Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, cu speranta pentru ziua de maine!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 533
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi la 12 .30 vorbeam la telefon din fotoliu cand am avut un vertij urat de tot. M-am sculat, m-am plimbat prin casa, senzatia  e fost una rea. M-am gandit ca am ametit din cauza ochelarilor asa ca i-am scos.

Mama era la mine asa ca i-am intins telefonul rugand-o  sa continue ea convorbirea.

Nu doream altceva decat sa ma duc in dormitor sa-mi iau tensiunea rugandu-ma in gand sa nu lesin pana ajung in camera.

 

Mama s-a uitat la mine ciudat si mi-a spus: e cutremur.

Copacelul meu se inclina de mama focului, la fel si jaluzele, fii-mea era siderata uitandu-se pe geam la blocul de vis-a-vis.

 

A fost prima oara cand m-am simtit usurata auzind cuvantul cutremur.

 

Am stiut din prima ca  a fost un cutremur de suprafata, dupa balansul exagerat, ca nu e de-al nostru autohton - ca doar am trait unul asemanator in San Diego.

 

Fii-mii i-a fost putin rau vreo jumma de ora.

 

Na, asta am patit noi azi.

Am inteles ca nu s-a simtit asa in tot Bucurestiul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce vesti bune!!! Laura, felicitari copilei. [flo2]  ce trasaturi de printesa are.....  [il]

 

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Rufus,  [flo2]  ptr tot ce ai spus despre adolescenta. 

 

doamna glimmer  [flo2]

 

 

am o intrebare, la cei mai priceputi ca mine. 

cum se numeste pe romaneste aparatul asta? 

 

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/walker-heimsport-trainingsgeraet/162947020-230-18679?ref=search

E stepper. Arata ca al meu.

 

Bicicleta eliptica e altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In '90 am simtit si eu cutremurul pe strada; eram in drum spre metrou; la un moment dat am simtit cum fuge pamantul de sub picioare...si vedeam blocurile din jur indreptandu-se spre mine; ce m-am putut speria; am avut impresia ca ma prabusesc...nasoala senzatie... 

Aici sunt cutremure, dar mici si ft rar; acum multi ani eram singura acasa, in pat; si am simtit cum incepe sa se miste patul cu mine; si mobila incepe sa scartaie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar e concert in parcul de langa noi si aseara si in seara  asta concerteaza astia de la Arctic Monkeys, lume ca la balamuc, 40.000 persoane! ....si au o sonorizare de zici ca-s in spatele casei in gradina si imi concerteaza...si sunt cateva strazi distanta de la parc pana la noi!!! [alcool]...iar nu dorm!!    [smulgpar] ...am doar de vanat si melci,iar!!! [vraji]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Laura pentru concurs!!!

 

viv, senzatii tari deci azi?

 

pe mine m-au alergat indivizii in parc. Ei pe scootere, eu pe jos. Asta dupa picnic: langosi cu branza si smantana ca la sovata, buni de sa nu le dai si copiiilor:) si sandwish cu extra ham ca in filme pentru individul mic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, tu facusi, maica, langosile? Tot acolo, in bucataria aia mare, in partea aia dark a ei?

 

Naaaaah, am facut ce stiu eu mai bine: le-am cumparat!

 

si gata impachetate de picnic..... Emoticon cu dat din gene ar fi potrivit:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...