Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Acum o sa va pun o intrebare, sper sa nu credeti ca sunt nebuna si vad pericole peste tot. Maddutz, tu ce crezi?

Bebe al meu doarme mult, sau mi se pare mie asa. Adica doar mananca si doarme. Daca ies la plimbare in sling, evident, doarme. O fi letargic?! Deci nu sta prea mult treaz, sa rada, sa gangureasca, ca ai vostri. Cam o ora sta la treziri, timp in care mananca, il schimb, il mai plimb nitel si apoi iara doarme vreo 3 ore. E ok asa?

arry, exact asa si a mea! sunt doar cuminti! )sper)

acum 2 zile aveam mustrari de constiinta ca las coplilul sa doarma, in loc sa-i povestesc, sa ma joc, sa-l stimulez, etc... [batcap] consecinta: i-am cumparat un centru de activitati, in care....bebelina mea doarme cu succes dupa ce casca ochii pe la jucarii vreo 5 minute!  [pk] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 637
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am incercat sa.i cant si eu cantecele pt copii. A spus cineva despre un cantecel cu un motan. L.am cautat pe net, l.am cantat fetei si... nimic, apoi am inceput sa.i cant In Umbra Marelui Urss si se zbantuia si radea si chiuia.

 

Fie.mea e rockerita nu gluma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va invidiez pe cele carora va dorm copiii in timpul zilei. Al meu doarme doar daca e plimbat in carut (sa mearga roata, nu cumva sa stau pe banca). Azi a ploua si m-a terminat! [alcool] L-am tinut numai in brate si atipea cate 10-15 min. 

 

Dupa ora 9 parca am alt copil. Adoarme pe la 9-10 si se trezeste peste 4-5-6 ore. Papa si adoarme in 30 de min.

 

Baby, apropo de botez, la neoprotestanti e gratis. :P

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ce, Andi, tu ti-i imaginezi pe ortodocsi ca pe niste saltimbanci care danseaza in jurul cazanului cu apa fierbinte in care scufunda copilul? [alcool]

Eu unghiute tai de la 7 zile, cu unghiera de bb, de cate ori le simt mari (adica incepe sa ma zgarie cand suge :))), ori cand doarme, ori, ultima data treaza, dar cam greu, ca se foia in bratele mele.

 

Adica noi am ajuns de rasul copiilor, de-aia rad ai nostri? [:-)))]

:))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, frumoasa foc bebelina lui Mihai!

Frumosi toti ghioceii

Maddutz, Arrya , si frumosi si foarte cuminti... treceti repede la urmatorul

Alex,stii, eu am intrat pe forum ca sa intregesc sustinerea fetor . Erai Zen in timpul sarcinii, si acum...totul va trece, iar peste ani si ani iti vei privi baiatul cel inalt si frumos si stergandu-ti o lacrima, vei regreta perioada in care in loc sa te bucuri de el, ca bebe, daicurs altor stari... crede- ma aceasta perioada nu va mai reveni.... asa ca bucura te de ea.

Aceasta este si experienta mea, de akm 10 ani, cand tot asa tinerica eram si eu....asa ca bucura-te de Alexander, de bebe Alexander!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot la bebe tei si rotarix-ul este mai ieftin, 235 lei, fata de 350 cu cat l as fi putut cumpara de la medicul de fam

Atat de mult? A mea nu-si pune deloc adaos, imi arata factura... sper sa nu am un soc

Pt sotul meu, timpul este pretios si nu vrea la farmacia tei. L-am trimis o data si a stat mult la coada :( dc nu ar fi asa urat, as lua carutul si as fi mers eu, ca stau aproape. Mai mult m-am incurcat cu medicul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele noi........ poozeeee, vrem sa ne vedem "nepoteii" :D

 

"Grasul" meu asta seara kg.jpg

Mi se pare ca are un milion de cute si cutisoare, dureaza un secol pana le curat/sterg/usuc pe toate [batcap] Ce m-oi face cu ea la vara? [fri]

Parca a fost mai bine cu Mihai, mai slabut, abia avea si el doua amarate de cutisoare la copanele, si alea abia vizibile :)

Draguta foc, patratel. La mine e invers, David s-a nascut cel mai mic, dar la 2 lunite le-a depasit deja pe fete, a avut de recuperat 600g si a mai pus 100 peste. Poze asa sexi, nu am inca :) tr sa-l bag la o sedinta foto ::)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost nasica acum 3 ani, am platit 70 lei la preot, acum la botezul lui Călin nu știu cât a dat nașul.

 

Fetelor copii voștri tresar in somn? Dacă da, cât de des? Al meu tresare și-și întinde mânuțele de parca îmbrățișează pe cineva, dar imi pare ca tresare de parca s-ar speria... Si mi-e asa mila de el :(((

Si al meu. Chiar din maternitate am observat . Si la zgomote, dar si cand e liniste deplina.

la fel de bine, rade in hohote si tare as vrea sa stiu cu cine se intretine el si ce-si spun.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...