Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 4


Recommended Posts

curata cu ser fiziologic. daca are ochiul rosu ne putem gandi si la altceva...

ms maddutz. nu e rosu dar lacrimeaza incontinuu. si daca doarme se usuca secretia si se lipeste. oare l-a tras curentul? ieri am fost cu masina si 1 minut au fost ambele geamuri deschise, sa iasa caldura care s-a acumulat de la soare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 540
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sim, dar de ce nu te duci si-ti cumperi, pur si simplu, fara sa-i dai lui raportul/ceri parerea?! si cand te vede cu lucrurile noi, ii spui ca...le aveai! [flo2]  pana la urma, nu muncesti pe nasturi!

mai poti adopta si tactica sa-l pui in fata faptului implinit. poate sa tot comenteze despre "inutilitatea" produselor dar, oricum, e tardiv...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ms maddutz. nu e rosu dar lacrimeaza incontinuu. si daca doarme se usuca secretia si se lipeste. oare l-a tras curentul? ieri am fost cu masina si 1 minut au fost ambele geamuri deschise, sa iasa caldura care s-a acumulat de la soare.

la bebelina mea, problema asta este de cand s-a nascut. are canalul lacrimal infundat. parca asa e si la bb arry (victor). si la mine secretiile sunt galbene. eu o spal cu ser fiziologic si o dau (can ii amintesc) cu unguent cu kanamicina. numai ca nu sunt constanta. oricum, pana nu se desfunda canalul tot asa se va intampla, in principiu. canalul se desfunda fie de la sine (cu un pic de masaj/apasare in unghiul intern al ochiului) fie la medicul oftalmolog.

 

uite mai multe aici:

 

http://www.reclama mascata/bebelusi/sanatate/Canalul-lacrimal-infundat-la-bebelusi-a7165.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, nu e zgarcit, e egoist. Acuma am venit de la biserica si nu-i voie sa ma enervez. Asa ca-ti dau replica maine. Pana una alta ignora-l si nu mai pune la suflet.

Baby, ma bucur tare mult ca mergi la biserica. Ce faci cu Aris in timpul asta? De cand s-a nascut Daniel imi e teama sa merg si imi e necaz pe mine. Am impresia ca daca il tin in sala mare se agita si face galagie, iar daca il duc la "mama si copilul" o sa ia vreo viroza de la copilasii de acolo.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou! N-am disparut iar, insa mi-e greu sa-mi gasesc timpul necesar sa si scriu, abia reusesc- pe sarite, ce-i drept, sa va citesc...

Va multumesc pt primire si pt ca ne-ati trecut in lista de la inceput!

Noi suntem ok, Ilinca a implinit 2 luni pe 15 si se intremeaza pe zi ce trece, devenind o fetita frumoasa si vesela. Zambeste foarte des si e foarte cuminte, mai ales daca s-ar putea sa stea numai la san sau in brate... :)

Am vazut pozele bebeilor vostri. Sunt toti frumusei si dulci, sa ne traiasca tuturor!

Voi incerca si eu sa pun o poza, daca merge de pe telefon si si reusesc sa aflu cum :)

Bine ca e frumos afara in sfarsit, ne pregatim sa iesim afara. E chin mare: imbraca copil mare, imbraca pe mami, apoi pe bb care urla pana in momentul cand iesim pe usa, cand inceteaza miraculos. Copilul mare are numai 4 ani si are tot felul de nevoi si capricii... spunea odata cineva ceva foarte adevarat: nu stiu ce nu mi-o fi convenit, ce mi se parea greu cand aveam doar un copil! Asa e, privind inapoi gandesc la fel si le "invidiez" un pic pe cele care suntnumai cu bebe. Apoi ma uit la cea mare, ce fata mare si frumoasa am si ma simt foarte mandra!

Va pup pe toate si pe bebei si sper sa revin curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby, ma bucur tare mult ca mergi la biserica. Ce faci cu Aris in timpul asta? De cand s-a nascut Daniel imi e teama sa merg si imi e necaz pe mine. Am impresia ca daca il tin in sala mare se agita si face galagie, iar daca il duc la "mama si copilul" o sa ia vreo viroza de la copilasii de acolo.

Il duc cu mine. Cat sta cuminte, stam inauntru. Cand incepe sa se agite, iesim afara. Du-l linistita. La voi e super fain cu "mama si copilul". N-o sa ia nicio viroza, mai ales din biserica. Eu l-am impartasit azi cu aceeasi lingurita cu care s-au impartasit alte zeci de copii si garantez ca nu va pati nimic. Sunt paziti in biserica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...