Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

In copilarie mi-au taiat ai mei tot timpul parul scurt. Doamne, cat am urat asta! Ma uitam cu jind la cositele domnisoarelor din jur, nici acum nu pot sa ma uit la pozele de copilraie fara sa remarc ce urat imi taiau ai mei parul. De la 12 ani l-am lasat lungutz si pana acum l-am mai avut scurt de tot doar de vreo 3 ori. In general il tai pana la umar, dar creste repede. Iar de vopsit folosesc doar sampon de nuantare. M-am nascut deja cu culoarea potrivita, alta nu mi-i s-ar potrivi. Tenul alb , parul castaniu inchis. Blonda, as arata palida (nu pot sa port nimic galben, se refelcta asupra tenului foarte prost, arat bolnava). Cu par negru as arata ciudat cu tenul prea alb. Asa ca aleg doar castaniu cu reflexe rosiatice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu neaparat. Ori se misca mult zona aceea si tot tractioneaza pielea, nu lasa tesutul Cicatrizant sa umple spatiul, ori e un defect mic de sutura si de acolo ceva lichid limfatic isi face loc si implicit pastreaza un mediu umed care intarzie procesul de vindecare.

A treia varianta ar fi o suprainfectare cu un germen oportunist si de aceea e ceva antibiotic in pudra cicatrizanta.

Rox, trebuie neaparat pudra ? Ca eu neosporin din asta am vazut alifie, si nu prea imi vine sa pun alifie, tot pentru ca tine umed ...oare sa intreb la farmacie de pudra ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ...mi-a zis barbatul ca i-a dat o reteta cu un praf. Apoi a citit pe ea si cica e neosporin dar nu stie daca e praf ca nu se intelege ce scrie. L-am rugat sa se duca la farmacie sa intrebe si a zis ca nu poate, dormea infiorator de bine uitandu-se la Dr. Phil ...sa cad pe jos de ras. Cica nu stie cand s-a dat TV-ul pe Dr. Phil dar ii placea vocea lui. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am parul ca Marcia ...rosu cupru. Imi place teribil culoarea asta. Eu ma vopsesc de nevoie, fara culoare sunt efectiv alba in cap. Adica nu alb, caruntul ala murdar de batranete ...seman cu tata care la 35 de ani era alb.

Cred ca un blond s-ar vedea mai putin la radacina, dar aici 8 persoane din 10 sunt blonde ...

Parul il am pana la umeri si cat mai mult pe fatza ...asta pentru ca am fatza lata ca o patlagica si cu parul o mai lungesc cat de cat ...

 

Mi-au placut pozele Marciei ...nu ti-as fi dat 40 de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate intelege farmacistul. Oricum daca exista si forma de pudra ar fi de preferat. Are bandaj pe sutura sau nu? Ca si asta conteaza.

Ortopedul a zis ca poate sta fara ...Alex tremura efectiv cand vede rana aia umeda acolo. La scoala i-am pus bandaj ca se joaca in pauze, la after ...mi-e teama sa o las libera. Noaptea i-am pus doar un leucoplast ...

 

O sa incerc sa vorbesc cu el sa o lase macar noaptea in aer.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...