Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 554
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am reușit sa recuperez :) tocmai mi-au plecat fratele, cumnata si nepotul care e mai mare cu un anișor decat maimutelul meu. E asa de fain sa vezi cumva in viitor, sazic "peste fix un an si Calinul meu va alerga prin curte, va culege pietricele colorate, va veni sa dea pup" :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost azi la vaccin, acum stau cu nodu-n gat sa nu faca febra. El nu e agitat deocamdată, n-a plans decât de nervi ca l-au ținut forțat de piciorus, dupa ce i-a dat drumul a început sa bodoganeasca la doctorița :)

Nu credeam ca voi fi asa panicoasa cu vaccinurile, dar mi-e teama sa nu cumva sa imi faca febra la noapte, si fix azi tati lucreaza de noapte, si masina e la el, nu am cu ce ajunge în oras :(

Plus ca soțul nu poate pleca deloc de la munca, in niciun caz noaptea :(

Sper sa fie bine, am supozitoare de paracetamol la îndemână.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, pentru diploma aia trebuie sa faci facultatea la zi, nu exista fara frecventa la poli. Nu stiu la Babes daca poti face info la ff.

n-am timp sa fac o facultate la zi, o sa ma interesez la toamna ce si cum

 

Eu am adunat ce i-a ramas mic si le-am dat unei amarate cu 5 copii, imbracati ca vai de ei. Bucuria aia de pe fata ei cand s-a uitat la hainute n-are pret.

frumos baby!

si intotdeauna bucuria  e mai mare de partea celui care daruieste :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A... L-a masurat+cantarit.

Are 7.55kg si 61cm la doua luni si 3 zile. Nu-i cam exagerat(de gras, nu de lung [:)]) ? Mai sunt bebei care au trecut de 7kg?

știu ca e foarte bine sa ia bine în greutate, cu atat mai mult dacă e alaptat exclusiv, dar parca a cam exagerat.

Maddutz... Poți sa dai o părere?

Gata, de mâine bagam bicicleta la greu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, sunt epuizata, prima zi in care mi se termina bateriile inainte sa termin treaba [batcap]

Ma omoara imbaierile astea, pana ne vedem toti pusi la punct..... era mai bine in epoca de piatra, ca aia nu se mai spalau [batcap] [alcool]  (ia ziceti: cine te obliga sa te speli? :P)

 

Ok, sa citesc si eu din urma :)

Gina nu cumva mai ai manduca???

Meey, o am, insa nu pot sa o dau, ca, macar cat e sotul plecat o mai folosesc, ies cu sora-mea la plimbarici sau cumparaturi si nu avem mereu loc pentru scoica, asa ca iau manduca si i-o plasez sora-mi pe Maria, sa o care ea :)))

 

Julia (Dj) si eu tot in invatamant am lucrat, insa acum, si sa vreau sa ma intorc, nu as avea post pe aici. Sotul mi-a spus c aimi plateste el salariul din invatamant, numai sa stau sa ma ocup de copii.

Adevarul e ca, presupunand ca imi gasesc o catedra intreaga, merg la munca, platesc bona la copii (si-s doi, nu unul), iar restul nu stiu daca mi-ar ajunge de naveta, haine samd.

Mi-ar placea sa muncesc, insa de acasa, nu prea mai imi place la stapan, vreau sa imi pot face singura programul (vise, taica :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...