Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vă citesc din umbră de ceva timp și am intrat doar să confirm că se mănânca foarte bine la Konak [:)] , vă recomand cotletele de berbecuț, sunt foarte fragede. Fug până nu mă ia șefa la întrebări [:D], nu mai știu care e testul de admitere pe ghețar acum.

Oh, simplu :

 

- daca e sa alergi ca caprioara pe scarile ude ale casei, supravietuiesti zburand sau luand-o de-a dura in jos, intinsa pe spate, ca sa ai pozitie aerodinamica si viteza mai mare ?

 

- cate plante ai in gradina si cati nervi ti-a facut barbatul in ultima perioada ?

 

- ce se mananca exact la Konakul ala, in afara de berbec cu care nu ma asociez, dupa ce am facut greseala asta pe viata acum 100 de ani ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, la așa test simplu mă bag, mi-era teamă de alte întrebări cu cifre [:D].

 

- Dacă m-aș împiedica pe scări, m-ar sabota forța gravitațională și sigur aș pica. Mi-a explicat al meu in weekend cum e cu forța asta gravitațională când încerci să urci o panta accentuată cu mașina (asta pentru că iau lecții de șofat după ce mi-am luat carnetul acum un deceniu, dar nu l-am folosit). Deci aviz lui Yagmur și lui Rall, dacă se apucă de școală și vor prelegeri savante despre rolul ambreiajului, cum funcționează motorul și alte chestii din astea, îl pot cita pe al meu (deși n-am priceput toate prelegerile, dar cum sunt fată ascultătoare pot să le reproduc [:D], măcar parțial).

 

- De plantele din grădină se ocupă mama, deci am scăpat (emoticon cu un omuleț care își șterge fruntea).

 

- Despre al meu am scris mai sus, îmi pune părul pe moațe cu condusul (lasă că și eu i-l pun pe al lui, că merge în dreapta mea și a albit în ultimile două săptămâni [:D]).

 

- La Konak poți mânca tot felul de pide (ca un fel de pizza tradițională turcească), tot felul de kebapuri / frigărui, lipii și deserturi specific turcești (cataif sau baclavale, de exemplu). Nu trebuie să te împiedici de berbecuț, dacă nu-ți place, au și pui și vită.

 

Am scăpat? Am notă de trecere? Uff, n-am mai avut emoții de ceva timp pentru un examen...

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, ce urât din partea mea, intru și uit să felicit: Alinuk, La mulți ani și de la mine [s]!

 

Rox, mulțam de pontul cu Oz Demir, n-am fost acolo dar încerc cu proxima ocazie.

 

Daniela

Cu mare placere. La Demir e si mai super dupa parerea mea. Povestea e ca, atunci cand s-a infiintat acum vreo 20 de ani era o tejghea in fata unui cuptor. Soferii de autocar turci stateau in fata tejghelei pe scaunele mici de lemn si mancau inainte de a se urca la volan. In timp s-au extins, dar oamenii sunt cam aceiadi, e tot portretulcu Ataturk la intrare si unul dintre fratii proprietari la casa de marcat. Are o mustata tunsa de parca zambeste tot timpul si stie vreo 10 cuvinte in romana, dar toate formule de adresare politiciase.

Cel mai dragut era cand sunam pentru comanda si se nimerea el la telefon, spuneam unele preparate in romana, el la striga catre bucatarie in turca... Dar primeai intotdeauna ce trebuie :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschi, da' pot să fac și livrare door-to-door [:D] (nu-i vorbă, am dus eu baclavale de la Constanța la București și apoi cu avionul la Cluj sau Suceava, de mi-era că mă oprește controlul de securitate din cauza siropului din caserola cu baclavale, ca știți că n-ai voie să urci cu lichide în avion [:D].)

 

Rox, mulțam de pont, dau de știre după ce testez.

 

De pe lângă Constanța, dacă vă place peștele, recomand cherhanaua de pe plajă de la Corbu și cea de la Istria, de lângă cetate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai aflat de un alt cuplu de prieteni, cunoscuti aici dar repatriati acum vreo 5-6 ani ...Nu pot sa va spun cat erau de seriosi, domestici, committed, normali ...

 

Divortzeaza dupa 20 de ani ...el are pe altcineva dar desigur ca asta nu i-a influentat decizia pentru ca nu mai are de gand sa se insoare (dau ochii peste cap). Ea in sfarsit intelege cosmarul ultimelor 8 luni, a slabit 5 kg, nu doarme noaptea ...si incearca sa se ridice din cenusa.

 

Are 40 de ani si nu are copii. Familia ei cuprinde doar o mama alchoolica cu care nu are nici un fel de comunicare. Sper, sper din suflet sa aiba ceva prietene apropiate care sa o ajute emotional.

 

Pentru ca il cunosc si pe el destul de bine, imi este pur si simplu greu sa cred ca e o jigodie. Imi e mai simplu sa spun ca oamenii nu sunt facuti sa iubeasca doar o singura data in viata ...si fara alte constrangeri (copii, acumulari materiale), pur si simplu nu exista ratiune in a le cere sa ramana intzepeniti intr-un angajament in care au crezut cu toata fiinta la 25 de ani, cand dragostea ii incearca si a doua oara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...