Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 554
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Z azi noapte a vomat ce a mancat, si azi dimineata iara. si doarme mai mult decat trebuie. m-am speriat bine.

 

am fost la pediatru, nu chiar la urgenta ci in spital la o cunostinta. piticul meu a tras acolo un mucus verde verde (mucus ca scaun nu-l pot numi). i-au luat culturi si am dus probele la laborator. jumate din rezultate vor fi gata maine, jumate marti. in rest aceeasi poveste, sa stau calma, ca e doar prima diaree dintr-un sir lung de boli (raceli si alte alea). avem de luat smecta dimineata si seara, protectis la amiaza, si fiecare masa de lm, sa fie jumate cu apa de orez. si cate un pic de apa intre mese, pentru hidratare.

 

dupa mesele cu voma, a avut altele 2 la care nu a vomat. dar pofta de mancare nu prea are, si mananca cu 30 ml mai putin ca de obicei. inca nu e apatic, are tonusul bun, si nu sunt urme de deshidratare.

 

poate va foloseste la careva: despre deshidratare. trebuie urmarita fontanela sa nu fie cazuta in interior, pielea sa fie elastica (daca il ciupesti sa-si revina imediat la forma initiala), si limba sa nu fie uscata. m-am distrat un pic ca fiind grasut e greu de ciupit (pe burtica)

 

are 6.6kg, cica un pic prea mult. mie nu mi se pare gras, ca e si lung, dar ma rog... masa de lp pe care o primeste noaptea ar trebui intrerupta. dar numai dupa ce isi revine. acuma mi-a zis sa nu schimb nimic, ca e vai de capul lui si asa, sa nu-l stresez cu chestii noi.

 

m-am dus cu mama dupa mine, ma gandeam sa nu fiu singura pe-acolo. binenteles ca i s-a facut rau, nu stiam ce sa fac cu copilul in brate, mama in prag de lesin...am tras niste nervi de numa'. in loc sa ma ajute, mai mult mi-a ingreunat situatia. ca ea "are ororare de spitale". pai de ce n-a stat acasa atunci? grrrrrr

vreau sa vina pletosu' acasa!!! ca de la mama si de la ma-sa nu primesc decat "vai doamne"-uri. sa le tin si lor moralul ridicat, cand si al meu e pe nicaieri...uffff

BINE CA VA AM PE VOI PENTRU INCURAJARE. SI VA MULTUMESC, CHIAR CONTEAZA!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...