Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

Neata pinguini. O dimineata superba la noi, cu mult soare :-)

 

As mai fi dormit, dar la 9 trebuie sa fiu in Zurich; trimit un pachet cu hainute pt un bebe (am umplut o sacosa de ikea, cred ca sunt 15-20 kg).

 

Mai am de pus aspiratorul in masina si de aranjat masa in gradina .

 

Va doresc o zi minunata !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata! 

 

Multam fain de aprecieri, m-am emotionat  [il]  Am pus poza ca ma rugarati frumos, si am vazut ca s-au incumetat si atatia pinguini frumosi, am zis sa facem cunostinta...

 

Karu, vreau vreau, sa fiu surioara cu Mandrele tale, dar mi-e doar teama ca o sa ma duci sa ma cizelezi la opera. Ai vazut ca in aceeasi postare ai lasat o pauza bine ticluita si apoi ai adaugat "hem hem... stam langa casa unde a compus Beethoven"  [:-)))] Si mi-e teaaamaaaa!

 

Am fost aseara la Sacre-Coeur! Vai, tocmai ce spuneam acum doua saptamani ca as vrea sa merg, pe stradutele din Montmartre, a fost asa de frumos! Desi lume multa si agitata, e o placere sa mergi printre terase, pictorasi fara vocatie, indragostiti cat cuprinde, muzica live.... Foarte frumos. Mi se pare ca unele locuri le traiesti, le simti, nu le vezi. In unele excursii sau tari, mergi si nu iti inspira nimic, ci doar un "check" pe lista de "to see". Dar intr-altele, simti ca ai mai fost pe acolo, sau ca te-ar fi chemat si in sfarsit ai ajuns, si ai asa o stare de fiori, o bucurie copilareasca, si nu te-ai mai da dus... Nu stiu daca stiti ce zic, desi am impresia ca da. Ei, pentru mine asa au fost stradutele din Montmartre si cand le-am vazut prima oara, si apoi, si acum. Si sunt indragostita de garguie (sau cum se scrie?) - vai ce imi plac, le pozez de oriunde si in orice directie! 

post-100501-0-42331200-1400398307_thumb.jpg

 

post-100501-0-50610700-1400398190_thumb.jpg

 

post-100501-0-76236200-1400398223_thumb.jpg

 

 

N-am facut insa poze frumoase, pentru ca stateam mai mult cu gura cascata si - cum spuneam- incercam sa ma imbib de atmosfera, nu sa o capturez pe ecran...

 

Am vazut si ceva haios, e un tip care cica e deja celebru in toata lumea, de la turisti probabil, face niste tricks cu o minge pe stalpul de la baza Sacre-Coeur-ului, si din asta traieste.

 

Apoi am mers pe jos pana la opera (haha, ce ironie), de acolo am luat busul si am vazut fix Parisul noaptea, cheiul Senei, Palatul de Justitie, Primaria, pana pe langa facultatea mea unde am cautat ceva deschis si singurul loc era o pizzerie disperata de musterii. La ce foame ne era si la cat era ceasul (aproape de miezul noptii), am zis doar bodaproste ca e ceva deschis.

 

Mi-e dor de casa, dar o sa-mi fie dor si de fetele astea, si de Paris. Nu credeam, dar da, o sa-mi fie. O sa-mi fie dor de baghete si de sandvisurile de la brutarie, care nu se compara cu nici un sandvis pe lumea asta. O sa-mi fie dor sa aud franceza dimineata cand deschid geamul, si o sa-mi fie dor de terase. De ideea ca poti merge, merge, si apoi te asezi undeva unde mananci, bei, fumezi, si apoi iar te ridici si o iei la pas.

O sa-mi fie dor pana si de statul pe banca cu stomacul nod in fata facultatii la 7.30, cu mana dardaind pe paharul de plastic infect cu o cafea ranceda de tonomat inauntru.

Dar sper sa le revad la anul  pe vremea asta, sa ne incheiem socotelile.

Mi-e totusi dor si de aerul proaspat de la mine de acasa, si de linistea si pacea diminetilor, chit ca nu se aude franceza... Mi-e dor acum si de curatenia de pe strazi, si de faptul ca daca te impinge cineva isi si cere scuze. Dar mi s-au lipit de suflet si fetele, si "babuta" (!!) si locul unde stau, si tot.

 

Gata, inchei carnatul asta melo-dramatic si imi tarai osemintele in bucatarie la o cacafica!

 

O duminica frumoasa sa aveti!  [cit]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, 

 

multzumesc Karolinkai de dedicatie, ne-a nimerit pe amandoi, inclusiv ochelarii sotului. 

 

Azi sunt campionatele europene de gimnastica, finalele pe aparate. Cine vrea sa vada , in doua ore acilea cu voi : http://eurovision.digotel.com/ueg/ (asta daca nu vedeti TVR la TV deja). Bineinteles am gasit linkul prea tarziu sa vad concursul pe echipe, da se poate vedea acolo in reluare. 

 

Ieri m-am carait cu flacaul, azi e botos si nu vorbeste cu mine. Grrrrrrr. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...