Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

Eu la doctor am plecat aproape la fel cum am venit [:)] cica am o infectie a tendonului; sa dau cu diclofenac si daca doare rau sa iau ibuprofen; si mi-a dat o chestie care se pune langa cot, care tine muschiul si ajuta tendonul; trebuie sa port dracia asta in cursul zilei...o am acum pe brat si parca nu mai doare asa cand misc bratul...sa vedem ce-o iesi  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

http://www.telegraph.co.uk/foodanddrink/restaurants/10793325/Worlds-Best-Restaurants-2014-the-top-50-in-full.html ca tot vorbim de mancare... doamna Aschi va rog priviti la nr. 28 [;)], doamna Karu, nr.16.... fac lista :))))

 

Buflea, 5 zile antibioticul local - pudra sau crema ce ai. Si eventual arata buba si unei farmaciste, sa iti dea si o solutie dezinfectanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la doctor am plecat aproape la fel cum am venit [:)] cica am o infectie a tendonului; sa dau cu diclofenac si daca doare rau sa iau ibuprofen; si mi-a dat o chestie care se pune langa cot, care tine muschiul si ajuta tendonul; trebuie sa port dracia asta in cursul zilei...o am acum pe brat si parca nu mai doare asa cand misc bratul...sa vedem ce-o iesi [soricel]

Cred ca de fapt e o inflamatie a tendonului, de aceea ai asa tratament. De obicei asta e prima alegere, daca nu cedeaza sau revine repetitiv se mai fac ceva investigatii (markeri de inflamatie sangvini, eco/radiografie, etc)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.telegraph.co.uk/foodanddrink/restaurants/10793325/Worlds-Best-Restaurants-2014-the-top-50-in-full.html ca tot vorbim de mancare... doamna Aschi va rog priviti la nr. 28 [;)], doamna Karu, nr.16.... fac lista :))))

 

 

 

Ooo, au cazut pe 16 de cand sunt in santier si se extind? Erau pe 11. Acest mega-ultra restaurant e in parcul de langa mine. E un restaurant la care nu vin decat limuzine, nicio masina mai normala, asa... Surpriza insa a venit din partea patronului, in ceea ce ma priveste :) Fie-sa, Charlotte, a fost colega de gradinita cu Chira. Adica sa ne intelegem, gradinita de stat, laolalta cu toti emigrantii si localnicii din toate categoriile sociale. Si venea omul la serbari si dansa de rupea fara nicio fita, niciun moft, niciun nimic. Cu lopata intoarce banii. Un om si jumatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai el e doar patronul sau si the chef ? Aici majoritatea restaurantelor sunt detinute de bucatari ...ce aiurea suna in romaneste. Am avut ocazia sa cunosc unul personal ...baiiii, ce meserie grea, grea, grea. Pana ajungi sa stai pe picioarele tale, au trecut toate pe langa tine - viata, familia, toate sarbatorile si zilele libere lucrezi, toate noptile le lucrezi ...nasol.

 

In alta ordine de idei, Laura, tu anul trecut ai fost la Tismana ala din Jupiter ? Vreau si eu detaliile proaste, ca bune am unde sa citesc. Amicii astia ai mei vor sa ma duca acolo ca cica e singurul loc pe litoral in care copiii au ce sa faca fara sa stai cu gura pe ei ...asa e ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

El e omniprezent. Si in bucatarie sta cel mai mult. Pe pajistea din fata restaurantului astuia, ca e fix in parc, ne strangeam cu gasca de la gradi si mai cadeau astia, se loveau. Dadeam buzna in mijlocul luxului, plini de noroi, iarba, sangerand "tata lu' Charloooteeee, vreau si eu niste gheata/ceapa/foaie de varza" :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, imi pare rau pentru experienta voastra.

 

la noi e intuneric, tuna si fulgera. Copilul meu mic e suparat si vrea alta scoala, tot catolica. Nu stie sa spuna d ce, zice doar ca asta nu-i place.

 

le fac clatite si diseara stau cu el sa-l tin in brate cat doarme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi, imi pare rau pt Nashparlia, e clar ca s-a legat mult de pisicuta [flo2] . Macar ultimele ei zile au fost intr-o familie care a iubit-o si care s-au ocupat de ea. 

 

--------------------------

 

Mickyyy, eu ma bucur mult de decizia pe care ai luat-o [flo2] . Iti doresc multa putere si nu uita daca ai nevoie de ajutor sa spui acilea! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...