Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 4


Recommended Posts

Eu am 3 chestii pe care, daca le ataci, musc rau: poti sa ma faci cum vrei dar n-o baga pe mama in ecuatie, nu te lega de IQ-ul meu si nu-mi face program pe banii munciti de mine. Sa-ti dau un exemplu. Am luat examenul de barou in felul urmator: veneam acasa de la munca la 5, faceam teme cu copiii, mancam, asteptam sa se culce si ma apucam de invatat. Cate o jumate de noapte. Dupa examen am facut o cadere nervoasa din cauza epuizarii. Si cu toate astea, domnul ungur mi-a trantit intr-o zi bomba. Cu un aer de atotputernic mi-a spus ca am luat baroul pt ca am avut noroc si am fost la locul potrivit la momentul potrivit. Asta in conditiile in care el are 10 clase, de 3 ani il tot bat la cap sa-si termine liceul macar pt ca-i pacat la ce cap are sa ramana asa. Si in conditiile in care e terfelit la munca de patron si rudele lui de cate ori are el chef. Si in afara sa se planga ca aia vorbesc urat cu el n-a facut nimic. No atunci am erupt si l-am pocnit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 540
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deea, wow!!! Chiar ca ai fetita mare.

Vio, saracutii de voi. Eu am crezut ca vvoi nu dormiti de fitze, ca si noi.

 

Andi, alaptezi cand vrei. Cine stie, poate n.o sa fie nevoie. Ce.i drept pitzi papa din ora in orq sii lp. Ea mananca in cantitate mai mica, dar mai des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

iar am vazut bebei frumosi si mi-am inceput bine ziua (desi am dormit doar de la 1 la 5) :)

Gina cu pozele tale incurajezi lumea sa mai faca bebelusi. Asa ca baga poze ca numai asa putem creste rata de natalitate de la noi din tara.

 

Noi implinim azi 2 ani de casnicie.

Ma duc la cosmetica sa ma dichisesc..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off, juli. te-am citit si iar m-am apucat de alaptat. cu toate ca n-aveam chef azi dimineata:)

felicitari pt saptamana.

oricum nu ma vad alaptand din ora in ora.

Andika, și Andrei papă des (la o ora sau max două ziua l, dar cu max două treziri noaptea) dar sta max 15 min la san, câteodată și mai puțin, și atunci alăptatul nu e așa istovitor ca mulsul, cel puțin pentru mine.

Bravo, Deea, vreau și eu așa :) Andrei adoarme doar la sân...

Gina, tare frumoși puiuții tăi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Eu sunt putin trista, de ce mi-a fost frica, de aia nu am scapat. Bebe a avut o reactie la vaccin. In prima zi nu a avut nimic, nici intepatura nu se vedea, a doua zi m-am trezit la ambele intepaturi cu o zona rosie si tare, cam cat o moneda de 50 de bani. Febra nu a facut, dar sunt ingrijorata. Fetele nu au avut nimic, dar nepotica mea este alergica, la 2 luni a patit la fel, la 4 luni, a avut febra si varsaturi, la 6 convulsii si de atunci nu a mai facut nici un vaccin, pt ca risca sa faca soc anafilactic.

Am vb cu dr, merg azi sa-l vada, e posibil sa fie doar o reactie alergica locala. Dar.... :( offf

maddutz, ce zici, cu ce as putea sa-l dau? e posibil sa fie si de la modul de administrare a vaccinului? daca i a introdus prea repede serul?

 

frumosi copii aveti, sa fie sanatosi si voi alaturi de ei, sa va bucurati si , neaparat,  sa faceti cel putin 2, chiar e mai usor de crescut 2, se joaca impreuna, trebuie doar supravegheati si aveti timp mai mult de alte treburi, plus ca si bucuria e dubla ...la ce spectacol pot oferi

 

 

new, la multi ani impreuna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

plange Cocho, si se screme de mama focului si nu vrea nici in brate, nici jos, nici leganat, nimic. Si se aude burtica bolborosind.

I-am dat espumisan si infacol. Ma gandesc sa ii iau altceva acum

Vio, nu stati asa. Sigur exista produsul ala care ii face bine la burtica. Din pacate trebuie sa incerci pana il gasesti. Espumisan si infacol e acelasi produs, sub alta marca. Deci voinati testat un singur produs de fapt.

 

Am mai spus, dar nu stiu daca ai vazut. Si al meu avea crize de colici si de 6-7 ore uneori. Luam cate un produs, il testam 3-4 zile si treceam la urmatorul daca nu se simtea nimic. La Debritdat a fost ca o minune. De la prima doza s-a injumatatit perioade de urlete. Acum mai plange 30 min pe seara, dar nici alea mereu. 

 

Eu am incercat infacol, grip water baby, colief, bonnisan si in final debridat. Prima luna am stat doar cu infacol pt ca nu stiam ca trebuie testate, pana mi-a zis pediatrul sa iau din toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...