Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ziua buna

 

 

Mickyy, felicitari. ma bucur mult ptr tine, si inoiesc ce ti.am mai spus, oricand ai nevoie de ceva.... sti tu mai departe.  [flo2]

 

yagamur, curaj, curaj. o sa fie bine cu turbo, asa ce l-as smotoci si eu putin.  [il]

 

Aqai,  a fost buna prajitura ratata pana la urma? 

 

mai vroiam sa spun ceva cuiva.... cred ca Vivianei, sa treceti cu bine peste ce sa intamplat. nu mi-ai raspuns cum esti cu tinitusul? 

 

 

si de la mine vesti bune, f bune chiar. am avut  o perioada aglomerata la servici, sunt plina de proiecte ptr toata vara. si incerc sa le organizez din timp. 

ma simt f bine fizic, desi de slabit n-am mai slabit asa mult, 400gr in 10 zile. dar nu ma ingrijorez, scopul meu este sanatatea. mai ales ca urmeaza sa merg la analize peste 4 saptamani.  [:)]

ce ma omoara este mancarea.... cateodata sunt in pana de idei, chiar daca citesc retete culinare in reviste sau pe internet. parca se face gol in capul meu-..... e de rau oare? si nu m-ai spun de copii, care si-au rafinat gusturile intre timp..... nu le mai place mamaliga, ciupercile, varza calita, fasole verde, spanac, ... cam nimik  [fal]

si am in plan de plantat niste flori, dar cred ca trece vara pana ma duc sa le cumpar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai dar tu cum de ti-ai busit dintele????

 

 

versiunea underground: am incercat sa desfac o sticla de bere cu dintii si asa o sa-mi ramana numele.

 

versiunea de vai de capul meu cel amarat, suna asa:

 

men at work pe deck (dl aqai si fratele lui) copiii afara catarati in playhouse

 

dl aqai: woman, beer!

 

the woman fuge repede sa ia 2 beri sa le desfaca. pun pe masa berile, le desfac si iaca ... arteziana.

 

dau sa ma aplec sa sorb bunatate de bere si sa salvez munca de a curata masa.

 

copiii incep sa se certe catarati in casuta.

 

ma intorc spre ei in timp ce ma indreptam vertiginos inspre sticla. dintele s-a intalnit cu sticla, a explodat, urechile mi-au explodat de tipetele copiiilor, the men at work vociferau dupa berea lor si mie imi zburat pasarele mici si galbene in jurul capului de la soc.

 

fuck.

 

an that was it.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Turbo, esti un baiat frumos si poznas si cu ochi de turcaletz ;) si cu dinti de nataflet (deocamdata)! Sigur se repara frumos, a avut noroc puslamaua asta ochioasa! Pfuu, mi s-a cuibarit in inima! [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, as astepta-o pe Ziki sa-mi asigure spatele, dar nu mai am rabdare: n-ai vrea tu sa stai o vreme inchisa in biroul tau de expert finantist (Doamne, fa sa fie bine ce zic!!!!) si te chemam noi cand citim in stele ca s-a dus karma rea din bucataria ta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din profunzimea intrebarilor, deduc ca intr-adevar ai studiat bine si probabil te preocupa mai mult decat pe mine bucataria mea :)

 

1. Am mult loc gol, asa ca in bucatarie imi incap doar storcatorul de fructe, prajitorul de paine si 2  [:)]   aparate de facut cafea. Unul clasic, si un keurig din asta:

 

post-113720-0-10017000-1400687304.jpeg

 

tre' sa ma chinui sa ascund the sandwich maker and magic bullets si sa ma luminez unde sa pun un robot de bucatarie din acela grozav pe care nu il cumpar ca nu stiu unde sa-l asez.

 

2. e un prosop de bucatarie simplu gri sters....

 

3. ca a venit cu casa. am pastrat toate electronicele ca merg, chiar daca vechi, doar masina de spalat vase e nou-nouta :) in ea am decis ca merita sa mearga bani.

 

4. acu' dupa tot ce am povestit, sper ca nu pe mine ma intrebi....

 

 

 

- Aqai soro, m-am prapadit de ras ...esti mai tare decat mine in bucatarie. Poza am studiat-o in amanunt si am urmatoarele intrebari :
1. Foarte frumoasa si mare bucataria ta. Mi-au placut cabinetii, mozaicul de pe pereti, loc frate ...ce de loc ai. Si ce de accesorii de bucatarie ... Ce ai in coltz acolo, o chestie cu ceas ?

2. Imi place mat-ul ala pe care se usuca o halba de bere ...ce mat e ala, e bun, absoarbe bine apa ?

3. De ce ai aragaz alb ?

4. Cred ca din praf de pancakes nu ies clatite pentru ca in pancakes se pune praf de copt si ala se umfla si le face fluffy ...acum intrebare ? Care e diferenta intre praf de copt si bicarbonat de sodiu si cand se foloseste unul sau celalalt ?
 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, as astepta-o pe Ziki sa-mi asigure spatele, dar nu mai am rabdare: n-ai vrea tu sa stai o vreme inchisa in biroul tau de expert finantist (Doamne, fa sa fie bine ce zic!!!!) si te chemam noi cand citim in stele ca s-a dus karma rea din bucataria ta?

 

 

emoticon cu dat din gene :)))

 

nu se duce maica, e acolo sa stea, deja e parte din viata

 

mi-a trecut aseara prin cap sa scriu o altfel de carte de bucate, 

 

Kitchen: the dark side...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ffetelor dar de ce investiti voi statia bani in bucatarii daca nu le folositi la capacitatea lor?nu mai bine banii se transforma in excursii sau altele?ca tot citesc la aquai si buflea de accidente?

Eu am ultimul model de aragaz...n am vrut plita si cuptor incorporabil...plita e pe gaz,cuptor electric...si atat ... bine un dulap cu blat,picurator de vase si chiuveta...inox.dar folosrsc aragazul la maxim...ies niste bunatati la cuptor...si trebuie doar puse ca eu nu s adepta chestiilor complicate...

 

Buflea incrarca sa pui cu un betisor de urechi acetona de curatat oja.face minuni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...