Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Primaria (nu stiu care, de sector, de municipiu) organizeaza cursuri de toate felurile.

Se inscrie cine vrea (prin scoala), merge cine are noroc, daca sunt mai multi doritori. Cine merge, trebuie sa se tina de cursuri, care se tin in we si dureaza vreo 2-3 luni. Cine nu are absente (si banui si ceva activitate) primeste tabara. Tea a fost la un curs de actorie (sper sa nu ma insel)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[haibat]  [haibat] asta m-asteapta pe mine diseara [bang] [bang]!!

 

Tocmai cand ma laudam ca ma descurc cu copii, azi au sarit calul, au intercut orice limita, s-au certat cu bona urat de tot, bona fiind de fapt o tipa super ok, o fata la master! Am primit mai devreme mesaj ca ea isi face bagajul si de luni pleaca, daca asta vor fetele!!!!! Asta vrea daria, ca m-a sunat de 20 de ori sa se planga de aberatii, si sa-mi urle in telefon s-o dau afara pe Lory ca I-a ascuns nu stiu ce culegere!! Evident ca nu I-a ascuns nimeni nimic, doar ea traieste cu impresia asta!

 

Eu stiu ca am copii care pot fi dificili, dar ce naiba au avut fix azi??! Mai ales ca am inteles ca azi era si ziua bonei!

 

Daca pleaca bona am pus-o de fericire!! Ca mai sunt 4 saptamani pana la vacanta.....desi ar merita 4 saptamani singure sa vada ce-nseamna asta! Dar ce ma fac cu Lizi?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper ca nu rascolesc sufletul vivianei.,

 

una din cele e veverite e mica mica de tot, are un defect la un piciorus si la codita. ceilalti 2 puiuti, mai mari puternici si mancaciosi, il hasaie pe asta mic de langa mancare. asa ca nu a fost returnata mamei ei.  ceilalti doi au fost dusi inapoi la locul faptei, ii pazeste bunica copiiilor sa nu-i prinda vreun pradator si speram sa apara mama lor sa-i ia. daca nu se intampla pana diseara, ii luam inapoi acasa. astia is mancaciosi si rad nuci si alune cu viteza luminii cand nu dorm.

 

 

cel mai mic e la mine in birou. in cutie, langa radiator. o hranesc de dimineata cu lapte din seringa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, din cate stiu daca sunt luati puii de  langa mama, risti ca mama sa nu ii mai ia inapoi. Eu nu as lua veverite ca pet in casa, strica mult. 

 

Rufus, felicitari Teodorei pt tabere. La treaba cu praful de copt: din cel de potasiu vei avea nevoie de o cantitate mai mare ca sa obtii aceeasi cantitate de CO2 care e responsabila pt crescutul aluatului. Avantajul e pt cei care au probleme cu prea mult sodiu in organism. 

 

Sa va mai dau un film japonez? Il recomand calduros pt toi tinerii care au de pregatit examene, pt ca sub forma distractiva prezinta multe idei pt optimizarea invatatului pt un examen. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZXUlWa5vrsw

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Nu vreau sa credeti ca sunt nesimtita si nu raspund decat cand sunt intrebata direct, dar efectiv ma apuc de citit si nu reusesc sa mai scriu ceva ca s-a racit faza de aseara sau ma pun astia rai de la munca sa muncesc ....

So, pt buflea, legat de mare :

1. Pe plaja sunt topogane, dimineata animatori care antreneaza copiii in tot felul de jocuri.

2. Este un loc mare de joaca afara cu gonflabile (de alea de sarit, topogane din alea mari) unde dupa-masa au vreo 3-4 ore animatori. Locul de joaca este deschis dupa 16 doar. Mai au acolo figurine de alea de ipsos pe care le platesti cu 10-15 lei si iti dau materiale sa le pictezi.

3. Odata sau de 2 ori pe saptamana animatorii in cauza joaca o piesa de teatru pt copii.

4. In hotel California sunt dupa masa cursuri gratuite pt copii de dans si teatru.

5. Hotelul are piscina mare (si cu apa cam rece) la care ai acces contra cost sau gratis daca iei pensiune completa la ei.

Laura ? Astea sunt numai pentru California ? Sau pentru toata lumea ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, din cate stiu daca sunt luati puii de  langa mama, risti ca mama sa nu ii mai ia inapoi. Eu nu as lua veverite ca pet in casa, strica mult. 

 

Rufus, felicitari Teodorei pt tabere. La treaba cu praful de copt: din cel de potasiu vei avea nevoie de o cantitate mai mare ca sa obtii aceeasi cantitate de CO2 care e responsabila pt crescutul aluatului. Avantajul e pt cei care au probleme cu prea mult sodiu in organism. 

 

Sa va mai dau un film japonez? Il recomand calduros pt toi tinerii care au de pregatit examene, pt ca sub forma distractiva prezinta multe idei pt optimizarea invatatului pt un examen. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZXUlWa5vrsw

un film pentru tinerii carora nu le pasa de examene nu ai? [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...