Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt un pinguin dolofan si am venit catinel sa va cer permisiunea sa scriu cateva cuvinte pentru Kari: Kari, unul dintre motivele pntru care pamantul este, inca, la locul lui invartindu-se miraculos in jurul propriei axe si in jurul soarelui este si acela ca exista oameni ca tine. Te admir si iti multumesc pentru ca s-a intamplat sa citesc despre gestul tau, imaginandu-mi cum Dumnezeu se uita fericit la tine. Sa aveti o zi buna, dragi pinguini si randunici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, am vorbit si cu orthopedul nesuferit care a spus sa mai asteptam 2 sapt ...si sa-i punem neosporin.

 

Incerc sa imi abat gandurile blue si sa va mai informez despre colcaiala odioasa printre prietenii mei din Romania:

 

1. Va mai amintiti de mascului "4 ore" ? Ei bine cica a mai rezolvat pe cineva din "generatia" mea ...a treia duduie din anturajul meu, a suferit orgia si a iesit la fel de plescaind ca primele doua. Nici nu stiu daca sa ma penetreze invidia sau frica ...

 

2. Am o alta amica pe continentul asta de data asta, care isi cauta sufletul pereche, dupa ce s-a lamurit ca perechea pe care si-a ales-o acum 18 ani nu ii era potrivita. Frate, numai masculi cu putza obosita gaseste ...dupa 3 rateuri, una mai bleaga ca alta, a gasit-o pe a 4 a care cica nu vrea sa se arate la fatza din motive religioase, stiti voi, ca nu e bine inainte de nunta ..cand mi-a povestit, am stat in cumpana, ca nu stiam daca imi spune ca se marita sau doar isi taie venele de dorul uneia anonime dar care sa mearga. Eu, prudenta cum ma stiti, i-am spus sa nu calce in biserica pana nu o vede la fatza, caci sigur, nu se marita cu "ea", dar nici maritata fara "ea" nu se cade ...si m-am linistit, cand mi-a spus ca cica a vazut-o, a si mangaiat-o, n-am mai intrebat ce i-a mai facut ca mi-a fost frica ca imi face pofta ...dar numai calea cea dreapta nu a reusit sa i-o arate ...si cum era cam descurajata, a trebuit sa ii dau o solutie.

 

Si uite asa, din solutie in solutie, din analiza in analiza am aflat ca dupa 45 de ani, barbatii se impart in cei care nu mai pot dar sunt in denial, cei care pot cu pastila la bord si cei care pot si de aia nu vor sa se aseze.

 

Aia in denial cica dau vina pe femeia de langa ei, ca doar nu or fi ei de vina ...adica nu le mai merge ca fundul de langa ei prea lasat si celulita prea inflorita ...si de aia, impotentii astia de gradul 1, se uita dupa tinere cu fundul sus si "baloanele" umflate ...well, vizionare placuta, daca ei cred ca alea le regleaza lipsa lor de testosteron.

 

Aia cu pastila, sunt cei care stiu cati ani au dar nu vor sa accepte ...si pastila ii face sa uite. Dar ce performante am auzit ca naste pastila astaaaa, valeu, eu deja caut pe Amazon vreo oferta ceva ...sper sa ma tina tavanele.

 

Aia care pit de la natura, nu intra in sfera mea de analiza, pentru ca ori sunt insurati, ori sunt ticalosi ...

 

Prin urmare dragele mele, sa ne uitam cu drag la putza de langa noi ...

 

si fara suparare,

sa o tratam ca atare,

cu incredere, cu rabdare,

cu perioada de acomodare,

si in functie de varsta,

cu metoda specifica de abordare.

 

P.S. Exasperata de asteptare, amica mea s-a pierdut, pentru a nu stiu cata oara, in bratele fostului sot ...care face parte din categoria ticalosilor ...precum proverbul " goos girls like bad boys" ...mda, e grele !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niste obraznicaturi, nu mai sufera de nimic :)))

Asa, asa, ca asta urmaream de fapt sa te intreb: cum s-au adaptat la specificul scolii?

Cu parere de rau, Chira a anuntat ca de la anul nu mai vrea religie. O si inteleg! E o data la doua saptamani, sambata, la biserica ortodoxa. Ca un facut, sambata asta ca tot ploua cu galeata n-are religie, sambata viitoare, pe vreme frumoasa va sta doua ore la biserica :( Duminica au primit cursuri de inot, deci pana la vacanta weekendurile vor fi facute din petice si peticele.

