Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

Eu m-am intrebat dintotdeauna cum de reuseste cineva sa traiasca in londra la preturile alea imense.... Elyda, ati incercat si pe la facultati? Poate e perioada de vacanta si exista studenti care subchiriaza camera lor, la noi in Germania se poarta asa ceva. Sau la vreo babuta cu promisiunea sa o ajute cu plimbatul catelului si eventual cumparaturi....

 

Didi, uitai, sanatate la copil, sa-i treaca repejor repejor. 

 

Kari, fac deja notite de la voi, asa ca povestiti cat mai mult!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Glimmer, ai descris tare bine ceea ce simt si eu fata de animale. Imi plac, le hranesc, dar eu cred ca locul lor e afara. Nick are/a avut 2 pisici, cand eram gravida eram isterica, numai mirosul mancarii lor imi intorcea stomacul pe dos, sa nu mai spun de litiera si de par peste tot, plus ca dormeau numai pe canapele, masa in bucatarie, se plimbau in voie pe unde voiau si aia batrana mai voma ghemtoace de par  [vom]  [vom]  [vom]  [vom]  cand le vedeam/vad in casa( acum la soacra-mea) numai boli vedeam in fata ochilor! stiu ca daca-s vaccinate&co e ok, dar nu le suportam, pur si simplu... l-am tocat la cap pe Nick pana le-a dus la soacra mea si acolo stau de 3 ani [:D] Ma gandeam deunazi daca ar fi ok sa aduc macar motanul inapoi, el are numai vreo 5-6 ani, cealalta vreo 21...si e pe duca. tare ii mai plac Sophiei matele, la cat le-am urat eu in sarcina. Asa le-ar mai smotoci... avem un motan in gradina care mai mereu sare gardurile si se tolaneste la soare pe pamant...si Sophia e toata excited cand il vede, fuge cica sa-l prinda, ar vrea sa se joace cu el.... de asta ma gandeam poate sa il aduc inapoi, dar ...motanul asta mi-a adus soarec in casa cand era la noi, si la soacra mea i-a bagat in casa un porumbel si cativa soareci, morti si vii [:D] ..plus ca nu stiu daca l-as suporta sa il vad pe mese si par peste tot!  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

elyda, nici nu sti cat de bine te inteleg. avem un prieten drag la Londra, a stat acolo perioade de timp, apoi prin alte parti, acuma  etot acolo. si da, viata e f scumpa la Londra, strumfi are dreptate. ar merita daca jobul gasit e de la 2 mii de lire in sus. altfel..... bafta oricum!  [flo2]

 

 

 

El este student si jobul este un internship pe perioada verii, deci nu o sa fie platit cine stie ce.Dar este o experienta si o sansa sa vada cum este sa muncesti intr-o firma mare.A muncit pentru job-ul asta si a trecut prin atatea interviuri/teste/examene incat ar fi pacat sa il rateze.Asta e o sansa care nu apare in fiecare zi, din cauza asta ma si zbat atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, mutarea in alta camera "merge "la mine ca eu mi-am facut planul la copii.:)):)) La tine nu merge ca tu ai "de munca", trebuie sa te tii de promisiune.:)):))

Iar mansarda trebuie lasata libera. (Rânjet)

 

hahaha... pai si cum vrei tu sa imi fac planul cu musafiri in casa ?!  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha... pai si cum vrei tu sa imi fac planul cu musafiri in casa ?!  [soricel]

 

Musafirii stau la ei in camera, ce treaba au ei cu dormitorul tau si cu activitatile gimnastico-artistice?:)):)) Si tu astepti sa lucrezi la plan la vara pe caldura? Acum mamică, primavara in miros de trandafiri si iarba cruda!In loc sa cauti melci noaptea mai bine ti-ai face "exercitiile".:)):))

Off, ce ma mananca limba cu melcii astia...melc melc codobelc...:)):)) dar se inroseste ghetarul.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, incearca sa contactezi atunci birourile pt straini de la facultatile din Londra, poate te ajuta vreuna. Stiu ca e greu al naibii, cunosc pe cineva care s-a chinuit sa gaseasca cazare rezonabila la Paris si a fost greu de tot. In Germania studentii straini sunt direct ajutati de biroul de la facultate, cand vin au deja cazare, chit ca s-ar putea sa nu le convina unde e si cu cine locuiesc, dar pe urma se pot descurca....dar am auzit ca nu in toate tarile ar fi asa. 

 

Sau sa incerce baiatul sa contactze alti stundenti din londra prin Facebook si sa ii intrebe daca poate unul sa afiseze vreun anunt pe la facultati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Musafirii stau la ei in camera, ce treaba au ei cu dormitorul tau si cu activitatile gimnastico-artistice?:)):)) Si tu astepti sa lucrezi la plan la vara pe caldura? Acum mamică, primavara in miros de trandafiri si iarba cruda!In loc sa cauti melci noaptea mai bine ti-ai face "exercitiile".:)):))

Off, ce ma mananca limba cu melcii astia...melc melc codobelc...:)):)) dar se inroseste ghetarul.:))

 

pai cum domle sa muncesc? nu vezi ca vanez melci noptile?!  [smulgpar]  si nici gimnasto artista nu sunt ca nu ma tine spinarea  [fri] [:I] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...