Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

biana, si pana acum ce ai asteptat??? bine ca ai intrat macar acum. mai fetelor, eu uneori uit ca suntem citite si de altele. parca numai noi am fi aici. tre' sa am grija ce scriu:P

 

bine ai venit biana. la multi ani si de la noi! ai bebe? cat de mare? cum a fost?

culmea, sa ne citesti de la cap. 2 si sa nu scri tu un "buna ziua" :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 637
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

baby, again you are one of my favorites:) pe cand am vrut sa-ti scriu sa ma iei cu tine unde pleci, nu mai era cazul. eu is f. calma si chibzuita, si impaciuitoare, si retrasa. tu parca ai foc la fund, scuze de expresie:) probabil de aia ma atragi. nu de la foc, de la diferenta:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.

 

Nu am mai scris de muuuuult, dar v-am citit tot timpul.

Multumim de casuta noua la mamici.

 

Noi am inceput cu stangul aventura cu bebe 2, dar acum suntem pe drumul cel bun.

Fetita mea a luat foarte rau in greutate la inceput, dar s-a reglat in luna a 2-a. Acum se pare ca totul e in regula, desi cred ca e cea mai mititica, avand in vedere ca are 2 luni si 10 zile si 4500 g si 61cm (nascuta cu 3300g). Dar o sa creasca ea mare.

 

In rest am trecut prin niste analize sa vedem de ce nu ia in greutate fiind alaptata exclusiv, au iesit bine, probe ale suptului, monitorizarea regulata a greutatii, imposibilitatea de a mulge (nu reusesc sa scot cu pompa si ma si doare), etc. O perioada grea.

 

Acum e mai bine: in prima luna a luat 100g, in a doua luna 750g si in cela 10 zile din luna a3-a a luat 350 g.

 

Samabata am avut botezul, doar prieteni apropiati. A fost foarte bine. Pitica putin agitata seara, dar ok.

 

Ne plimbam mult, surioara mai mare o iubeste de numa...

 

Cam atat despre noi...va imbratisez cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, nu cred ca ti-a fost prea usor. Dar bebe plange de foame sau doar nu a luat in greutate?

Continui sa alaptezi exclusiv?

Nu plangea de foame. Da, alaptez in continuare exclusiv.

Mananca foarte putin...dar foarte des mai nou. A avut un icter prelungit si dormea mult la inceput. Mananca maxim 90 ml la o masa (cu proba suptului).

Dar mananca din 2 in 2 ore sau mai des.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...