Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, dar cum se face ca indiferent despre ce vorbiti, tot haleala e prima in discutie???

(ziceam si eu asa...ca imi place [:)] )

Acum despre gradini: la mine nu-i cearta, Tora ar sta nonstop sa piguleasca ceva, eu intervin cand muschii mei sunt de neinlocuit [:D]  vine rupta de oboseala, transpirata, lovita, zgariata...si cica ii place. Cum sa-i strici omului placerea?

Cu condusul, la ea a fost simplu: i-am luat o masina de 1500 euro pe care a tavalit-o cum a vrut (mai un pom, mai un burlan, mai un zid), dupa care am vandut-o altei incepatoare. Masina aia a fost numai la fete care invatau sa conduca [:)] , pretul era fix, nu cereai mai mult, nu dadeai mai mult. Sofatul l-a invatat in Bucuresti, ce scoala mai buna sa fie? I-am zis sa nu-i fie teama, ca la ce masina are, smecherii cu masini de fitze nu se baga peste ea, ca le este frica...si asa a fost. Si da, a mers singura, in legea ei, a facut singura primul accident (a intrat in ala din fatza), a fost la politie ca nu era inca chestia aia cu intelegerea amiabila...si asta e. Are masina ei, raschetata pe toate colturile de bare, dar per total conduce, isi face treaba, chiar daca nu gusta placerea condusului. Si are boala pe femeile la volan...le recunoaste din prima, mult inaintea mea. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuk, sa traiesti sa infloresti!!!!

 

Daniela, alunecare usoara:))))

 

... Iar cu prejudecati... Io is femeie, parol, cum Spunea madalina adevarata:).... Conduc cu placere :) egal de ploaie sau soare si nu am nici o zgarietura ...

Daca permisul il Aveam DIN secolul trecut tare greu am decis sa conduc. Dar drumuri pe langa casa ... Si avansezi incet incet singur.

Ce libertate simti ... Nu imi vine sa cred ca scriu io asta. Pe mine m-a convins o mamica dupa DC off course: butonul de avarie si te ocoleste lumea. Dar nu a fost nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, asa este cu condusul, cea mai buna scoala este circulatia prin Buc... e nebunie la unele ore... Eu sunt sofer potolit, la locul meu, nu ma bag sa tai fata la nimeni si tot ma enerveaza unii oameni de la volan. Am observat ca semnalul a devenit cam optional, nu mai semnalizeaza frate la schimbarea directiei de mers, la trecerea de pe o banda pe alta... sa am o viziune de ansamblu corecta.... 

N-am condus masini chiar noi, dar nici vechituri (au devenit vechituri de la trecerea timpului), de raschetat nu prea le-am raschetat la bare, un accident am avut din pacate, si nu din vina mea. Pur si simplu a derapat un sofer de pe banda 2, la o curba, din cauza vitezei, si a intrat peste mine! M-a indoit cu totul (nu grav, doar o rana la cap si sperietura aferenta).... eram si cu copiii in masina, dar ele nu au patit nimic... Vai ce m-am speriat de la pocnitura, si acum am in urechi pocnetul ala, si mi se strange stomacul. La fel si cand mai trec prin zona aia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E iaurt de oaie, amestecat cu sare si putina apa, iar uneori are adaos de menta.

 

Dintre cele gasite la noi, in afara de cele turcesti aduse si cele preparate aici de turci/arabi pentru restaurante, cel de la Lidl mi se pare cel mai bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

 

Ruf, ai lipsit ieri seara, ai inceput de dimineata???? kokorec pe Istiklal... si am mancat odata in autogara in Fethyie... absolut exceptionali!!!!

 

am facut si eu gozleme, ca am noroc ca turcul meu de la macelarie are si foi yufka....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...