Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 540
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Baby la impartasit pe Aris fara sa fie botezat?

 

Sin te-ai gandit la un sistem de purtare pt Andrei?

Ceva de genu wrap elastic,sling cu inele etc

Daca ai sti se cate ori am gatit cu Andrei in marsupi si cate nopti am dormit pe scaun tot asa cu el in marsupi

stiu ca e prea mic pt marsupi dar am cumpatat un wrap elastic sh care desi a fost pus la posta acum 2 sapt mu a mai ajuns la mine :(

Asa imi trebuie daca m-am zgarcit la 50 lei

Sim vezi ca pe facebook e un grup de mamici care isi dau sistemele de purtat la proba asa vezi pe care il accepta Andrei si in care te simti si tu bine ca sa nu ai dureri de spate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mai patit cineva sa-i tasneasca laptele la hanky panky? Sooo not sexy. In conditiile in care oricum e greu...

E de la oxitocina. De la placerea sexuala, se elibereaza oxitocina, care la randu-i activeaza reflexul de ejectie. Se intampla la mamele cu fast let-down (reflex de ejectie) , E de bine :)

 

 

fetelor, ochii se pot curata cu ser fiziologic? Zoard are secretii uscate la un ochi. Arrya, parca voi v-ati chinuit cu ochisorii. inainte de a ajunge la picaturi cu ce ii curatai? maddutz, un sfat?

Eu nu te sfatuiesc sa dai nici cu Tobrex, nici kanamicina, sunt antibiotice la care bacteria (daca e o bacterie) poate fi rezistenta, sau poate nu e bacterie si dai degeaba cu antibiotic.

 

In cazul nostru are canalul infundat si strange acolo secretie, eu ii fac masaj la fiecare alaptat sau hranit cu biberonul. Noi am luat antibiotic Tobrex peste 2 saptamani si apoi Nettacin 1 saptamana. In urma analizei, v-am zis eu ca i-a aparut un dinozaur bacterie si era sensibil la nettacin si intermediar la Tobrex. Acum am incheiat tratamentul cu nettacin si miercuri repet analiza.

 

Poti sa il cureti cu Iridium baby (mai ieftine la bebe tei) sau ser si compresa, mie dr mi-a zis sa il curat din exterior catre nas. Si facut masaj la coltul ochilui, acolo unde se intalneste cu nasul. Fa la tine intai si vezi ca se simte acolo ceva, ca o denivelare rotunda, acolo trebuie sa ii faci si lui bebe

 

Daca nu ii trece in cateva zile, fa-i analiza.

 

 

Sa ma deascarc un pic la voi , sa vedeți zgarcenia lui ciudata :))))

 

Imi spune ca consum aiurea bani pe azele , sa il schim pe Andrei pe coli A2 , iar el fumează un pachet de țigări pe zi ce costa 50 RON in Norvegia , iar 10 azele costa 10 Ron si le schimb doar cand le murdărește , turbez cand aud asa ceva :(((

Vaaai, ce urat!

Eu zic sa il iei la o discutie, fara sa il pui la colt, dar una asa ca de la mama la tata, ca nu trebuie sa fie zgarcit pt copil, ca doar pt el munciti de acum incolo, sa ii fie lui bine si sa aiba cele mai bune lucruri.

Stiu ca e greu sa ai astfel de discutii, ca se simte incoltit si va lua atitudine de aparare.

 

Iar legat de haine, pe mine m-ar pufni rasul, sincer. Si nu l-as lua in serios, sincer, ca nu poate fi serios. Cand ii faci bagajul pt RO, fa-i o farsa. Pune intr-un bagaj mai mic numai haine cu maneca lunga si in alta bagajul normal. Odata ajunsi in RO cand vrea sa se schimbe, da-i bagajul cu maneca lunga, ca sa se prinda de absurditatea zgarceniei in cazul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...