Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 540
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ufff, am constatat ca i s.a turtit capul pe dreapta. Cum sa fac sa o dezvat? Face ce face si tot pe dreapta ajunge. I.am pus o pturica care sa o tina pe stanga, dar nu sta mai mult de juma' ora

De ce sta pe dreata? Nu cumva asa are vedere spre camera/spre tine?

La mine asa este, sta(tea) pe dreapta sa se uite la noi, dar am "nivelat" salteluta si ii mai schimb pozitia, o pun cu piciorusele in locul capului si automat sta pe stanga sa se uite dupa noi.

 

balerina mea, (ma rog...deja e balerina mea bufleie) a inceput sa pape la 4 ore si ziua, si noaptea. crestem...

muma-sa, in schimb, mananca din ora in ora, aproape! si ea creste [grasa]... [batcap]  [batcap]  [batcap]   intru in depresie pe tema asta...

Ai alternative la ...... depresiunea asta, iesi din ea si intra intr-un regim mai echilibrat (zise marmota [batcap] )

 

si o poza cu sexosul:

Tare finut e puiul tau, nu ca grasuta mea [pk]

Ia sa trec si eu doar pe vegetale, poate face fata silueta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, mersic. mai legat de vaccine dr mi-a zis sa ii dau calpol daca avemnevoie, nu nurofen. nu stiu ce sa zic acum

New, un scump bb.

in mod normal, si eu tot paracetamol as spune, dar nu imediat dupa vaccin, din motivul enuntat mai sus

 

uite aici:

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736%2809%2961208-3/abstract

 

 

(in mod normal nurofenul nu prea se indica sub 3 luni sau sub 6 kg, dar...)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, uite retete o toona aici, plus explicatii,pt debutanti, cum se prepara, sfaturi si shop. imi place c poti personaliza produsele cu un pic de know how.

 http://www.elemental.eu/blog/retete-cosmetice

 

Emmei i-am facut crema de iritatie fund, ulei masaj corp, crema corp unt de shea si servetele umede. nu folosesc pt spalat inca nici in sampon/sapun am folosit doar sapun de Alep si acum folosesc Silcoks Base crema substitute de sapun.

 

mai poti googali si vezi care reteta iti place pt produsul respective, sunt si site-uri straine sau romanesti, eu asa fac.

http://wellnessmama.com/category/beauty/

 

http://www.instructables.com/id/Homemade-Shampoo/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Am luat-o eu razna? In ce va imbracati copiii pe caldura asta?

Ei i-am dat, peste tinuta de casa (body maneca scurta, bluzita si pantalonas), o pelerina lunga pana la glezne si cu gluga, tricotata de mine, dar subtirica, mai mult pentru linistea mea :)))

Oricum, am tinut-o numai la umbra si nici nu am invelit-o cu vreo apturica, doar pelerinuta pe ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, eu am schimbat cardul de memorie la tel pt ca am umplut 4GB cu poze si filmulete cu fata

Eu le descarc periodic pe laptop, le sortez, organizez, sterg, daca e cazul.

Ma gandesc sa le pun si pe stick, pentru ca, daca imi crapa lap-ul, le pierd. Am in laptopul vechi, care a decedat prin iarna, o multime d epoze pe care sper sa le recueprez cand om avea timp sa-l ducem la reparat. Nu vreau sa mai patesc asa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La fel am patit si eu o vreme, dar acum vad ca s-a mai reglat, ba chiar a crescut productia. Azi am avut sanii plini, poate si de la stat afara (sau o fi d ela gogosile cu flori de salcam de ieri? :)))

Merci, Gina! Poate se regleaza si la mine, ce bine ar fi!

Salcam nu pot, da' sper sa nu ma mut in parc :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai si ce fac mamele care incep serviciul la mijlocul anului scolar? ca nu pot nici sa-l inscriu in februarie, nici sa-l duc la cresa de la 6 luni,,

La mine in sector sunt doar 2 crese , primesc copii de la 1 an jumate si trebuie inscris cu mult timp inainte. Ramane de ales intre bona si gradinita privata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ratustele, vreau sa il petesc official pe David Andrei: pt Emma [:)] [il] daca nu e dat [biz] [:)] ?

e bun baitaul tau, crescut cu 2 surori, o sa invete sa fie sensibil si o sa stie cum sa se poarte cu fetele

S-a facut, sunt f frumoase fetele tale si sigur ii va placea si lui de Emma :) ( asa l-ar fi chemat dc ar fi fost fetita... destinul) :)

Astea fiind zise, ma gandesc la anumite etnii care isi " promit" copiii din fasa., cum o fi oare daca nu se plac cand cresc?

 

Bb e mai bine, zona e inca tare, dar nu mai e asa rosie si parca s-a mai micsorat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, sa ne spui daca e mai bine la noapte. Apropo de dormit, eu stau intr-un fotoliu cu spatele lasat, picioarele ridicate si piticul doarme in brate. :) Am prins si eu ora de somn cu el.

 

Afara mi s-a parut cald pe la 14 cand am iesit. Eu l-am lasat imbracat ca in casa (body cu maneca lunga si salopeta subtire, gen maiou, fara maneci), pe idea ca in casa sunt 22-23 de grade, iar afara 28 la umbra. De ce sa il imbrac mai gros daca il scot la mai cald? Well... o singura mamica am vazut cu bebe la maneca scurta, in rest toti copiii infofoliti cu geaca, paturi sau chiar salopeta de fas. Am luat-o eu razna? In ce va imbracati copiii pe caldura asta?

Eu l-am scos în body cu mânecă scyrta, ciorăpei și pantaloni de bumbac mai subțiri. A stat in sking de in, deci asta i-a fost "păturica" :)

Am fost la cântărit, a luat 210 gr săptămâna asta. M-am mai liniștit, că săptămâna trecută nu prea a stat la cântar și ieșise că a luat doar 20 gr și eram cam stresată. Bine că e bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...