Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

De-aia n-ai ales fluturi monah tu in avatar? :D

 

 

nah maica, am si monarhi :P. da numai in gradina.

 

astia mi-au placut mai mult, asa zdrentuiti si in decor minimalist. si cand te gandesti ca am facut poza asta din greseala....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

asa... doamnelor, 

 

va doresc o sambata incantatoare, libera de tornade inundatii si infectii de pisici daca se poate, plina de copii si bucurie si lene si soare si voie buna

 

si ma retrag la sambata mea de studiu inca o zi intr-o sala fara ferestre. dar the conuntown is near! 16 zile pana la predarea raportului final. o luna pana la prezentare 

 

si va dau si tema de casa, sa va placa si voua fluturii mei cat imi plac mie! si daca nu is monarhi.

 

pana atunci, dedicatie pt dna karula

 

 

post-113720-0-67038300-1400330521_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall...avem mall dar din pacate tot standard sunt facute.....care-s bune in rest nu ma incap la piept...si tot asa.Criza de nervi am facut azi.....dar degeaba.si singura pe care am vazut-o si care era relativ ok..costa 900  ron.nu dau atatia bani.Nu-s adepta stilului stralucitor sau impopotonat si cum nu ma avantajeaa inca silueta nu-mi permit mulaciuni.Pana si vara-mea din bucuresti  nu si-a gasit in tot orasul ceva....si are 1.70 si 52 de kg.... genul care poate purta orice..e si mai maslinie la ten....marimea s ii e putin mare ca sa zic asa.....modele frumoase sunt dar maxim marimea 38.....eu din cauza sanilor sunt undeva la 48 la bust si vreo 42 la rest...nu exista asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata din pat ...

 

Sa incep cu vremea ...valeuuuu ce a plouat si la noi toata saptamana. Aseara, am iesit pana in garaj, ploua cu bulbuci ...si la mine e cod de inundatii si pompeta mea din basement merge cam o data pe minut, atat de sus e panza freatica ...mare inventie pompeta asta, mare, mare ...Acum insa e dimineata si soareee.

 

Aseara am gatit, ciorba perisoara, mancare fasole si evident ca mi-a ramas o tona de carne tocata de la perisoare si a trebuit sa fac si perisoare cu smantana ...ca sa pot planta azi, va dati seama ce bine se planteaza pamantul asta plin de apa, apoi ma duc la gimnastica cu "Tzi Tzi - Maimutzitzi" si apoi la un Birthday Party. Motanul are doar un meci de soccer dupa amiaza cu ta-sau ...nu pot crede ce fara de activitati a ramas, desi vad ca de la scoala vine tot murdar de iarba si imi povesteste cum joaca softball. Ca vorbim de Motanache, am gasit ieri pudra cu antibiotic, i-am pus azi noapte ...

Asaaaa ...si uite asa cand mi-a trebuit borshul pentru ciorba, m-am repezit afara in ploaie sa il iau din "camera rece", zburdand cu tonajul vesel pe scarile ude, si intr-o secunda nefericita, am alunecat pe o treapta si pe restul le-am coborat pe fundo-spate, la vale, pana jos, la baza in ploaia torentiala ...unde am ramas in fund, amortzita de durere, uda de ploaie si de lacrimi ...bai nenica si nu m-a auzit nimeni, nimeni nu mi-a simtit lipsa in casa, toata familia mea se relaxa sus ...am stat acolo paralizata si intr-un final, m-am adunat in 4 labe si stiti cum am intrat in casa, ca in filmele alea de actiune, in care eroul se taraste pe coate, ud si murdar, m-am ridicat intr-un cot sa deschid usa, am intrat in casa pe burta si am strigat cu voce stinsa "Help". Ei, bineinteles ca nu m-a auzit nimeni, ca la noi trebuie sa tzipi ca sa deranjezi pe cineva, asa ca, tot ca in filmele cu eroi, mi-am adunat toata suflarea si am urlat ca Tarzan "Heeeeeellllllpppppp". Si au auzit si ce s-au mai speriat ...

Acum sa va spun ce inteligenta sunt ...in cadere, m-am gandit eu sa feresc coloana si sa bag fundul si spatele la alunecare, asa ca tot damage-ul s-a intamplat pe partea dreapta a spatelui, de sub coaste pana pe fund, buca dreapta cea mai tavalita ...si uite asa aseara am fost imbaiata, pus icepack la care am renuntat ca era cam in dreptul rinichilor, apoi mi-au pus cald, pijama ...si cel mai interesant, ciorba a fost terminata de echipa barbat-Flavia, ca Alex ticalosul, cica statea in capul scarilor si trimitea jos, instructiunile mele de ciorba, ca cica sa nu tip eu ca ma doare. Nu stiu ce-o fi iesit din ciorba aia, noroc ca era la final ...dar vreau sa o intreb pe Rox, la lovituri din astea de-a dura pe scari, cand muschii si mai ales grasimea este grav asaltata, tasata, agresata ..ce se pune Soro, cald sau rece ?...ca noi nu am reusit sa ne lamurim aseara ce imi trebuie si dupa ce recele mi-a dat si piele de gaina, am sfarsit cu cald.

