Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Iar am dormit pe bucatele!!

 

Pana la 12 jumate langa Nick, apoi am coborat sa caut melcu`... da a naibii, ia-l de unde nu-i!?! Nici urma de el?!  [smulgpar]  Nick de dimineata zicea ca gata, mi-s invingatoare, le-am venit de hac?! tare ma tem ca e mort pe undeva si mi se descompune in casa! bleahhh  [vom]  de la otrava care am pus-o in crapatura de la semineu, ca nu ii omoara instant, trece ceva vreme... ii chinuie asa cum ma chinuie ei pe mine sa ma trezesc noptile sa ii vanez!  [zirea]

 

Dupa ce nu am gasit melcul, m-am dus inapoi in pat, Nick iar ...concert de sforaiala pe muzica de Bach ..grrr!! Mi-am luat parul ciufulit si m-am dus in mansarda... ce bine a fost!!! Patul tot al meu si salteaua e faina, tare, numa buna pentru spinarea mea... incepuse sa picure si se auzea... asa am adormit, in sunetul ploii. Am tras un ochi pe geam, am de alea tip velux... Londra dormea... lumini luminite mii, milioane.. se vede pana hat departe in centru si in The City, Canary Wharf, The Shard... frumos! Da tot imi doresc sa castig la loto sa pot sa imi iau casa si mai sus pe deal , ca acolo e chiar superb si se vede toata Londra, nu numai varfurile turnurilor cum le vad io acum [:D] 

 

Pe la 5 jumate incepe Sophia: mamiiiii...mamiiiiiiiiiii si cobor intr-un suflet pe scari, ajung la ea si era plansa toata, o linistesc, ma duc langa Nick, zic poate nu mai sforaie..eh ash! Plec iar in mansarda... Sophia numai bine atipesc: Mamiiiiiiiiiiiii.. iar fuga jos pe scari la ea... m-am dat batuta, m-am dus langa barbat, am mai atipit un pic... suna alarma lui Nick, e 7 deja! Morningggggggggg!!!  [bla]  [ph34r]  [ascuns]  ...si de dincolo Sophia : mamiiiiiiiiiiiiiiiii..... si s-a trezit toata plansa si transpirata! Nu stiu de ce tot se trezeste ea asa speriata, plansa si trasnpirata?!!

 

Yagmur, multa bafta la dentist azi! pupam falcutele lui Turbo cel frumusel sa mai treaca din emotii si trac [pup] multe imbratisari tie! [flo]

 

Kariguld, multumesc! [flo2]  Tineri au fost, acum ii ajung batranetile si reumatismul... tata are hernie, abia merge .... mama a mostenit reumatismul de la bunica, e cam rau, ca saraca bunica de 30 ani sufera rau si merge aplecata de spate si o dor genunchii si spatele si de vreo 8-10 ani nu iese nici pana la poarta, abia face 2-3 pasi si merge ajutata de un scaunel....

 

Aqai, amica mea zice ca le dadea cu seringa lapte formula de catei cat erau mici si apoi cand au prind puteri le lua tot felul de nuts, pana le-a dat drumul in gradina sa plece. Voi vreti sa ii tineti tot asa pana cresc si se inzdravenesc si apoi sa le dati drumul?

 

Viviana, sanatate multa si La multi ani mamei! sa iti traiasca si sa va bucurati de ea muti ani inainte!  [flo2]

 

Aschiuta, eu cum aud cel mai mic fosait/sunet cum nu inchid ochii, cred ca nu as putea sta in casa daca in fiecare noapte m-as zgaraia pe creieri dihorul/jderul!  [smulgpar]  [fri]  as vrea sa pot sa dorm mai adanc si sa nu aud cel mai mic sunet, dar se pare ca asa-s defecta din fabricatie [:D] Cum e FLo? Lilisor ce mai zice?  [il]

 

Didi, multa sanatate puiului cu febra! mai, da 48? cum asA? da ce fac astia? traiesc pe banii nostri?! [:D] Vad ca aici nesuferitii astia, nazistii astia de la UKIP au multe voturi primite ieri!  [fal]  [fal]  cred ca si soacra mea o fi votat cu ei, ca asa zicea duminica trecuta, ca se gandeste... ea conservatorista, acum a dat-o pe UKip, ma iubeste tare!  [help]

 

Rufus, felicitari fetei pentru asa rezultate! O sa aiba o vara tare ocupata , dar tare faina!  [ventilator]

 

Karula, cum a fost azi noapte? sper mai bine si nu a mai tusit copila! Kitz asta suna a kids [:D] ce ne mai pun kids ii astia noua nervii pe moatze! [bat]

 

Laura, bafta Biancai!  [floare3]   gata cu santierul pe langa casa? ne arati poze?  [:I]

 

Serialbastre, sper sa se aranjeze lucrurile asa cum vrei si ti-ai planificat! Tare rau trebuie sa fie sa strici tot programul .... Bafta cu inspectia! [flor]

 

Gata polologhia, am scris cat o zi de post, ca doar e Vineri! Nick are liber si luni cand e toata lumea libera si marti, ca na... cica el e mai cu motz, ca ei au o zi in plus cand vine vorba de serbat ziua Reginei!  [fum]

 

Mai vreau o cafea si apoi ma duc sa termin camsile alea de calcat sa nu le mai vad acolo!!!  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar daca tragi linie la sfarsit sa nu crezi ca e ieftin ca noi platim mai  mult 12.000 E pe an asigurare si tot atat plateste si angajatorii pt noi.

