Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iepurasii nostri (3) au casa in gradina; nevoile si le fac tot intr-o toaleta (pt pisici de fapt); noi facem curat cam la o saptamana; vara insa trebuie mai des, ca altfel cam miroase (nu se simte decat daca mergi langa casa lor).

Femelele sunt haioase rau; de cateva ori pe an isi fac cuib, ca si cum ar fata; si daca le-ati vedea ce muncesc, carand paiele de jos la etaj....sau invers...isi smulg si par pt cuib...muncesc cam 2 zile la cuibul ala....sau si mai caraghioase cand se urca pe iepuroi sau una peste alta....asta e un semn de supramatie cica, ala care castiga e seful [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza Ghetar calduros !

Buflea, am auzit de un medicament care cica ar trata cancerul... dar sigur  prelungeste viata si o imbunatateste considerabil.  Este un medicament naturist pe baza de plante,fara efecte secundare si poate este bun pentru tatal tau.

Se numeste ESSIAC.  Gugaleste si tu pe internet , gasesti multe informatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...sau si mai caraghioase cand se urca pe iepuroi sau una peste alta....asta e un semn de supramatie cica, ala care castiga e seful [:)]

 

[:-)))] Ce suprematie, le vine cheful de...tavaleala.

La toate animalele se manifesta, nu numai la iepuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca mi-am adus aminte...mai kari, degeaba zici tu ca ai facut o chestie normala, ca eu nu cunosc si esti prima de care am auzit ca asa, in lift, s-a hotarat sa se lase anesteziata si sa doneze maduva pentru colegul de lift (ma rog, rudele). Da? Nici n-am citit. Asa ca...stiu eu ca nu vrei statuie, dar eu tot te declar omul zilei pe Ghetar! [flo2]

 

 

astept sa-mi faci capitol cu dedicatie! statuie nu vreau, ca fac pipi catei la ea  [:-)))]

ce sansa exista practic, ca sa existe compatibilitate intre mine si acel om necunoscut? ce sansa sa te opreasca cineva si sa-ti spuna 'vreau sa merg sa vad daca sunt compatibila, incercam..... '? ce sansa ? ca m-am gandit zile in sir..... cineva de sus a aranjat asa lucrurile....  [il]

 

faza cu branza e de rau, ar trebui neparat patentata reteta oierilor sibiseni. neaparat! branza ca cea romaneasca nu se face pe nicaieri in lumea asta, sa fim intelesi. 

 

ma intorc la citit. 

 

 

ah, am vazut mai sus, aalina eu am si uitat.... asa am facut?  [8)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Copilasul meu este la doctorul de infectioase cu ta-sau ...punctul ala mare cat o unghie tot supureaza. Am aflat cum se spune si in engleza "oozing". Nu inteleg de ce nu ii pun nimic acoli sa ajute vindecarea ...i-as fi pus eu tetraciclina romaneasca dar mi-a fost teama ...

 

Am niste emotii de nu va spun, mai mari decat atunci cand a fost in spital. Ma tot chinui sa uit de porcaria asta si sa nu devin paranoica cu microbii si parca mereu se intampla ceva ...mi-e teama ca ne trimite inapoi la orthopedul ala de adulti, de care nu mi-a placut, nu primeste asigurarea si cine stie, poate iar trebuie sa ii umble acolo ...

 

N-am citit nimic din urma ....ma duc sa citesc ce ati mai scris, poate uit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yagmur, ai reusit sa ajungi azi la festivalul turcesc din herastrau ?

cautam programul pentru zilele urmatoare si am citit pe site-ul lor ca, urmare tragicului incident din turcia (explozia in mina), in semn de doliu si respect, au fost anulate mare parte dintre activitatile distractive care ar fi trebuit sa aiba loc.

daca ai reusit sa ajungi, i-ai vazut pe cei cu arta ebru ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata..... 

 

doamna Laura, esti penalizata 5 minute. duci copii la scoala impotriva vointei lor? ia sa-i trimiti la mine sa-i invat eu cum se protesteaza.  [il]

 

yagamur, io cand nu mai puteam, cand nu mai gaseam butoanele, ma tranteam pe jos langa copii si dadeam in mintea lor, radeam, plangeam, strigam.... apoi ne bateam cu pernele sau ne stropeam cu apa, sau scriam pe pereti..... (trebuie sa caut o poza mai veche ca dovada) cumva trebuie sa te descarci, ca nu esti robokop. 

 

karu, au progresat odraslele. si mai traim cu speranta ca se maturizeaza. sanatate, dar vezi ca streptococul ala ramane musafir ascuns la voi ptr multe vreme. 

 

 

elyda, varsa sacul aici. sau sa trimit colacul de salvare sa inveti sa inoti? 

 

aschi, ce scumpa trebuie sa fie Lili.....  [il]

 

aqai,  [flo2]

 

 

io..... am mancat azi ceva interzis, o felie de cremsnit. mi-am comandat zilele trecute Crosstrainer. astept sa vina sa ma apuc de antrenamente. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata ...m-a sunat barbatul. L-a scos de pe antibiotic, la mana i-a facut reteta de "un praf" si ne-a trimis inapoi la orthoped. La ala de adulti, ala care nu ne place ...

 

A zis barbatul sa ii fac programare pentru joi cand trebuie si el sa se duca la genunchi ...ah, nu stiu daca v-am spus, a fost si el la doctor , i-a facut radiografie si a zis ca avea ligamentul sucit si apa ...a venit cu o siringa imensa, cu un ac de lungime kilometrica, si-a luat avant si l-a bagat in genunchiul lui de unde i-a scos apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...