Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

Strumphi, pun o poza cu amandoi luni, ca o am la birou. 

 

Am avut ft multi ani parul lung pana la fund, dar saten (cand eram mica), apoi am trecut la roscat....am fost si blonda si bruneta, dar tot mai bine imi sta roscata....de cativa ani ma tund scurt, de 2 ori pe an...acum am parul si mai scurt decat in poze (sunt facute in oct 2013...in noiembrie iar m-am tuns scurt..iar la sf lu aprilie anul asta din nou ft scurt...si am parul rosu, culoarea cuprului  [:)]). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, oozing= supuratie. Nu e puroi. Bun si neosporinul, baneocin are si asa ceva. Pudra cu ceva antibiotic sa fie....

 

dar supuratia assta nu inseamna ca are puroi si trb curatata rana?

nu vvreau sa contrazic, intreb si eu cca nestiutorul sa mai invat ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar supuratia assta nu inseamna ca are puroi si trb curatata rana?

nu vvreau sa contrazic, intreb si eu cca nestiutorul sa mai invat ceva.

Nu neaparat. Ori se misca mult zona aceea si tot tractioneaza pielea, nu lasa tesutul Cicatrizant sa umple spatiul, ori e un defect mic de sutura si de acolo ceva lichid limfatic isi face loc si implicit pastreaza un mediu umed care intarzie procesul de vindecare.

A treia varianta ar fi o suprainfectare cu un germen oportunist si de aceea e ceva antibiotic in pudra cicatrizanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sophiei azi tare i-a mai placut la Aquarium. De cum s-a trezit, la 9, mi-a spus direct dupa ce mi-a raspuns la "Buna dimineata!" . Mami, let`s go see the pink fish! Let`s go to the Aquarium! Si m-am comformat, ca tot avem abonament, facut de ziua ei ca tot nu stiam ce sa fac atunci ca era smogul peste Londra.... si a plans o gramada cand am scos-o cu manutele din borcanul unde a mangaiat steaua de mare! [olala] ea fara frica s-a jucat o gramada cu ea, eu nu am bagat nici un dejt in apa! [:I] si atata a fost de fascinata si de toti pestisorii, calutii de mare, rechinii... cica : mami, look what a big mouth they have! They hungry mami! they need some fish food! [:D] [:D]... am vazut si pinguini si cum stateau ei pe oua, frumos, o sa mai repetam.  De cateva zile mergem pe afara fara carut si am asa un pic de teama, in special cand mergem in locuri aglomerate, precum azi si ieri in centru unde-s fff multi turisti si mi-e frica sa nu o pierd, sa nu o scap din mana sa plece in strada, sa.. sa.... am o mie de pitici pe creier. O tin de mana strans si i-am spus sa vina cand  ii spun , sa nu mai stea sa caste gura si sa ma asculte..  ca de cascat gura avem timp, dar eu incerc sa caut sa ma strecor printre turisti si sa gasesc o cale mai libera si mai scurta/accesibila. Mi-a fost teama ca o sa vrea in brate, doar de vreo 2 ori mi-a spus ca e obosita, dar in rest nu. Am mai luat-o cate un pic dar pe distante mici ca e grea si ma tem sa nu ma apuce spatele iar si ii spun ca imi pare rau ca nu o pot duce mai mult si intelege  [il]

 

Cand am ajuns acasa eu pe canapea, a venit langa mine: mami, I want a kiss and a huggle! a venit si s-a culcusit cu capul pe umarul meu si ma strangea in brate de dupa gat si mi-a spus: I love you mami! I loveeee you!!!  [il]  [biz] [olala] eu nu i-am spus/nu am invatat-o sa spuna sa zic ca repeta... m-a surprins!  [hippi]

 

Dupa ce m-a iubit a vrut in gradina si a udat florile si numa` bine faceam eu putina ordine in masina de vase si nu m-am uitat la ea, pac a si rupt niste flori dintr=un ghiveci si ma duc la ea si o intreb ce face? Le uda sa creasca mari ori le rupe si nu o sa mai aiba ce uda sa creasca mare ? Se uita la mine asa nevinovata: mami, I need some glue!  [ascuns]  [:-)))]  [:-)))]

 

Fug s-o bag la baie si apoi nani ca e franta de oboseala, desi tot zice ca mai vrea sa mai faca un puzzle si inca unu .. dar si mi-s franta si vreau sa dorm ca ma asteapta un weekend plin! 

