Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Legat de dentist; va pun poza acum; a ramas mult din fiecare dinte si a zis ca vineri ii face reconstructie din plombe; e bun dentistul, am si eu o lucrare facuta la el; nu pileste nimic, doar adauga ce s-a rupt.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

yagmur...a avut noroc ca nu s-a fracturat radacina la vreunul!

Ioana n-a avut norocul asta...la o joaca cu Tea in apa marii, a luat un cap un gura. Dintele nu s-a rupt, dar s-a fracturat radacina. Acum e mort, si-a schimbat si culoarea...in curand va trebui sa faca o interventie. Nu stiu de care...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am asistat la un moment magic acum cateva minute : am iesit sa cumpar ceva de la supermarketul din apropierea biroului. dupa coltul cladirii era un domn care canta la un fel de harpa (sau harfa ?), conectata la un mic sistem de sonorizare. o ploaie de sunete vrajite m-a invaluit si m-am oprit cateva clipe. parca tot ce era in jur disparuse...

foarte frumos si emotionant, sa auzi o astfel de muzica in valtoarea orasului. cu atat mai mult cu cat nu am auzit in realitate cum suna acest instrument...

am ramas asa, cu un sentiment frumos si un zambet interior, ca atunci cand faci o fapta buna total dezinteresat sau vezi un copil frumos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagmur [pup], sa treceti cu bine de reconstructii!

 

Si daca tot a deschis rufus capitol nou sa ne laudam cu cele bune incep eu. N-am mai zis nimic de sarcina de ceva timp din doua motive: primul ca nu mai vreau controverse aici, si nici sa-mi expun toata viata privata online si al doilea, cel mai important, ca nu luasem decizia finala, chiar daca incepusem sa postez la mamici de decembrie (unde m-a descoperit glimmer parca), asteptam ecografia de azi ca sa exclud anumite riscuri generate de cele 2 cezariene. Decisesem sa pastrez sarcina doar daca acel risc nu se confirma ecografic, in caz contrar as fi facut intrerupere.

Din fericire totul e ok, 11 saptamani si 4 zile de sarcina, nu se stie sexul inca, daca e sa ma iau dupa ce se scrie la mamici legat de bataile inimii ar fi baiat (are 170 si acolo toti baietii aveau cam la fel), ecografista a zis ca din contra, la fete ar fi bataile mai mari si la baieti mai mici (dar dincolo sunt deja 2 baieti cu 172 si 174 de batai pe minut), in fine, sanatos sa fie desi recunosc ca mi-ar place si un baiat dupa atatea fete.

 

Cam atat de la noi, o seara placuta tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la mine,

 

Pe rand:

 

- La Multi Ani sarbatoritilor si multumesc ca mi-ati adus aminte. O sa sun si eu in Romania pe cativa ...

 

- imi pare rau pentru pisicute ...intuitia mea care de obicei ma inseala, m-a inselat si de data asta. Eram sigura ca pisicutza Vivianei v-a supravietui. M-am gandit eu ca daca a fost la veterinar de atatea ori, e imposibil sa nu o salveze ...

JG la tine si mai nasoala treaba ...cred ca mama ta se simte foarte vinovata.

 

- Aqai soro, m-am prapadit de ras ...esti mai tare decat mine in bucatarie. Poza am studiat-o in amanunt si am urmatoarele intrebari :

1. Foarte frumoasa si mare bucataria ta. Mi-au placut cabinetii, mozaicul de pe pereti, loc frate ...ce de loc ai. Si ce de accesorii de bucatarie ... Ce ai in coltz acolo, o chestie cu ceas ?

 

2. Imi place mat-ul ala pe care se usuca o halba de bere ...ce mat e ala, e bun, absoarbe bine apa ?

 

3. De ce ai aragaz alb ?

 

4. Cred ca din praf de pancakes nu ies clatite pentru ca in pancakes se pune praf de copt si ala se umfla si le face fluffy ...acum intrebare ? Care e diferenta intre praf de copt si bicarbonat de sodiu si cand se foloseste unul sau celalalt ?

 

- Yaga, ce simpatic e Turbo ...bai frate dar cum a putut sa cada asa de rau. Bine ca se repara, ai dreptate, are dinte de care sa se lege.

 

- Laura, nu ma deranjeaza tare negativele de la Jupiter. Noi o sa facem plaja in portiunea aia dintre Venus si Saturn unde nu e asa aglomerat, nu vreau sa ne luam 3 mese, doar breakfast ...

Zi-mi si de bine sa vad daca merita mai mult ca Tismana asta ...pe mine ma intereseaza activitati pentru copii, sa aibe ei ce face, vor fi numai ai mei si trebuie neaparat sa se plictiseasca cat mai putin ca altfel, in lipsa de activitati sau alti copii, se bat.

 

- ce de vaci in casa lui Rufus ...avem si noi o perna lasata prafului.

 

- Mickyyy, le-ai spus fetelor ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,da, le-am zis si fetelor, am anuntat si la munca.

Malina a aflat prima, acum 2 saptamani, daria si lizi abia in week-end. In mod normal azi ar fi trebuit sa anunt cand stiam sigur 100% ca pastrez sarcina, dar n-am mai avut rabdare :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...