Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 4


Recommended Posts

Deea, cum sunteți cu scutecele textule? Ești mulțumită? Ce marcă folosiți? Mă bate gândul să iau...Andrei câteodată are niște bubițe in zona scutecului, iar uneori tot acolo pare opărit. ..am impresia că nu prea îi priesc scutecele astea de unică folosință.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 540
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Superbi bebei!! Si ce falci au toti si copanele. Yum yum

 

A depasit si al meu 5 kg  in sfarsit [pk]  si am trecut azi la pampi nr 3

 

Am vrut si eu sa verific contul pt alocatie, dar am schimbat parola si am uitat-o si nu vad camp de recuperat parola. Cred ca trebuie sa ajung la banca [batcap] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda kkt [batcap] [alcool]

 

Utilizatorul este dezactivat temporar. Pentru reactivarea accesului va rugam sa ne contactati, iar pentru obtinerea unei noi parole va rugam sa va prezentati la cea mai apropiata unitate BT.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu reteta/linkul cu tiramisu :D :D :D

E urmatorul pe lista, dupa papanasii inca nefacuti si cozonacul de maine :))))

Il faci cu mascarpone?

 

da , cu mascarpone si picoturi

f simplu si bun, caut reteta si o pun

eu fac cate o tava si se mananca intr-o zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

6 galbenusuri, 3 linguri zahar, 450 gr mascarpone, 1 1/2 cesti espresso tare, rece, 2 linguri rom negru, 24 piscoturi, praf de cacao pt presarat, 1/2 ceasca mare de ciocolata rasa pt ornat

 

Intr-un castron mare se bat galbenusurile si zaharul pana la omogenizare. Se adauga mascarpone si se amesteca mai departe. Se adauga o lingura de espresso si se amesteca pana se obtine o compozitie omogena.

Intr-o farfurie intinsa se amesteca espresso ramas cu romul. Fiecare piscot se inmoaie 5 secunde in compozitie.

Piscoturile inmuiate se aseaza intr-o tava. Jumatate din compozitia de mascarpone se distribuie peste piscoturi. Deasupra se pune un nou strat de piscoturi inmuiate iar peste piscoturi, cealalta jumatate din compozitie.

Se acopera cu o folie transparenta si se lasa la racit in frigider cel putin 2 ore.

Se presara cacao si ciocolata rasa inainte de servire.

 

 

Eu pun 8 oua si doua cutii de 450 gr de mascarpone ca-s mai hamesita.

asta e reteta, m-ai scutit de o cautare :) pup

si pofta buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! Sim eu iau vitamina E de 2 luni neintrerupt de 100 de mg; mai iau si cate o pastula de magneziu forte pe zi, vitamine prenatale si branca ursului din prima zi CM pana la ovulatie , la recomandarea doctoritei ginecolog; 

baby nu ai idee cat ma bucur ca ai descoperit puterea rugaciunii si ca incepi sa iti gasesti linistea sufleteasca; chiar ti-am dorit asta din tot sufletul sa stii; Aris e superb, baschetballist il faci; de fapt toti bebeii sunt superbi aici; parca ar fi concurs de frumusete; bien ca nu e si nu sunt in juriu ca as fi in maaare dificultate cui sa ii dau premiul; [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...