Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Corina, stiu despre ragdoll si blanita lor lunga, insa din descriere,  ele nu au "subcoat" si lasa mult mai putin par decat suratele lor. Se perie o data/saptamana si se spala o data/luna.

 

Din pacate sau din fericire, fata mea vrea o pisica pufoassa pe care sa o  tina in brate si sa o mangaie.

===

 

Laura ce citesti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumfita, La multi ani parintilor! Imi pare rau ca nu te-ai odihnit cum trebuie! Si eu ma patesc faze din astea, si atunci clar nu am o zi prea buna.... 

 

Eu la vot nu ma duc. Duminica pe 25 mai sunt alegerile aici la noi. Sunt toti o apa si un pamant, au tapetat orasul de bannere care mai de care, pe care o sa le platim cu varf si indesat, noi contribuabilii cinstiti si corecti... Aceiasi oameni, aceleasi fetze, puteau sa faca economie la banii publici, si sa pune afisele de acum 3-4 ani, tot aia ar fi fost....

Mi-am varsat mai mult naduful putin mai devreme la subiectul cu pesedizarea Romaniei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumphitza, la multi ani parintilor tai [flo]

 

monica, cea mai proasta idee e sa nu te duci. Pe asta mizeaza si ei, toti o apa si-un pamant, dar daca noi care suntem "apolitici" (adica nu suntem membrii niciunui partid) n-o sa mergem la vot, atunci se voteaza ei pe ei, si ies la infinit aceeasi.

 

Eu continui sa merg la vot in speranta ca la un momentdat se va trezi din nou spiritual civic in romani, si voturile celorlalti chiar vor conta, rezultatele nu vor fi proportionale cu numarul membrilor de partid!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, sa-ti traiasca parintii si sa fie sanatosi! Bucura-te de ei si pe skype, pana la revedere.  [flo2]

 

La noi abia au inflorit salcamii. E cald, e foarte cald. 

 

Niste vene aveti? Am planuit petrecerea pentru ziua Cezarei, sambata, 31 mai, ora 11, la locul de joaca. Rezervat, arvunit, invitat petrecaretii. Dupa care am aflat ca grupa lor de dansuri de la gradinita s-a calificat la etapa judeteana a unui mic concurs de dans, care se va tine ..... pe 31 mai si 1 iunie. Dar inca nu stim cand vor fi ei programati.  [soricel]  Nici nu stiu ... sa rad sau sa plang. Daca stiam ca e sambata, cautam loc pentru petrecere pentru duminica ... asa stau si astept. 

Dar nu ar trebui sa stau, ca marti am inspectie, asa ca am de facut o gramada de hartoage, proiecte si pregatiri. Printre ele, intru pe Ghetar sa vad de niscaiva vene .... la voi mi-e baza! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt concurs! Chiar daca va incurca un pic socotelile.... Deci cum e concursul, poate fi fie pe 31 mai fie pe 1 iunie? Eventual sa decalezi petrecerea sa o faceti weekendul viitor... Sau sa mai astepti un pic sa vezi cand e grupa lor programata, sambata sau duminica, dar asta depinde cand ar fi sa afli, sa fie in timp util...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph,la multi ani parintilor tai!! 120 de ani impreuna [:)] eu cred ca de asta esti intoarsa, ca nu esti cu ei. suna-i, or sa se bucure tare tare [pup]

 

Corina, nu, acum incep sa infloreasca teii. dar miroase specific - de inceput de flori :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, La multi ani parintilor ! [flo2] sa fie sanatosi...

 

Si mie imi plac pisicile British short-hair...sunt frumoase foc..exista si long-hair, dar au prea mult par...dar aici costa una de te rupe (1800 fr)...si nu am inebunit sa dau atatia bani pe o pisica (cu banii astia am fost cu Marcia in Creta anul trecut)...aici toate pisicile de rasa sunt ft scumpe....asa ca noi am luat motanul de la o ferma...si am platit ceva simbolic...plus ca daca iti iei pisica de rasa e bine sa o tii in casa, sa nu dispara [fri] am vazut una la un moment dat pe-afara in zona noastra, dar dupa o perioada a disparut...

Un coleg de-al meu are 2 pisici cu parul lung...si li se incurca parul rau si nu se poate descurca cu peria...asa ca au trebuit sa le tunda...adica au par pe picioare si la cap, iar corpul e chel [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, stiu despre ragdoll si blanita lor lunga, insa din descriere,  ele nu au "subcoat" si lasa mult mai putin par decat suratele lor. Se perie o data/saptamana si se spala o data/luna.

 

Din pacate sau din fericire, fata mea vrea o pisica pufoassa pe care sa o  tina in brate si sa o mangaie.

===

 

Laura ce citesti?

 

viv, si pisica mea de angora avea blana fara sub-coat (intr-un singur strat, cum s-ar zice), dar lasa par peste tot. cand era in perioada de naparlire, valeu, ramaneam cu smoc de par intre degete daca o mangaiam.

noi o periam zilnic. si tot lasa par pe unde se aseza/circula.

nu avea deficiente/carente in organism, ii dadeam cea mai buna hrana, la sfatul veterinarului.

aveam par in pat, pe haine, pe canapea, pe covoare.

doar in bucatarie nu aveam, era teritoriu interzis pentru ea.

saptamanal luam casa de la un capat la altul, cu burete umed, sa strang parul de pe suprafetele textile (scaune, canapea, covoare).

acum n-as mai rezista sa fac asta.

am avut ocazia sa mangai un british shorthair blue. mvaiii, e ca o catifea groasa, calda si pufoasa, incredibila senzatia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place atmosfera asta de sfarsit de primavara/inceput de vara. Si pentru verde, si pentru flori , si pentru vacanta ce va sa vina.

Michelle, bravo lui Will. Este singurul copil despre care aud ca citeste, ba mai si scrie, de buna voie. Ce subiecte au cartile? Ana mea s- a apucat sa scrie si ea vreo 2 povestioare, una cica "Povestea literelor", alta nu mai stiu cum. Dar a abandonat rapid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...