecute cu apa, a cumparat mai multe si apa a uitat-o, si-a adus aminte cand i s-a facut sete

 

La inceput ma suparam des pe el, acum m-am obisnuit, dar daca mi-ar uita copiii, as face spume, cu riscul de a ma crede nebuna.

io am patiti reversul, de cand cu caruciorul  pun in cos diverse la magazin si uit sa le platesc, cand ajung acasa(ba  cu o punga de nuca de la Lidl, ba cu un detergent de wc) realizez ca am primit chestii la oferta [:-)))] zic ca le pun in cosul de cumparaturi din cosul de la carut si tot mai raman nepuse. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 Gina tu pentru mine esti un model pe care sper din tot sufletul sa il urmez; adica la 40 de ani sa am 2 copii asa reusiti ca ai tai; 

chiar daca nu am scris f des la voi in casuta de fiecare data m-ati incurajat si m-ati primit cu caldura;

 

 

Maryella, multumesc mult pentru aprecieri, crede-ma ca mi-au dat lacrimile [pup] ma ales ca nu credeam ca voi (mai) trai asa ceva, ca voi primi atatea daruri minunate in viata asta.

Sunt persoane care m-au considerat ....... curajoasa....... chiar nebuna (??!!??), insa mie mi se pare absolut normal tot ce fac. E drept ca necesita eforturi, nu-i usor sa tii doi copii si o casa cu sotul plecat luni intregi, insa....... nicio satisfactie/bucurie nu vine fara efort.

 

Ma gandeam, cand citeam ca fetele lacrimeaza la (aproape) orice iar mie nu mi se intampla, ca e ceva in neregula cu mine.

E drept ca-s mai tare (nu gasesc alt termen) de fel, m-a calit viata cu multe incercari, insa am constatat ca ma emotioneaza foarte tare cand citesc despre femei care isi doresc sa fie mame si din varii motive nu pot, sau, mai rau, pierd sarcina.

Eu am pierdut o sarcina la 2 luni si am suferit foarte mult, norocul meu ca am fost binecuvantata cu micuta mea.

Iti doresc din toata inima sa ai parte de aceasta bucurie si sa vii peste un timp in casuta noastra (care e si a ta oricand doresti) si sa ne prezinti mica ta minune [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...