Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

De parca nu era de-ajuns ca ziua a inceput prost de azi-noapte, se mai si incheie prost. Abia s-a culcat Chira vraiste ca nu stie sa zica ied in germana. Altfel decat Zicklein se mai zice? Nu iese intr-un rebus ce l-a avut tema si Perfectiunea Sa a mai gasit un motiv de crize... :(

Ma roade pe mine acum, evident!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kitz e, da. Offfffffff

A inceput prost pentru ca toata noaptea Chira a tusit, asa la limita unei crize de astm, deci nici ea, nici eu n-am dormit, iar dimineata am trimis-o la test la mate unde din 50 a ratat 3, fix din cauza oboselii, si a luat nota 2 (1 e nota maxima). Apoi a venit acasa cu toate astea in carca: boala/oboseala/stres de test si tema cu mama-tata-pui de animale sub forma de rebus, pe fuga sa ajunga la jazz-dance. Si a explodat. Nu ma mira, ma enerveaza ca a explodat Forest. Si-a gasit cel mai bun moment sa o faca cu ou si cu otet :(...

 

Acum ca am terminat tema, i-am dat liber sa se duca sa alerge, sa-si aeriseasca mintile!

 

Soro, noi la gratar facem garnitura de legume, tot la gratar :) Si mult sos de usturoi cu iaurt. Ciuperci, vinete, dovlecei, ceapa... Atat, si toata lumea e multumita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna

 

nu mai tin pasul cu voi. sau voi cu mine?  [il]

astazi ne-am copt efectiv, 31 de grade. si nu mai spun ca  a trebuit sa astept trenul cam o ora intr-un soare dogoritor. si eram in blugi si maneca lunga.....  [fri]

 

la multi ani sarbatoritilor. nu mai stiu pe care trebuie sa nominalizez, asa ca fac o urare generala : sa fiti fericiti si sanatosi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitz e, da. Offfffffff

A inceput prost pentru ca toata noaptea Chira a tusit, asa la limita unei crize de astm, deci nici ea, nici eu n-am dormit, iar dimineata am trimis-o la test la mate unde din 50 a ratat 3, fix din cauza oboselii, si a luat nota 2 (1 e nota maxima). Apoi a venit acasa cu toate astea in carca: boala/oboseala/stres de test si tema cu mama-tata-pui de animale sub forma de rebus, pe fuga sa ajunga la jazz-dance. Si a explodat. Nu ma mira, ma enerveaza ca a explodat Forest. Si-a gasit cel mai bun moment sa o faca cu ou si cu otet :(...

 

Acum ca am terminat tema, i-am dat liber sa se duca sa alerge, sa-si aeriseasca mintile!

 

Soro, noi la gratar facem garnitura de legume, tot la gratar :) Si mult sos de usturoi cu iaurt. Ciuperci, vinete, dovlecei, ceapa... Atat, si toata lumea e multumita.

Ahhh, asa Soro ...asa, asta vroiam sa aud, ca nu eu fac gratarul ...dar zi-mi putin cum e sosul de usturoi si daca pui sare, ulei de masline, pe legume inainte de a le arunca pe gratar ...

 

Imi pare rau ca v-ati bushit, dar trece pana maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce caldura, kari, bine de voi! noi am inceput cu soare si cald dimineata, acum sunt 12 grade si e frig

 

karu, asa e cu micii perfectionistisi sensibiliosi :( si si cu exploziile tatilor, n-ai ce sa le faci, parca le programeaza la momentul ... optim

 

eu am ajuns aseara acasa pe la 10.30, copiii dormeau... copilul cel mic m-a trezit la 3. avea o grija cu foaia lui de rugaciuni pt rozariu si trebuia sa mi-l parasca pe tac-su si sa se vaiete ca dl aqai i-a zis ca probabil puiul cel mai mic de veverita va muri... cel din poza de update

 

si da-i jale si plans.... chaiuna m-am trezit de dimi

 

asa ca o sa compatimesc cu tine, ok?

 

si ia ipad si invata copila sa dea cu google :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea,

 o reteta usoara aici Salata de Orzo:

 poti sa si improvizezi cu ce ai tu in frigider

http://allrecipes.com/Recipe/Orzo-Delicioso/Detail.aspx?event8=1&prop24=SR_Thumb&e11=orzo&e8=Quick%20Search&event10=1&e7=Home%20Page&soid=sr_results_p1i5

 

sau poti sa faci cartofi sautee, simpli sau cu feliute de morcov, ardei....cu rozmarin, ii pui taiati felii , in tigaiee de inox cu putina apa si ulei de masline. si pui CAPACUL. ii lasi asa in abur, ii intorci doar o data...si in 15-20 min sunt gata.

 

 

sau daca vrei sa scapi si mai usor, cumpara un can de fasole bush...

 

edit

sau cumperi porumbi cruzi si ii faci pe bbq langa carne

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si aici sunt probleme cu respectivele animale (jder cred ca e); matusa sotului are in pod...lui i-au ros nu stiu ce cablu de la masina...am fost o data la o prietena care avea si ea in pod; fac un zgomot teribil noaptea, nu poti dormi din cauza lor  [bang]

 

Ha, mie imi spui? In primele luni aici ma deranja cat il auzeam ca zgarie la lemnarie, acu il aud doar cand da cutiile jos gramada, am devenit imuna cu atata natura in jur. 

 

Cand am venit in Germania am dormit la cineva in gazda la inceput, exact sub acoperis gen mansarda. Toata noaptea ne rontaiau aia in cap, ne-am dus si am facut scandal la biroul pt studentii straini ca avem sobolani  [:-)))] . Nu stiau aia cum sa ne explice ca e alt animal, ne-au zis ca se aseamana cu veveritele. Halal veverite! 

 

Buflea, eu fac de obicei orez cu ardei si un pic de suc de rosii (pe care il adaug dupa ce a fiert orezul, altfel se "incruzeste" orezul). Un Tzatziki pe langa, miam miam! Si fac si legume la gratar, dar de obicei la alea trebuie sa ai rabdare sa se faca: ardei, ciuperci, rosii mici. Am facut noi si vanata, dar numai eu am mancat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...