Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

Bonjur de zi! 

 

Trecurăţi de la grădinărit, la mâncare. Mai bine era când ne ţinea Karula în "prize artistice". Oricum, pentru cei care puteţi mânca minunăţiile alea, unele cu multe grăsimi, şi prăjite pe deasupra, altele super-condimentate - "trăiască fierea voastră", atât pot să vă zic. Eu sunt genul care ar mânca de toate, dacă ar putea.  

 

Dacă tot vorbirăţi de plantat flori, pentru mine trandafirii sunt printre cele mai bune flori pentru grădină, în zona noastră. Sunt atât de frumoşi şi ai flori din mai până, hăt, chiar în noiembrie dacă e vremea mai blândă. Astea sunt florile majoritare la mine în curticică. De fapt florile sunt toate atât de frumoase! Sun nişte mici perfecţiuni, catifelate, unele atât de diafane şi de delicate şi fiecare dunguliţă de culoare e făcută să încânte ochiul, parcă totul a fost calculat cu grijă. Îmi place şi iarba, dar noi nu o "bibilim" atât, nu o tratăm cu nimic, doar tundem gazonul când se simte nevoia. Călcăm pe el oricând fără probleme, e loc de zbenguială. Cred că îmi place în grădină pentru că îmi place pământul. Dacă nu ar fi atât de greu de scos pământul din toţi porii şi din unghii, aş sta numai cu picioarele goale pe pământ. Cândva citisem despre beneficiile "împământării" - mersul cu picioarele goale pe pământ.  

 

Micky, din întâmplare ţi-am zărit nick-ul la un anume subiect... aşa că îmi permit să te felicit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hehe Mickyyy, si taci si nu zici nimica? Aiasta dupa ce tot poporul pinguicesc a inteles pe dos? 

 

Eu am lucruri care imi plac si lucruri care nu imi plac la restaurantele turcesti. De exemplu nu ammancat nicunde o musaca buna, toate plutesc in ulei. La fel sarmalutele lor sunt adesea uleioase... In schimb au o gramada de aperitive bune bune. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe Mickyyy, si taci si nu zici nimica? Aiasta dupa ce tot poporul pinguicesc a inteles pe dos? 

 

 

 

 

Ei, nu chiar tot poporul. Sfarsitul era prvizibil. Imi pare rau doar de "schisma" si valva produsa de eveniment, dar probabil asa e modelul.

 

in fine, trecand peste, e un moment de felicitari pentru the new baby! Fie sa ai o viata norocoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nah, ca mi-au picat gastele in cap si de pe ipad nu stiu sa le editez, cred ca am mai marturisit asta...

 

am ajuns la laptop. fixed!

 

erau nou-nouti, abia se tineau pe picioruse si mergeau atat de caraghios si cracanat!!! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, nu chiar tot poporul. Sfarsitul era prvizibil. Imi pare rau doar de "schisma" si valva produsa de eveniment, dar probabil asa e modelul.

 

 

Aqai, in caz ca n-ai observant, am renuntat sa-mi mai expun viata mea private pe ghetar, tocmai din cauza celor care simt o placere deosebita sa-si foloseasca rosiile din dotare nestiind de fapt realitatea.

Asa ca as aprecia daca ti-ai pastra rosiile in frigider si n-ai mai face supozitii pe tema asta!

 

Merci!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, felicitari.Esti curajoasa daca te-ai hotarat sa mergi inainte.Dar ai fetele pe langa tine si bebelul o sa fie inconjurat de atatea persoane care il iubesc incat o sa fie un rasfatat.:)):)):))

Sa ai o sarcina usoara si bebelus sanatos.Daca ar fi si baiat...:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, in caz ca n-ai observant, am renuntat sa-mi mai expun viata mea private pe ghetar, tocmai din cauza celor care simt o placere deosebita sa-si foloseasca rosiile din dotare nestiind de fapt realitatea.

Asa ca as aprecia daca ti-ai pastra rosiile in frigider si n-ai mai face supozitii pe tema asta!

 

Merci!

 

mickyyy sweetie, stai linistita, nu-mi doresc a face nici o supozitie, imi pare rau doar ca nu ai luat decizia asta mai repede - cea de a nu-ti mai expune chiar toata viata online.

 

in rest, precum spusei, numai bine va doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...