Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 4


Recommended Posts

Pt cine inca da lp HA: am luat azi lp fara HA, topfer. Intre Topfer HA si Topfer 1 Bio este o diferenta ENORMA de gust!!! Ala cu HA e bleah, imi vine sa vomit de la el, are gust metalic si artificial, cel fara HA e dulce si are gust de ...lapte praf, d-ala din care facem noi ciocolata. e yummy yummy [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 540
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Il duc cu mine. Cat sta cuminte, stam inauntru. Cand incepe sa se agite, iesim afara. Du-l linistita. La voi e super fain cu "mama si copilul". N-o sa ia nicio viroza, mai ales din biserica. Eu l-am impartasit azi cu aceeasi lingurita cu care s-au impartasit alte zeci de copii si garantez ca nu va pati nimic. Sunt paziti in biserica.

in bisericile ortodoxe se foloseste lingurita de argint(mai rar de aur) la impartasit , iar metalele pretioase nu sunt purtatoare de microbi sau virusi;  nu degeaba le foloseau bogatii pe vremuri; 

baby si eu stiam ca bebeii pot fi imapratsiti numai dupa botez; vb de ortodoxi, la alte religii nu stiu cum e; 

uite: "Născut la viaţa cea nouă în Iisus Hristos, întărit în ea prin pecetea darului Sfântului Duh, pruncul nou botezat se poate învrednici şi de primirea celorlalte Sfinte Taine. Aşa i se dă lui Taina Sfintei Împărtăşanii sau Cuminecături, prin care, sub chipul pâinii şi al vinului primeşte însuşi Trupul şi Sângele Mântuitorului Iisus Hristos spre iertarea păcatelor şi spre viata de veci. Această Sfântă Taină se mai numeşte şi Sfânta Euharistie ceea ce înseamnă mulţumire, pentru că atunci când a aşezat-o, la Cina cea de Taină, Mântuitorul Hristos a mulţumit Părintelui ceresc înainte de a frânge pâinea şi a o da Sfinţilor Apostoli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da și mie link ca vad ca e pe mai multe site-uri. Nu merge cu unt în loc de margarina? Dacă da, de către, de 60 dau de 80 grăsime?

Merge și cu mai puțin zahar? I pare enorm de mult!

eu am reteta care au pus-o fetele si care e cu unt:

 

http://retete.unica.ro/recipes/placinta-imposibila/?utm_source=BabyU&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...