Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Iiii, ce scumpa e! Eu sunt indragostita de veverite si arici  [il] , in Dresden in parcul cel mare veneau si iti mancau din mana, alea negre sunt obraznice rau, cele maronii sunt mai timide. Dar mai obraznice ca vrabiile din Dresden, rar mai vezi. Vin peste tine gramada cand mananci la terasa si iti iau mancarea din farfurie...  Si la mine vin veverite din cand in cand in vizita, una ne-a mancat gardul, din cand in cand se alearga pe streasina terasei... 

 

Noi avem probleme in zona cu animalutul asta http://en.wikipedia.org/wiki/Beech_marten ,de care eu nu auzisem pana sa vin in Germania, dar care locuieste in mai toate podurile unde face taraboi jumatate de noapte, roade cablurile de la masini si isi baga nasucul pe unde vrei si unde nu vrei (toti vecinii mei si noi ama vut pagube la masina din cauza lor, acu avem un aparat special in masina cu nu stiu ce frecventa care ii sperie). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aschi aaauu!! Nu vin la Dresda in veci :))))

 

 

Sunt dihori, asa ca avem si noi .Sunt cei care ataca puii de gaina noaptea.Le mananca numai capul.Sau halesc oua din cuiburi.Sunt peste tot pe la tara.

 

Sunt si domesticiti si crescuti ca animal de casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua Cezarei e pe 2 iunie, adica luni. Nu ne putem petrece luni ca trebuie sa vina prietenele si verisoare din alte localitati, plus programul incarcat cu joburi si gradinite. Nu as amana o saptamana, ca e ziua verisoarelor gemene si sunt alte planuri ptr atunci .... e greu dle sa ai 5 ani!

 

Se vor aranja toate! Trebuie!

 

Felicitari Teodorei ... ce frumos era in tabere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iiii, ce scumpa e! Eu sunt indragostita de veverite si arici  [il] , in Dresden in parcul cel mare veneau si iti mancau din mana, alea negre sunt obraznice rau, cele maronii sunt mai timide. Dar mai obraznice ca vrabiile din Dresden, rar mai vezi. Vin peste tine gramada cand mananci la terasa si iti iau mancarea din farfurie...  Si la mine vin veverite din cand in cand in vizita, una ne-a mancat gardul, din cand in cand se alearga pe streasina terasei... 

 

Noi avem probleme in zona cu animalutul asta http://en.wikipedia.org/wiki/Beech_marten ,de care eu nu auzisem pana sa vin in Germania, dar care locuieste in mai toate podurile unde face taraboi jumatate de noapte, roade cablurile de la masini si isi baga nasucul pe unde vrei si unde nu vrei (toti vecinii mei si noi ama vut pagube la masina din cauza lor, acu avem un aparat special in masina cu nu stiu ce frecventa care ii sperie). 

 

 

asta e un jder, traiesc in paduri in romania :) si la tara.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veveritoiul l-am avut acum 35-36 de ani  [:)] 

si noi avem veverite in vizita din cand in cand; le vad si ziua cum alearga pe pajiste...mai vin si aricii in gradina...sau vulpile....acum cativa ani s-a trezit vecinul de zgomotele facute la noi in gradina; o vulpe era la cusca iepurasilor si ei se agitau de mama focului....dar nu are ce sa le faca, are gratii si un loc in spate, unde se pot ascunde...vulpea am vazut-o si vara, pe la 5 dimineata (plecam in Romania), statea in parcare....asa ca noi nu lasam iepurasii afara noaptea, ca nu se stie de unde sare...vulpea  [:D]

 

Si aici sunt probleme cu respectivele animale (jder cred ca e); matusa sotului are in pod...lui i-au ros nu stiu ce cablu de la masina...am fost o data la o prietena care avea si ea in pod; fac un zgomot teribil noaptea, nu poti dormi din cauza lor  [bang]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...