 

Dupa ce am dormit numai pe partea stanga, azi dimineata m-am trezit colorata ...violet-vinetiu ...nu, nu pe buca, pe spate si pe cot. Daca ma vedeti, ziceti ca m-a batut barbatul cu biciul, in forma de scari ...sa stiti ca si el s-a gandit la asta si cred ca ii e frica, ca mi-a spus daca nu trece pana luni, sa nu ma duc cu maneca scurta, sa nu trebuiasca sa dau explicatii ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici gasesti rochii dragute, eu port 34 (sau xs) [:)] am vreo 10 rochii de ocazie, dar imi lipsesc ocaziile, asa ca stau mai mult in sifonier  [fri]

 

Marcia a inceput la "omul si natura" (cuprinde biologie, geografie si stiintele naturii) un nou subiect : insectele; ea si-a ales sa studieze despre fluturi  [pk] s-au facut grupuri de cate 2 elevi si fiecare grup si-a ales o insecta...pana acum au invatat despre broscute, evolutia de la mormoloc la broscuta....au fost si au cules cativa mormoloci, i-au pus intr-un acvariu in clasa si au urmarit evolutia lor...unul a supravietuit si s-a transformat in broscuta...au eliberat-o la sfarsit...in paralel au invatat si despre orasul Zurich; acum 2 saptamani au fost o zi in Zurich si au vizitat cateva obiective importante (au fost la un muzeu, la universitate, pe strazile dintr-o anumita parte a orasului, la una din bisericile vechi)....fiica-mea a fost ft incantata de excursia asta...eu consider ca practica e ft importanta, nu doar teoria...

 

De masa de pranz am scapat repede, am facut repede un gratar cu salata  [soricel]

 

Si tot ma doare bratul stang, asa ca marti merg la medic; mi-am facut programare...acum ma doare si la umar cand misc bratul....si ma enervez ca nu am putere la anumite miscari si cand vreau sa apuc ceva...eu folosesc bratul stang ft mult [:(] desi scriu cu dreapta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, sa iti revii repede [flo2] 

si noi avem scari gen marmura de la etaj la parter...si am alunecat de cateva ori pe ele...m-am dat cu spatele de ultima scara...asa ca am pus mocheta...de atunci nu au mai fost incidente....

al meu cand a primit puc-ul de la hochei in ochi, a avut ochiul vanat vreo 2 saptamani...cand il intreba lumea ce-a patit, zicea ca : a, m-am batut cu unii in gara  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am varsat amarul, vreau sa o intreb pe Aqai urmatoarele :

 

- ce Universitate e aia soro ? Universitatea Grigore Antipa ? Matale lucrezi la Stiinte Naturale ? 

 

- de ce ai tuns baietii, ca nu mai stiu care e unul si care celalalt 

 

- vad ca si la tine se poarta pantalonii astia "scurti" care acopera genunchii si largi ca o fusta in clini, exact din astia vrea si Alex, neaparat sa-i acopere genunchii...ce este cu moda asta si cum sa pun de un protest ?

 

Si mai vreau sa ii spun lui Aschi ca mie imi placu parul ei in poza aia de la tejghea si mai ales imi place cum ii sta cu ochelari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naspa, soro :( Zice fie-mea: mama, pe tine te doare cand ma lovesc eu? Cum sa-i zic eu fara sa o dezamagesc ca pe mine ma doare si cand se loveste Buflea, si cand se lovesc Stan si Bran, Tom si Jerry si tot asa...

Cred ca la de-astea care se lasa invariabil cu vanatai e bine cat mai rece, la suceli de incheieturi/glezne stiu ca trebuie caldut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit eu ca rece, ca pe la meciurile astea de copii, astia vin aici numai cu ice pack ...dar nu puteam sa tin rece fix in dreptul rinichilor si barbatul a insistat sa punem ceva, asa ca am pus cald. Poate de asta o fi culoarea asa aprinsa acum de dimineata. Iar eu am acceptat, m-am gandit ca poate stratul ala de grasime storcit de scari, se topeste la caldura pernei electrice si ma pipii eu ca Roxana ...daca merge, maine ma dau de-a dura si cu partea stanga, ca dupa ce trece durerea, mai ca imi place ...toata lumea in fundul meu, eu dau doar instructiuni, ciorba se face, podeaua se spala ...ah, am uitat sa va spun ca toata curtea mea este plina de un fel de atze-frunze cazute din pomi, nu stiu cum se numesc ...care ude de la ploaie, se lipesc de cine le atinge, in spetza de papuci daca pui pe pamant doar picioarele ...daca te intinzi cat esti de lat, atunci se lipesc de tine si cand revii in casa pe burta, lasi pe gresie o mazga uda si murdara, care ramane in grija salvatorilor in a fi stransa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...