Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

JG, imi pare foarte rau, foarte rau.

 

Eu nu am plans, insa am un gol in suflet si mirarea ca, uite, cat traim descoperim in noi lucruri nebanuite. Daca imi zicea cineva ca ma pot atasa de un animal si inca o pisicuta ii spuneam ca-i nebun.

 

Pisica asta, nu stiu de ce, si-a pus amprenta pe mai multe persoane din afara casei. Prin simplul motiv ca li se urca in brate, pe gat si le torcea. Era foarte, foarte afectuoasa. Persoane ce nu suporta pisicile. Si uite aseara toti erau tristi.

Inclusiv Celcesforaie - care este impotriva animalelor in casa si ne-a spus clar ca daca ii aducem animale in casa isi ia campii.

I-am ascuns vreo 10 zile existenta pisicii, insa fii-mea mi-a zis ca nu e cinstit si i-a aratat-o pe skype. Instantaneu a acceptat-o si a inceput sa o placa.

Ma suna in fiecare seara numai sa ma intrebe de ea si sa o vada. Incredibil, chiar isi facea planuri sa-i cumpere o pernita speciala de pus pe calorifer.

 

Aseara cand i-am spus a tacut mult timp si apoi a inchis conversatia.

 

Ei bine, toate manifetarile asstea raman un mister pentru mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, a fost "sa fie" ca aceasta pisuna sa intre in viata voastra. chiar daca pentru o scurta perioada de timp. tot vorbeam despre semne si coincidente la alt subiect...

pe parcursul anilor in care am avut si eu pisica in casa, am simtit ca este cumva "norocul" casei. mi-e tare dor de ea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am dat apa la soareci pt pisicutza ta.

undeva citisem/auzisem ca fiecare pisica itra inviata unei familii cu un scop. cu siguranta ca mocha si a facut treaba si a plecat.

cred ca ar tb sa iei iute o alta pisa...

stiu, nu va fi la fel ca mocha, dar cel putin va acoperi acel gol lasat de Mocha.

 

pupicei si tie si nashparliei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noaptea muzeelor, care pe unde ati fost? Atat in tara cat si afara... Ziki a povestit de Paris (nu mai stiu daca chiar in noaptea muzeelor a vizitat, dar a povestit f frumos)

 

Noi, cu copiii am fost la Ferma animalelor, din Pantelimon, langa Bucuresti, daca poate fi inclus in lista muzeelor.... ma rog, a fost introdus pe lista ca si organizatie culturala.

 

In alti ani, anterorii 2, cand am fost singuri, am vizitat: Muzeul de istorie al Romaniei, Muzeul Mun. Bucuresti (cel de la universitate, vis a vis de sp Coltea), Muzeul CFR, Muzeul de geologie, o tentativa la Foisorul de Foc (era coada mare), la fel la Observatorul astronomic (dar ne-am dus altadata), si tot asa, tentativa la Muzeul Militar - care au inchis la 22 de noaptea muzeelor... Si in final popas la Caru cu bere [:-)))]

 

La multi ani sarbatoritilor de azi!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...