Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 5


Recommended Posts

Anamaria, se mai intampla si d-astea. Nici pitzi nu mai papa din bibe, se screme, se fatzaie, mai mult de 20-30 ml nu mai vrea. Alaltaieri seara mi s.a pqrut ca parca nu era satula, asa ca am facut 60 ml de lp din care a papat aproape 10 ml... daca stau sa ma gandesc mai bine, aia 10 ml cred ca erau pe bibitză.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 554
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu patesc asa si cu sanul, daca nu vrea sa manance si eu insist, se agita si plange

ma gandeam ca am mancat ceva si nu-i place gustul laptelui

 

nu vreau sa iau deloc vitamine, chiar am elevit din trim 3, dar nu ma ating de el pana nu ajung la 60 kg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Ema la fel de maraita este de vreo 3 zile cand e vb de biberon. Ar vrea doar la san, dar nu cred ca-i ajunge. Am intrebat-o pe dr si mi-a zis s-o la in pace, ca mananca cat are nevoie. Sieu m-am gandit ca poate este de la tetina cu un singur orificiu. Mie mi-e teamasatrec la urmatoarele. Acum vreo 3 sapt s-a inecat la bibe si de atunci am un mare stres...

 

Apropo de meserii, eu stiu ca in invatmant sunt putini bani, dar eu nu m-as vedea facand altceva. Asa ca dupa doi ani tot la scoala ma intorc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali, nici eu nu iau vitamine, si nici nu cred ca imi trebuie. Mananc de toate, legume, fructe, carne, oua si lactate. Ma simt foarte bine, chiar mai bine decat inainte de sarcina. Nu mai ametesc, nu ma mai simt molesita, daca as fi si slaba....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, ne-am intors de la eco la sold, la dreptul arata ok, la stangul osul e bine bagat in socket, dar sunt roundy parts( cica ar mai fi asa la destul bb nu insemana ca e ceva in neregula neaparat, s-ar parea ca odata ce creste bb dispar). raze se fac la 4luni jumate dupa parerea specialsitului ca atunci deja trebuie sa fi crescut osul bine. asa ca o sa avem programare dupa 1sept( noi aveam pe 24 iulie dar suntem in Ro pana pe 1 sept). vroiam sa platesc in Ro si sa facem raze, dar consultantul de aici a zis ca e ok in sept.

 

noi trebuie sa ne verificam pt ca avem mai multe motive( breech nu are loc bb sa se intoarca, oligohydramnios- la fel, diabet- posibil pb sold, plus sora mea care a avut pb).

offf, imi e asa teama, sper ca totul sa fie bine

 

 

imi e putin team pt Emma, sper sa fie bine iubita mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianamaria, sunteti bine, ce mai faceti? n-ai mai intrat de mult. sper ca sunteti bine.

vroiam sa vb cu tine despre vaccinuri pt Emma. ne mai citesti? vreau sa iti trimit Pm dar nu stiu daca ne citesti?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sigur va fi bine si stiu ce greu iti este, ca si eu imi fac griji , am emotii la fiecare control, la fiecare analiza de rutina, ma gandesc la toate rudele cu pb sa nu mosteneasca ceva, dar atitudinea asta nu ne ajuta cu nimic, numai ca-mi este greu sa ma controlez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, ce predai?

Eu am predat din 2008-2010 (ca suplinitor), apoi a trebuit sa ma reprofilez din cauza banilor.

Eu as vrea sa ma reprofilez tot in invatamant ca educatoare sau invatatoare. Este o gradinita foarte aproape de casa, si mi.ar placea tare mult sa fiu aproape de fata mea si de casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...