Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Buna dimineata si de la mine.

Vad ca e la moda , asa ca nici eu noaptea nu dorm.Dar nu din cauza de sforaiala ca problema asta am rezolvat-o mutand sforaitorul in alta camera:) ci din cauza de stat cu ochii infipti in internet:)) sa caut cazare in Londra.Mi-e greu sa recunosc dar ma declar infranta.Cred ca mai usor gasesc cazare decenta pe Marte.Liniste, curatenie, trafic absent...e numai bine.

Nu credeam ca e asa greu si atatea probleme.Am gasit ceva dar scuuuuuuump...nu ne tin buzunarele.

Asa ca acum ma delectez in bucatarie sa fac mancare:)) si apoi plec la o plimbare romantica cu aspiratorul.:))

Dar sunt cu moralul la pamant si am cam ajuns la capatul rabdarii.

Si aseara m-a anuntat sotul ca adio concediu la vara.:((Stiam eu de ce l-am mutat in alta camera...pentru ca merita!:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

'Neaţa! 

Să dăm mai întâi sărbătoriţilor ce-i al sărbătoriţilor... La mulţi ani! 

Felicitări şi fetei lui Rufus! 

Îmi amintesc de "durerea" mea când vorbiţi de note, că peste vreo lună avem examen şi mie, una, mi-e frică de accesele de aiureală ale fiică-mii. Şi când zic "frică", exact asta vreau să spun, frică. 

 

 

 

 

Glimmer, era o statuie pe undeva..daca o gasesc ti-o ofer asa virtual [ping1]

 

 

 

 

 

Didi, dar de ce zici tu aş merita eu o statuie? 

Apropo de garnitură la grătar, am văzut odată la tv, la Jamie, o chestie pe care am zis să o încerc: intr-o folie de aluminiu a pus legume, le punea cu tot cu frunze, întregi, a pus şi rădăcinoase, şi cartofi, şi altele pe care nu le mai reţin, condimente, ceapă întreagă, usturoi, le-a stropit cu ulei de măsline, le-a învăluit în folie şi a pus totul direct în jar. Se jura că sunt fenomenale. Poate, până ajung eu să le încerc, se încumetă altcineva şi se laudă cu rezultatele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha... deci rezolvarea la sforaiciosi e mutatul lor in alta camera! Acum inteleg cum stau treburile! [:D] ia sa ii propun sa se duca el sa sforaie unde o sti sa imi lase mie patul liber si fara sunete inalte! [:D]  [:-)))]  [:-)))] a inceput sa imi placa in mansarda , numa` de nu s-ar mai trezi Sophia sa planga si eu sa trebuiasca sa alerg pe scari la ea s-o linistesc, ca domnu` sot doarme si patul sub el si nu o aude! dohh  [alcool]

 

Elyda draga mea, chiar imi pare rau de zbuciumul tau cu cazarea, dar da, Londra e scumpa, chiar de nu ma crede toata lumea [:p] si sincer, uite cum ziceam si la sub tau de la generale, o sa vorbesc cu Nick in weekendul asta sa vedem daca putem sa il luam pe Alex la noi. Nu promit, ca avem musafiri la inceput de iulie , apoi noi ceva plan de vacanta pe la sfarsit de iulie sau poate august de ziua lui Nick.. dar, o sa intoarcem problema pe toate partile si vedem!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-as folosi folia de aluminiu. as inlocui-o cu hartie de copt. insa in varianta asta nu merge pus pachetelul pe/in jar, se arde hartia. alternativa ar fi cuptorul.

eu cred ca jamie spune ca sunt fenomenale preparatele lui pentru ca foloseste legume din propria gradina, cultivate si crescute cat mai bio/eco.

