Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Deochiul... Adevarat sau nu?


Recommended Posts

Nu stiu de ce mi se da in fiecare zi cate o lectie.. cred ca pentru ca in curand voi fi mama si sa am de unde invata.

 

Astazi am fost la medicul de familie pentru o reteta si am mai patiti una buna.

 

A venit o mama cu puiul ei (in jur de 2-3 ani avea) si copilul era palid, abia se mai putea tine pe picioare si cred ca avea si febra dupa spusele mamei.

Stiti care o fost explicatia data de mama lui? Ca , copilul ei a fost deochiat. Eu tind sa cred ca nu i-a picat ceva bine la stomac sau orice altceva dar la faza asta cu deochiul nu stiu ce sa zic. Nu cred in asa ceva, nu stiu daca exista si nu stiu cum te poate deochia cineva.

 

Poate imi spuneti voi??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si sala asta de asteptare era intr-un catun de munte, sau? 

de tine parca am citit ca esti studenta, am ceva pretenti de la cineva care studiaza. 

supersitiiile sunt ptr oameni mai slabi de inger sau putin cititi. a nu se intelege altceva decat ce am scris.  [:)]

nu nu.. sala de asteptare e undeva langa Bistrita.

Am specificat mai sus ca eu nu cred in superstitii de astea dar pur si simpul am vrut sa vad ce pareri au si alte persoane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm, Ilva Mica... sau Nasaud... (nu mai stiu exact ce oras)  acum cateva 'sute' de ani am fost pe acolo. o incantare..... am fost la un targ, era asa frumos, se vindeau de toate acolo.  am mancat seminte de dovleac f f bune si niste placinte cu branza.... un deliciu. unde oare sunt ani tineretii. daca nu ma insel eram ca fii'mio acuma, la aceasi varsta. 

 

scuzati de off topic.  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...