Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Buna de dimneata si de la mine,

 

Din ce imi mai aduc aminte:

 

- Strumph, multi ani parintilor ...wow, aceeasi zi, luna, an ...care e probabilitatea ca doi oameni nascuti in aceeasi zi, luna, an, sa se cunoasca, indragosteasca, casatoreasca ?

 

- Serialbastre, chiar m-am gandit la tine zilele trecute ca nu mai scrisesei de mult ...succes la inspectie si poate se aranjeaza toate in programul de sambata

 

- Rufus, wow ...2 tabere gratis ? Ce boierie ...plus concediul cu voi in Turcia. Nici n-o sa aiba timp sa desfaca bagajele si sa si le faca pe celelalte.

 

- alinta, am pus poze cu iarba ...pe la capitolul trecut

 

- Strumph, dar de ce nu astupi crapaturile cu ceva, ipsos, decat sa le umpli cu otrava ? Mvaiii ...lupta ta cu melcii imi aduce aminte de primele noastre luni in America si lupta cu sobolanii ...Stateam intr-o cladire in Queens, unadin aia rosie cu scari exterioare ca in Sienfeld, aparent curata, dar veche si plina de sobolani. Vreau sa va spun ca nu era un junk de apartament, era foarte ok, dar sobolanii sunt a doua civilizatie a NY-ului, dupa oameni ...si dupa ce il mobilasem noi, si staream intr-o seara la TV, l-am vazut pe primul traversand agale, mirosind sufrageria ...valeu, valeu. A doua zi ne-am agitat pe la administratie si au trimis eexterminator-ul sa pyna otrava, capcane ...care au prins vreo 3 soareci ...TREI intr-o zi. Si atunci am realizat ca otrava nu e eficienta, ca sunt colonie, nu o sa-i omoram noi pe toti ...asa ca ne-am apucat si am dar dulapurile bucatariei si am gasit in spatele lor, gauri, bulevarde ...de asemenea pe la calorifere ...si cum nu am stiut sa cerem "vata de sticla" la magazin, am cumparat rumegus metalic, un fel de shpan, pe care barbatul l-a amestecat cu ipsos si am acoperit TOATE gaurile din apartamentul ala ...3 ani am stat acolo si nu am mai avut picior de rozatoare.

Ah, trebuie sa mentionez ca munca asta a fost facuta de barbata-meu, care la momentul respectiv nu avea inca job (eu aveam deja) si care era intr-o depresie majora ...a facut o mare criza de nervi si a zis ca el se intoarce in Romania, ca el nu a venit in tara asta sa il manance soarecii, ca ce e kkatul asta de America ...Doamne, si acum mi se strange stomacul cand ma gandesc.

 

Acestea fiind spuse, Strumphi, acopera soro crapaturile cu ceva, sa nu mai aibe pe unde sa intre ...decat sa dai cu otrava si sa ii culegi morti prin casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu stiu Soro pagina ...pe la sfarsitul capitolului trecut.

Tot ce pot sa iti spun ca numai seminte aruncate nu sunt eficiente ...este un proiect intreg. Gazonul trebuie tratat de balarii, aerat, sapat si pus seminte si vezi sa nu ti le manance pasarile, cateodata vad ca il taie si lasa iarba acolo ca ingrasamant, cateodata nu ...sunt intr-adevar foarte mandra de gazonul meu, e ca o patura din aia deasa, numai de iarba ...si ne lasa sa calcam pe el, adica e "calcabil" in picioare, atunci cand nu da cu chimicale ...oricum este o intreaga stiinta cu gazonul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut veverita la bunici; bunica mea era genul care aduna toate pisicile oropsite de pe strada, plus pasarele accidentate etc etc..vecinii de sub noi aveau o veverita (gasita in parc cand era pui) si baiatul lor nu o lasa deloc in pace; asa ca a luat-o bunica...era un veveritoi...il chema Riki....tata i-a facut si un fel de casa, cu parter si etaj...se catara Riki pe toate perdelele, de le-a facut varza...ii placea sa manance si bomboane din punga...asa ca ii lasam punga pe masa...dar daca se enerva, te musca de deget...eram mica pe-atunci, asta e ce-mi amintesc...o sa o mai intreb pe mama de prostiile pe care le facea [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, dragii mei ...eu cand ajung in Bucuresti si imi atarn copiii de gat, ce excursii de 1 zi, pentru copii, imi puteti recomanda ?

 

- am retinut Slanic Prahova ...

 

- stiu ca mai era ceva, un parc de apa pe la iesirea din Buc ? Sau confund ?

 

- si parca tot asa, un parc de distractii ? Ziplining ? Sau nu ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...