impotriva concertelor de sforait recomand cu caldura folosirea dopurilor pentru urechi. eu numai asa pot sa dorm langa jumatatea mea, care sforaie rau de tot (deviatie de sept). mai nou cica am inceput si eu sa sforai - zice el - asa ca i-am recomandat aceeasi solutie. dar nu vrea sa le foloseasca. n-are un motiv anume, uite-asa vrea el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, cumva vă invidiez cu animalele, că puteţi avea aşa o "relaţie" relaxată cu ele. Mie îmi plac, le-aş hrăni, îmi e milă de cele bolnave sau chinuite şi îmi reprim sentimentele pentru că nu pot trăi cu ele în casă, pentru că sunt absurd de maniacă cu posibilele boli pe care le-ar aduce... Ştiu că în fiecare zi respir tot felul de chestii, da' tot nu pot să trec peste bariera asta. Culmea e că maică-mea practic m-a crescut în "spiritul" ăsta... Ea, care a crescut la ţară într-o familie cu 8 copii, fără atâta grijă pentru igienă şi care dormea cu animale în pat. Dar, în fine, ea a făcut în multe privinţe ca lucrurile să fie pentru mine exact invers decât au fost pentru ea, în copilărie... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, mutarea in alta camera "merge "la mine ca eu mi-am facut planul la copii.:)):)) La tine nu merge ca tu ai "de munca", trebuie sa te tii de promisiune.:)):))

Iar mansarda trebuie lasata libera. (Rânjet)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

n-as folosi folia de aluminiu. as inlocui-o cu hartie de copt.

 

 

Şi pe mine tot folia de aluminiu m-a oprit până acum săfac reţeta asta. dar e destulă lume care n-are nicio reţinere în a o folosi... 

 

Cât despre legume bio... ar însemna să nu prea mai mâncăm legume...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yagamur, succes la dentist. rabdare si nervi de fier.  [flo2]

 

didi, sanatate feciorasului. 

 

 

viviana, sanatate si trimite virusi in Siberia. inca nu mi-ai spus cum esti cu tinitusul? 

 

aschi, antreneaza-te! cu nervi si autocontrolul. ca sa poti igonra mai tarziu disputele, sa le predai lor cheile rezolvari. nici nu ai idee de cate te scapa!  [flo2]

 

strumfi,  [flo2]  o imbratisare de la mine. 

 

Rufus, felicitari Teodorei ptr activitati si taberele castigate. 

imi este imposibil cand te vad pe forum, sa nu te asociez cu un peste bun prajit si mamaliguta. nu stiu de ce, asa mi-ai ramas in memorie. si asta e de bine! [flo2] 

 

serialbastre, te-am zarit in treacat [flo2] 

 

bella, [flo2] 

 

Laura, gata cu izolatia casei?

 

karu, ce face mica domnisoara, e mai bine?

 

 

mai vroiam sa spun ceva.....

elyda, nici nu sti cat de bine te inteleg. avem un prieten drag la Londra, a stat acolo perioade de timp, apoi prin alte parti, acuma  etot acolo. si da, viata e f scumpa la Londra, strumfi are dreptate. ar merita daca jobul gasit e de la 2 mii de lire in sus. altfel..... bafta oricum!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac animalele, dar desi copiii m-au bazait ani de zile sa luam pisica , iar acum cel mic (mic de 1,80 cm:))) iar a inceput sa ma bata la cap, nu prea ma incanta ideea sa strang par de peste tot, sa stau cu grija ca nu am unde sa o duc cand plecam sau ca strica prin casa.Si dupa ce ca ma stresez cautand ceva ok pentru concedii, sa ma mai stresez si ca nu am cu cine sa las pisica e deja prea mult.

 

 

 

Bine, eu sunt in ultimul timp permanent stresa(n)ta:)):)):))

 

Voi cele cu copiii mici bucurati-va de perioada asta a vietii voastre ca o sa treaca atat de repede si o sa va loviti de probleme de "oameni mari", incat va garantez ca amintirile din perioada asta or sa fie cele cu care va veti relaxa in perioadele cand o sa va puneti nervii si venele pe moaţe. :)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...