V-am zis ca vine soacra-mea in iulie doua saptamani? Asta e singurul "plan de vacanta" sigur pana acum :(

 

 

lor le place. mi se pare uimitor cat sunt de atrasi de religia explicata ca o poveste si de toata chestia asta cu a face bine si ca dumnezeu ne iubeste si vrea ce e mai bun pentru noi.

 

au inteles cum sta si cu crucificarea, nu s-au vaitat prea mult - mai ales alex, pentru Tudor e un subiect acceptat dar nu cu pasiune ca pt ata mic, mai ales ca el fiind trecut de varsta comuniunii nu e atat de implicat ca si alex. pe alex l-au dus la gramada cu toti acolo, nu e separat la nici un eveniment. 

 

asa, ca am deviat. is fericiti ca a inviat isus si ca exista rai si stiu o multime din biblie. 

 

Alex asa cand e serios rau ne tine teoie cum ca nu suntem niciodata singuri si God is always with us.

 

si sunt mandri ca vor citi rugaciunea de dimineata la anunturi, are alex o rugaciune atat de sweet.... o sa v-o scriu si voua aici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce am vrut sa va mai zic: a venit frigul iar.... brrrr!!! ma dor incheieturile mainilor de frig ce imi e.

 

veveritele mi-au iertat lalelele anul asta in schimb mi-au mancat toate florile si toti bobocii de pe magnolie. suntem in razboi. dl aqai va cumpara o capcana catch and release, le prinde la noi si le release-am in camp.

 

auditorul nostru e trezorier la clubul de inot al lui tudor. asa am reusit sa-l inscriu pe cel mic la club peste noapte, cu taxa proratata si fara sa astept perioada oficiala de inscrieri, in miezul verii. si fara sa cer nimic, l-am pus aseara pe lista de inscrieri si dimineata m-am pomenit cu mesaj de la domnul de care va vorbeam.

 

alex ma va uri, fiindca el spera ca scapa de tenis pe care il uraste oficial si scapa de orice sport alltogether. na sa vezi.

 

azi dimineata am fost la control la doctor. cica sunt foarte bine hidratata, am ratia muschi to body fat 82: 18. cica standardul e 80:20, a zis ea. a mai zis si ca sunt "petite" draga de mine, numai petite nu mi s-a mai spus la cei 1.68 ai mei.

 

tre' sa iau fier in schimb.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar varianta evolutionista o stiu si o accepta? La noi e asa: le-am prezentat ambele variante si le-am spus ca asta e rostul pe care il avem pe pamant, sa ne informam, sa ne gandim in fel si chip, sa ne intrebam si sa incercam sa gasim raspunsuri... Mi-e greu sa le duc in paralel, dar pe de alta parte nici nu pot renunta impacata la una dintre ele :(

Chira e ca si Alex interesata de povestea Bibliei, noi tinem sarbatorile mari, nu le refuzam impartasitul care vin la pachet cu orele de religie de Craciun si de Paste. Daaar... citim si Bill Bryson ca e tot o poveste fascinanta si evolutionismul asta :) Invariabil dupa, Chira cade in amareala gandurilor ei si conchide: eu tot in Adam si Eva cred... Offf

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] al meu are 47 si inca mai poate...zilnic...iar in vacante si de 2-3 ori pe zi....o fi anormal ?  [soricel] lui nu-i plac baloanele...si imi spune mereu ca am fund sexi  [fri] aseara imi dadea cu crema (de, pedeapsa zilnica pe care i-o aplic) si imi spune sa ma ridic putin de spate; ma apasa pe burta si spune : cum de ai tu muschii astia la burta cand nu faci sport deloc ? i-am spus ca am facut sport multi ani, asa ca muschii au ramas  [:)]  dar trebuie sa ma apuc de sport, asta o stiu...numai ca am asa o lene...cred ca ne luam un aparat (ca de dat la rame) si il punem in boxa (sau pivnita)...

 

Hai mai Rufus, cum sa se urce iepuroaica pe iepuroi (care e unchi-su) sau pe sor-sa ?  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, la noi e clar, opamnii se trag din maimute :) nu stiu cum impaca ei chestia asta cu adam si eva, noi mai discutam si le spunem ca exista idei diferite intre stiinta si religie, dar la cat sunt ei de pasionati de natura, evolutie, dinozausi si alte creaturi preistorice evolutia le e clara in cap.

 

cred ca se gandesc mai mult la dumnezeu ca un fel de protector

 

ia sa-i iau eu la intrebari in weekend despre Adam si eva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...