Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Eu cred ca v-am mai zis, il spal doar cu apa, iar la ochi si pe fata cu ser fiziologic. Cand voi incepe cu produse nu stiu cu ce, probabil weleda sau bioderma (bioderma folosesc eu cu succes). Nu stiu nici cand, as amana momentul cat e rezonabil posibil, de frica de alergii. Asa, pana acum, nu l-au atins nici detergent (ca spal cu nuci) nici chimicale din samponele/geluri. Doar la fundic pun cand da semne de iritatie crema weleda.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 637
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi :)

andra, te plesnesc! :)))

[:-)))]  Eu as fi fost ceva mai blanda in exprimare, insa ideea e aceeasi: cum pisici sa deranjezi? Crezi ca noi am mostenit forumul d ela matusa, sa avem drept exclusiv?

Toate sunteti binevenite, dragelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi :)

[:-)))]  Eu as fi fost ceva mai blanda in exprimare, insa ideea e aceeasi: cum pisici sa deranjezi? Crezi ca noi am mostenit forumul d ela matusa, sa avem drept exclusiv?

Toate sunteti binevenite, dragelor

apai gina, ne stie de mult. sa faca bine sa nu se supere:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baita la 1-2 zile, in functie de gradul meu de oboseala, mai rar de somnicul ei, in dormitor.

Pregatesc schimburile, am in noptiera (la indemana) cele necesare toaletarii (betisoare, comprese, ser, creme), il pun pe Mihai sa aduca samponul si sapunul (de bbei), asta asa, sa se simta si el util, ca tare-i mai place), pun prosopul pe pat, aduc cadita, tot pe pat, iar eu stau pe un scaun cat o spal, ca ma dor toate cele aplecata. Aduc apa, ceva mai calduta, o dezbrac nud, o imbaiez pe corp, pe cap la final, ii clatesc bine caputul, apoi, cam greu, e drept, ca trebuie sa o tin pe-o mana si e grea, o clatesc si pe corp, o pun pe prosop si ne mutam pe partea cealalta a patului, unde continuam.

De fapt o las in prosop un pic, pana duc cadita la baie.

O sterg la fundic si la cutele de pe copanele, sa putem pune pampersul, apoi fata, urechi, bla bla.

 

Dezbracatul/imbracatul as spune ca le suporta cu stoicism, adica nu (mai) comenteaza, insa la baie ii place mult, iar acum, mai nou, sta agatata cu privirea de Mihai, care e cocotat in pat, langa cadita, si o spala si el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...