Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sa ma vopsesc sau nu ?


Recommended Posts

Buna dragelor

Sigur ati trecut si voi prin asta.Imi cade parul , sunt in perioada postpartum.Am botezul peste 1 luna si as vrea sa ma vopsesc blonda.Stiu sunt nebuna.Voiam sa va intreb cat dureaza perioada asta,cat de mult v-a cazut voua?

Multumesc.

P.s.am tot citit pe net informatii generale insa prefer opinii de la sursa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cred ca vreo doua-trei luni. a cazut cam mult, nu se vedea, dar se simtea ca e mai putin par. trebuie sa iei vitamine si fer cat alapatezi, neaparat. bravo ca ai grija de tine, sigur ca e bine sa te vopsesti, mai ales ca ai de unde alege si vopsea fara amoniac.  va urez botez frumos-frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca amoniacul e problema aici. ci faptul ca vopsirea in blond presupune decolorarea parului, care poate fi prea agresiva pentru un par care si asa este in suferinta.

alexa, n-ar fi mai bine sa-ti faci suvite decolorate ? in felul acesta decolorantul nu ajunge pana la radacina parului si scalp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vopselele in nuante de blond contin o cantitate de decolorant, insa nu sunt indicate decat persoanelor care au deja parul in nuante deschise.

Eu m-am decolorat o singura data, acum vreo douazeci de ani, cu perhidrol [:)] . Acum n-as mai recomanda nimanui procedura asta, mai ales ca exista atatea tipuri de decolorante.

 

Daca ai o nuanta deschisa la par poti alege cea mai deschisa nuanta de blond dintr-un paletar si tot iti iese un blond mai inchis. Eu folosesc numai vopsea, parul meu natural e un saten si imi deschide intotdeauna radacinile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...