Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Multumim! Ema are 2 luni si 5 zile si 4,600 grame.

A fost micuta la nastere, 2,420 grame.

Care dintre bebelusi avea probleme cu kk? Cum ati rezolvat? A mea de doua sapt face o data pezi, dar si atunci cu supozitor. In schim, avem o gramada de gaze. Nu mai stiu ce sa-i dau. Dr mi-a recomandat Protectis, dar niciun rezultat. Aveti voi alta so,utie?

O zi e prea putin. Las-o macar 48 h si daca nu face atunci vezi ce e de facut. O alaptezi exclusiv? Daca da, poti sa o lasi chiar mai mult.

 

Grasunul meu face o data pe zi in mod normal si de doua ori daca ii dau probiotice (Jarro Dophilus), dar face kk verde. Cica asa e normal de la probiotice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 637
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iulia, si Emma mea are probleme cu kk. Sunt 4 zile de cand alaptez fara niciun strop de lp, iar in ultimele douq sapt a papat foarte putin lp. Deci, nu e de la lapte. Nici cu baby's jarro dophilus nu a mers. Eu o las doua-trei zilw, daca nu face kk in timpul asta (si nu face), ii bag 1/8 dintr.un supozitor cu glicerina sau bag termometrul.

 

Si Zoard al Andikai avea probleme cu kk, dar acum ne.a tradat si face singurel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, si Emma mea are probleme cu kk. Sunt 4 zile de cand alaptez fara niciun strop de lp, iar in ultimele douq sapt a papat foarte putin lp. Deci, nu e de la lapte. Nici cu baby's jarro dophilus nu a mers. Eu o las doua-trei zilw, daca nu face kk in timpul asta (si nu face), ii bag 1/8 dintr.un supozitor cu glicerina sau bag termometrul.

 

Si Zoard al Andikai avea probleme cu kk, dar acum ne.a tradat si face singurel

mda, o data pe zi si nu stiu de la ce. are o masa de lp noaptea, in rest lm (din biberon bineinteles). jarro ii dau cand imi amintesc, cam o data la 3 zile. nu stiu de la ce s-a reglat ca v-as spune....

 

juli, bravo pentru alaptatul exclusiv. ne-ai tradat inapoi:))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pompez de mult.

Beau bere , am renuntat la ceaiul pt lactatie, nu mai pap dulce, si alaptez cam din ora in ora. Stau cu fata la san pana ma bate sa o las in pace :))

Cam de cand am inceput sa beau bere si sa mananc ceapa multa, am observqt ca imi crestea treptat cantitatea de lapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna! fetelor multumesc pt vb de incurajare; Sim si Gina mi-au mers direct la suflet incurajarile voastre; sunteti minunate; Sim nu stiu ce sa zic de ce nu raman insarcinata; doctorii la care am tot fost si m-au investigat(decat laparoscopia ma sarit-o) mi-au zis ca e totul in regula cu aparatul meu reproducator, dozarile hormonale ok, tiroida ok, sotul are spermagrama bunicica- mereu e loc de mai bine, dar mi-au zis clar ca nu el e cauza; singura cauza pe care o pot eu vedea acum e faptul ca ne intalnim cam rar; el e mai mereu plecat si nu ni s-a intamplat niciodata sa incercam macar 3 luni la rand; asa ca mi-am propus in vara , cand e el acasa toata luna sa fac o stimulare ovariana; Sim sa stii ca si eu tot asa am inceput sa fac , tot Andreea Marin e sursa mea de inspiratie, sa imi vizualizez copiii; eu mereu ma vad cu 2 , ca Gina; baiat f cumintel si fetitza mai sturlubatica asa; de asta imi si face placere sa intru in casutza voastra, sa citesc despre minunile voastre, sa ii admir; ca parac nu imi face asa bine sa tot citesc la fete care au probleme, care nu raman insarcinate , parca ma tot gandesc la tot felul de afectiuni; parca imi vin si mie simptomele cand citesc la alte fete; ca atunci cand auzi ca are cineva paduchi  si incepe sa te manance pielea capului; vreau sa cred cu toata fiinta mea ca voi fi mamica de copii sanatosi ; pentru asta ma rog, sa imi dea Dumnezeu copii sanatosi, restul vine de la sine; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...