Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 5


Recommended Posts

ce chestie, cum ne gandim toate sa profitam de timpul asta ca sa-l investim in dezvoltar pe plan profesional.. sincer si eu ma gandeam la o facultat de IT, la fara frecventa; lucrez deja in domeniu dar diploma aia mi-ar aduce in plus scutirea de impozit si astfel taxa de scolarizare s-ar amortiza in mai putin de un an;

vreau si eu putina ambitie.. care aveti de dat :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 554
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ma gandesc asa. Oare ce ar fi mai benefic pt copii? Sa fiu tot timpul langa ei, cu un salar de mizerie, uitandu-ma la el cum tanjeste dupa chestii copilaresti gen, jucarii, bicicleta, tabara, papa bun, scoala buna, sport, etc sau sa am mai putin timp cu ei, pe care insa sa-l fructific cat pot mai bine, dar sa le pot oferi ce n-am avut eu. Eu am fost crescuta cu prima varianta. Parintii mei erau mult acasa. Fiind artisti, nu stateau la munca 8 ore zilnic. In schimb nu si-au permis nimic. Ma uitam cum merg alti copii in tabere si excursii si noi nu ne permiteam. Am avut 3 papusi. Bicicleta nici poveste. Costa cat salariul lui mama pe o luna. Ma mai duceam in cate o excursie scurta dar rar si cu mari eforturi din partea lor. Cand imi cumparau incaltaminte si haine era eveniment. Atunci nu mi-am dat seama dar acum stiu ca si pe ei ii durea. Nu vreau ca si copiii mei sa se uite plangand cum merg altii la mare.

Baby, cunosc! Dar niciunul dintre copii nu avea o mama asa apropiata si destupata la minte ca a mea :) Se juca cu noi, era foarte nonconformista pentru vremea aia, ma incuraja sa fiu independenta de mica... Am fost tare mandra de ea si cu o copilarie ok, chiar daca nu prea aveam chestii ca ceilalti copii. Nu as schimba nimic daca as putea da timpul inapoi. Poate as face sa fi avut mai mult timp de petrecut cu noi, copii. Cred ca si ei ii placea :)) Eu nu stiu cum o sa fie in ce ma priveste. E clar ca imi doresc sa-mi permit ce are copilul trebuinta, sa am si eu cariera, dar pe de alta parte imi doresc sa si petrec timp cat mai mult cu ea, eventual sa ii pot face eu educatia de baza, nu altii. Dar de la ce ne dorim la ce se poate... nu e intotdeauna drum usor, stiu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce chestie, cum ne gandim toate sa profitam de timpul asta ca sa-l investim in dezvoltar pe plan profesional.. sincer si eu ma gandeam la o facultat de IT, la fara frecventa; lucrez deja in domeniu dar diploma aia mi-ar aduce in plus scutirea de impozit si astfel taxa de scolarizare s-ar amortiza in mai putin de un an;

vreau si eu putina ambitie.. care aveti de dat :)

Riscul e ca in 3 ani sa se scoata legea cu scutirea, who knows? Ce lucrezi tu New? Si eu sunt fata de la IT da fara treaba cu ITul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Riscul e ca in 3 ani sa se scoata legea cu scutirea, who knows? Ce lucrezi tu New? Si eu sunt fata de la IT da fara treaba cu ITul.

asa zic de mult, dar n-are nimeni tupeu s-o scoata [:)] 

eu lucrez ca tester; tu ce faci in IT fara treaba cu IT-ul? HR cumva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...