Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vine caldura pe Ghetar!


Recommended Posts

Strumphi  [flo2]

 

Marcia era mai mare si s-a impiedicat pe drum drept pe asfalt...venea spre mine si o vad ca se impiedica si da cu nasul de asfalt...si cu dintii...plina de sange la gura, nasul julit...am intrebat-o : de ce n-ai pus mainile jos si ai cazut precum placinta cu gura de asfalt ? raspuns : pai ce, sa-mi julesc palmele ? i-am zis : da, asa era sa ramai fara dinti...m-am speriat rau, ca arata ca un zombie de la Halloween...noroc ca nu si-a rupt vreun dinte....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 454
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumphi ...eu zic ca o sa fie ok. Capul ei desigur, nu nervii tai.

 

Dar ce trasee aveti maiculita, de mancat mancati pe undeva ? Ca mie drumul asta imi suna asa de un trip day.

 

Tu gatesti in fiecare zi ? Romaneste sau englezeste ?

Pe mine weekendurile in care trebuie sa gatesc 3 mese, ma obosesc teribil. Ma seaca si de putere, si de plictiseala si de idei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi in weekend mancam doar o masa gatita....Marcia dimineata un sandwich sau cereale, la pranz gratar sau mancare gatita si seara ciugulit ceva...eu doar la pranz ceva si seara cateodata un sandwich...dimineata beau doar cafeaua, de mancat eu nu pot manca...lucrul asta e valabil si cand merg la munca...daca merg la masa de pranz cu cineva, seara nu mai mananc nimic....daca mananc un sandwich sau o salata, atunci mananc si seara....de gatit, gatesc zilnic in cursul saptamanii...ca ai mei elvetieni nu mananca de pe o zi pe alta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dezastru cu mancarea si la noi..... si nici nu mai spun cata mancare am aruncat saptamana asta.  [fri]  mai am de lucrat in domeniul asta, ca inca n-am gasit masurile potrivite ptr portiile de mancare. si maine ma asteapta cratita..... 

 

 

buflea, sanatate lui alex, incheieturile se vindeca intotdeauna mai greu. cat despre tatal tau, ma bucur sa aud ca se simte mai bine. recomand totusi, orice fel de medicament chiar si din plante sa fie luat numai cu acordul medicului. 

 

teoria cu putzele e cam asa, la fiecare e diferit. nu cred in mituri cu funduri sexy si bombeuri in fata. cred ca sunt foarte multe casnici care pierd ceva pe drum, ceva ce nici ei nu stiu prea bine. si atunci cauta in alte parti.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un pinguin dolofan si am venit catinel sa va cer permisiunea sa scriu cateva cuvinte pentru Kari: Kari, unul dintre motivele pntru care pamantul este, inca, la locul lui invartindu-se miraculos in jurul propriei axe si in jurul soarelui este si acela ca exista oameni ca tine. Te admir si iti multumesc pentru ca s-a intamplat sa citesc despre gestul tau, imaginandu-mi cum Dumnezeu se uita fericit la tine. Sa aveti o zi buna, dragi pinguini si randunici!

 

 

Danke. sustin in continuare ca nu am facut nimik deosebit. 

deci matale esti pinguin-pinguin? sau pinguina cu aripi?  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In general gatesc in fiecare zi, dar cum da caldura, mai la 2-3 zile, iar de cateva luni de cand Nick are un job care implica si mai multe delegatii/intalniri/conferinte/speech uri, mai vine si cu burta plina, deci ma scuteste si pe mine si eu cu Sophia mai slabut la cina sau fac ceva rapid. Pentru Sophia mai am si in congelator de urgenta sa spun asa, mai pun casoletele mici cand gatesc supa, sos de paste cu carne si imediat pun si ii fac o portie, sau si mai rapid branza cu smantana cu sau fara mamaliga. Gatesc romaneste in totalitate, cateodata mai cumparam si facem roast dinner sau fish&chips, dar in rest... nu e nimic englezesc 100% decat poate pateurile si placintele cu carne de toate felurie [:D]

 

Cand iesim downtown mereu mancam de pranz pe undeva, de exemplu azi a fost tare frumos si am luat 2 baghete cu sunca si branza, 2 muffins uri, apa si am intins cardiganul pe iarba in fata catedralei si ce frumos a mai fost! Dar cand nu e vremea buna sau e ud de stat pe jos, stam pe la vreo terasa pe undeva prin parcuri sau pe unde ne mai plimbam. Imi place, obisnuiesc sa ies cel putin 1-2 ori pe sapt downtown cu ea, ba iesim si prin cartier si ne mai rafatam la o pizza/inghetata , imi place sa gasesc locuri noi, parcuri noi... sa vad si sa mananc ceva ce nu am mai mancat pana acum. Cand e vremea ok si Nick nu e plecat sau foarte busy la munca ne vedem la pranz si luam masa impreuna, ca e chiar in centru si ne place sa simtim si buzz ul orsului cand sunt turisti peste tot. 

 

In weekenduri gatesc si eu mai mult, dar mai si plecam pe la muzee/catedrale/castele si de obicei luam pranzul acolo la restaurant, ca mai toate locurile astea au restaurant/cafenea..deci mai scutesc o gateala [:D] 

 

Sa termin si eu mesajul asta ca de vreo juma de ora m-am apucat sa scriu la el...

 

Va las cateva poze cu "cucuiata". Stiu stiu, iar va obosesc retina cu multele mele poze, cred ca ar trebui sa urmez sfatul celor care mi-au sugerat sa imi fac blog! [:D] [:I]  Sorry daca o sa va doara dejtu` de atata scroll down  [soricel] promit ca le sterg pana nu ma puneti pe ignore! [:p] 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...