Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, vezi ca iti dau pe PM numarul de telefon, sa il dai copiilor, ca Iana a vorbit azi-noapte cu Flo iar dimineata si Aschi, si eu a trebuit sa cedam si sa organizam un chiul general [:-)))] (Chira oricum era consemnata, afara e vreme de iarna ploioasa si cainoasa si eu le auzeam susotind in pat: Chira o invata pe Iana - "daca vrei sa nu mergi la gradi, zici ca te doare gatul tare tare de tot, dar nu asa de tare cat sa mergi la doctor")

Cand a venit la mine, a avut bunul simt sa nu ma minta si sa-mi zica din inima "mama, suni te rog la gradi, ca n-am niiiiiciun chef sa merg pe vremea asta" [:-)))]

 

Yagmur, eu cred ca ai tot dreptul sa nu mai stii ce si cum sa faci uneori, si doar sa sezi si sa plangi :(

Secretul e ca tot Turbo te scoate din butoi... Se pricepe mai bine ca noi ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de chiulit, eu a trebuit sa merg acum cateva zile dis de dimineata sa fac niste analize. Era si o vreme oribila, ploua urat de tot, eu trebuia sa ajung cat mai de dimineata acolo si nu stiam cum sa alerg sa duc mai repede copii care pe unde trebuiau sa ajunga, asa ca am decretat zi de odihna, si I-am lasat pe toti 3 acasa, iar eu am putut sa-mi vad linistita de treburi!! Evident, cu obligatii pentru fetele cele mari ca la pranz sa sune si sa-si ia temele din ziua respective, si sa si le faca pana ajung eu acasa. Mentionez ca e prima oara cand fac chestii de genul, au mai stat acasa cele mari doar cand erau bolnave, dar niciodata ca era urat afara sau aveam eu treaba sau n-aveau ele chef!

Eeeee...si ma suna bona disperata pe la 3-4 ca Daria nu vrea sa-si faca temele ca nu are chef. Ce, daca mami n-a avut chef sa le duca dimineata la scoala si n-a fost nicio problema, ea de ce nu poate sa n-aiba chef de teme?!! Incearca sa explicit copilului ca nu a fost vorba de chef, as, nicio sansa, ca doar a plouat de-atatea ori si nu le-am tinut niciodata acasa, si daca am avut treaba le-am dus cu noaptea-n cap, deci e clar, acum n-am avut eu chef sa le duc!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus faceti-va bunatate si trimiteti vreo 3-4 grade pe la noi. 

 

E frig, e vant si innorat. De ce locuieste lume in zona asta de sute de ani cand era suficient loc in Germania sa te duci mai la sud si nu exista Volkswagen in zona? Oamenii raman un mister pt mine  [soricel] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum vad ca a postat si Elyda :). Ce chef de hoinarit imi faci [:)]

Deci, incep sa prind curaj; imi dau seama ca am nevoie de carnet; deci, cumva e musai sa ma apuc de scoala... oare tot pe rall sa o rog sa ma impinga de la spate? [flo2] , dar undeva pe la inceputul verii viitoare cand e turbo pe la bunici altfel nu stiu cum as putea sa fac scoala....

Rox, fix acelasi lucru mi-a spus aseara mamica care l-a linistit pe turbo; as vrea sa stiu cum si ce sa fac; cred ca am nevoie de o zi singura cu mine; si un alt regim de viata; sper sa reusesc in iulie sa il tin pe turbo la ai mei, voi merge sa-l vad saptamanal dar in restul timpului liber sa fac ceva sport, inot sau aquagym; simt ca nici fizic nu sunt deloc ok

Didi, ce obicei fain!

Laura, cat de frumosi sunt. Si ce fain e drumul spre scoala... musai sa ajung pe la voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus faceti-va bunatate si trimiteti vreo 3-4 grade pe la noi. 

 

E frig, e vant si innorat. De ce locuieste lume in zona asta de sute de ani cand era suficient loc in Germania sa te duci mai la sud si nu exista Volkswagen in zona? Oamenii raman un mister pt mine  [soricel] . 

 

niste masochisti :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...