 

[incada]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, pun o poza cu amandoi luni, ca o am la birou. 

 

Am avut ft multi ani parul lung pana la fund, dar saten (cand eram mica), apoi am trecut la roscat....am fost si blonda si bruneta, dar tot mai bine imi sta roscata....de cativa ani ma tund scurt, de 2 ori pe an...acum am parul si mai scurt decat in poze (sunt facute in oct 2013...in noiembrie iar m-am tuns scurt..iar la sf lu aprilie anul asta din nou ft scurt...si am parul rosu, culoarea cuprului  [:)]). 

pozele mama-fata mi se par f deosebite.

 cum ti-a venit sa te tunzi asa radical?

 

Roxana, mersi am inteles.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumphi de ce nu iei o chestie -alarma din aia care piuie cand se departeaza.

 si neaparat cand iesiti sa o imbraci in bluze cat mai stridente ca sa o ochesti de la departare.

eu de asta l-am tzinut pe William pana la 4+ ani in carut cand plecam undeva la plimbare ca sa nu stau cu grija.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pozele alea nu au fost planificate...am cunoscut la hotel in Creta un fotograf moldovean (care lucra pt o firma romaneasca) si asa am vrut fotoshooting pt Marcia....dar el, nu si nu, ca sa pozam amandoua...eu nu sunt deloc fotogenica, dar am cedat....am 150 de poze...mi le-au dat pe toate, pt ca eram romanca, altfel primeam doar 50  [:)] am si un album frumos facut de ei, cu cele mai frumoase poze alese de mine...

Eu sunt omul extremelor...cand l-am cunoscut pe al meu aveam parul lung...la 2 luni l-am vizitat aici si m-am tuns ft scurt...de nici nu m-a recunoscut la aeroport...apoi am oscilat, intre lung si scurt..dar de vreo 3 ani ma tund scurt, asta pt ca mi-e ft comod asa...Marcia mereu ma roaga sa-mi las parul lung, dar mie mi-e mai bine asa...si ea asta vara s-a tuns pana la umeri (inainte avea parul pana la fund)...a fost alegerea ei...ta-su are parul cret, asa ca ea a iesit cu parul ondulat (cand era mica, era tot cret, dar pe masura ce a crescut, a ramas ondulat)... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dezmat total: nu numai ca nu se doarme la ora asta, ca de obicei (20.30), dar se mananca popcorn si se savureaza A Monster in Paris... Si mai ploua si maine tot asa :((

 

Hehe, lasa ca asa e frumos. Noi stateam pe vremuri in fata la Tv in pijamala cu un castron cu hamsi si ne uitam la cine stie ce serial sau piesa de teatru (mi-e dor de peiesele de teatru de la TV, din cand in cand ma mai uit pe youtube, ba ascult si teatru radiofonic). 

 

Si eu tot la Monstrul in Paris m-am uitat, simpaticut! 

 

Strumphitescu, fain acvariul ala! I-ar place si lui Flo. 

 

Pozele Mihaelei se pare ca le-am ratat.

 

Am primit poze facute de pozar la gradinita si smecherul meu e asa de mandru pe o mofa d-aia italiana  [:-)))] .  Azi am fost pe picior de razboi cu el, nimic nu a facut din ce l-am rugat, nu venit in parc cand il strig, nu descalatat la usa, nu si nu si nu. Grrrrrrr! Iar Lili mi-a pus si ea nervisorii pemoate, cred ca ii ies dinti ca e suparacita si cu funduletul in sus, se trezeste de trei nopti in miez de noapte si plange.

 

Duminica asta e ziua mondiala a muzeelor, sa vedem ce s-o organiza in zona  [il] .

 

Ah si weekendul asta sunt europenele de gimnastica https://www.facebook.com/GimnasteleRomaniei

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...