Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 554
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu inteleg de ce plang bebelusii cand sunt obositi. Nu e mai simplu sa adoarma?

Aici am ajuns cu recuperatul, asa ca raspund :D

Julia, nu ti s-a intamplat niciodata sa fii atat de obosita incat sa nu poti adormi? Mie da si este foarte neplacut, ai o stare ........ de nestare, insa somnul odihnitor refuza sa vina.

Banuiesc ca asa patesc si micutii.

 

Am si eu o intrebare.... cum arata diareea la sugari? Eu tot ce am gasit pe net cand incercam sa ma dumiresc e ca o sa imi dau seama cand este diaree... Nu m-a lamurit "descrierea" asta dar sper sa imi dau intr-adevar seama :)

A mea face de maxim doua ori pe zi.

Cred ca a avut si ea vreo doua episoade diareice pana acum, cu siguranta datorate alimentatiei mele (nu mai stiu ce am papat atunci) si erau foarte apaose, nu ramanea mai nimic pe pampers, si miroroseaaaaa........... de la usa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no, iara a vomat. una de-aia groasa care i-a iesit si pe gura si pe nari:( si cum respira, venea mai in fata sau mai in spate laptele (sau branza sau ce o fi) in nasuc. nici n-am stiut cum sa scot mai repede aspiratorul si batista bebelusului....

Of, mititelul :(

Mi se pare ca tine cam prea mult sa fie de la caldura si, in plus, chiar sa fie singurul afectat de caldura?

Ce sa mai zic de a mea, ca toate zilele astea numai afara am stat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refeream la faptul ca mi.a plans la tatza, a plans in brate, a plqns afara, apoi am pus.o in carut si a adormit. Nu cred ca era prea obosita pt ca era treaza de cel mult o ora.

Stiu cum e sa fiu obosit si sa nu poti dormi. Cea mai urata amintire a sarcinii a fost constanta insomnie. Nici nu stiam ca.s insarcinata cand m.a palit insomnia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, imi pare rau sa aud ca aveti probleme, sper sa va reveniti repede!

Eu saptamana asta am dormit f putin, sunt ff oboosita, dar nu pot dormi. Abia pe la 12-1 noaptea ma ia somnul, bb se trezeste sa pape si are chef de joaca, mi-e mila sa-l las singur cu ochii in tavan, cu toate ca-mi cad ochii in gura. La 6.30-7 dimineata sunt in picioare si in tipul zilei nu dorm deloc. Vreau sa prind un somn bun wkendul asta ca sa- mi incarc bateriile., altfel nu mai fac fata mult timp. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andi sper ca sunteti mai bine! M.am gandit toata ziua la voi.

Robi al meu a facut impetigo "bube dulci" si pediatra mea hop antibiotic.Dar mi.a fost teama sa nu se umple si ii dau.

Maddutz era necesar antibioticul? Am fost si la dermatolog care ne.a dat o crema.

In rest stam f mult afara.Eu nu ma mai plang .Fata mea a luat putin in greutate ultima luna 500 grame.Luni facem vaccinul.Tb sa mergem la ortoped.Off si sper sa ma linistesc ca numai in stresuri stau.Am fost la mama care a stat putin cu fata si pot sa zic ca m.am relaxat putin.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica-daca are bubitze mai faceti vaccinul?si noi facem sapt.viitoare si mi e teama de urmari..

Julia-alaptatii exclusiv nu fac diaree ...ca scaunele lor de obicei seamana cu o diaree...:)..a rog se zice ca n au de la ce dar daca contacteaza vreun virus...si atunci lm e medicament .... saruri de rehidratare....si multe altele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...