 

Alex, da' asigurarea nu se plafoneaza la Beitragsbemessungsgrenze? Sau mai aveti si ceva asigurari suplimentare?

Scuze daca dau cu cita-n balta, dar eu sint asigurata privat si am doar o vaga idee despre asigurarea publica.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, merg la vot. Din pacate nu pt EU, am uitat sa imi trimit in timp cererea pt trecerea in registrele de vot, bineinteles mi-am adus aminte in prima zi dupa... Dar merg pt alegerile locale. Stiu sigur pe cine nu voi vota: pe verzi! M-au dezamagit rau de tot cu legi tampite. In loc sa se concentreze pe ce e important (asta dupa ce i-am votat de cateva ori). 

 

Strumphi, Flo se sperie noaptea daca viseaza.... lilieci. Asa ca dimineata cand il intreb cum a dormit imi povesteste ca nu a visat lilieci, ci tobogane, si nisip, si lopatele, si flori, si pomi  [:-)))] .  

 

Iar Lili se smechereste pe zi ce trece. A inceput sa se urce singura pe sofa si sa imi aprinda lumina. E tot timpul dupa frate-su si se caraie cu el de numa-numa. Vai de fndul meu cand or intra in adolescenta (nu-i asa ca rimeaza cu convalescenta? ). 

 

Vivi, te-am prins, tu ai stranutat inspre germania si acu am si eu durere in gat! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar Lili se smechereste pe zi ce trece. A inceput sa se urce singura pe sofa si sa imi aprinda lumina. E tot timpul dupa frate-su si se caraie cu el de numa-numa. Vai de fndul meu cand or intra in adolescenta (nu-i asa ca rimeaza cu convalescenta? ). 

 

 

hahahahaha numa in adolescenta??? zic si io... ca omu patit [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Alex, da' asigurarea nu se plafoneaza la Beitragsbemessungsgrenze? Sau mai aveti si ceva asigurari suplimentare?

Scuze daca dau cu cita-n balta, dar eu sint asigurata privat si am doar o vaga idee despre asigurarea publica.

 

 

 

Din experienta mea, depinde mult de doctor ce iti prescrie si cum. Noi primim adesea medicamente  pt copiii pe care le platim singuri. Deasemenea aparatul de aerosoli nu ni-i l-a decontat. Din cate stiu nici la dentist nu se acopera toate tipurile de aparate dentare, povesteau fetele la germanute pe vremuri de costuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Alex, da' asigurarea nu se plafoneaza la Beitragsbemessungsgrenze? Sau mai aveti si ceva asigurari suplimentare?

Scuze daca dau cu cita-n balta, dar eu sint asigurata privat si am doar o vaga idee despre asigurarea publica.

 

 

 

 

oh ..Guten Tag!! 

 

Chiar ieri ma gandeam sa te strig ca nu stiu pe unde ai disparut! 

 

ati reparat masina? ati rezolvat rapid?

 

Noi nu avem asigurari private de sanatate, pentru ca totul gratis, in afara de stomatologie, doar copiii pana la 18 ani au gratis si femeile gravide ( plus alte categorii sociale si bolnavii cronici), pe timpul sarcinii si un an dupa ce nasc, ca am patit-o eu cand eram gravida, mi s-a crapat o masea de la popcorn si au fost toate lucrarile gratis, ca de nu era.... ma ustura la portofel [:D] ahh ... si adultii cand au reteta de la dr platesc doar o suma fixa, adica vreo 8.05 lire cat e acum, restul ce depaseste e suportat de NHS, sistemul national de sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos de urari

Aqai, cred ca Turbo ar fi innebunit dupa Alex si ce face el; i-ar face capul calendar [:-)))]

Serialbastre, bafta la inspectie

Aschi, deci nu mai ai timp sa te plictisesti.... incepe distractia [:)]

Ptiu, nu mai stiu ce am vrut sa mai scriu... sunt praf azi [batcap]

Nu ma gandesc decat la vacanta.... dar mai este pana atunci; bine ca mai e un pic si vin 3 zile libere si vreau sa profit de ele din plin; weekendul asta am multa treaba, in celalalt sunt domnisoara de onoare la nunta unei prietene bune si apoi vin cele 3 zile libere in care voi zace si vor merge in parc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...